Świat/Rosja

04.06.2018, 12:52

Kreml: nie ma szczegółów planowanej wizyty Kim Dzong Una w Rosji

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un został zaproszony do Rosji - potwierdził w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Dodał, że nie ustalono szczegółów wizyty, lecz jeden z wariantów to przyjazd Kima do Władywostoku we wrześniu.

04.06.2018, 06:02

Bershidsky: USA powinny przenieść swoje wojska z Niemiec do Polski [OPINIA]

Polska jest gotowa wydać od 1,5 do 2 miliardów dolarów na to, żeby zachęcić USA do zbudowania tam stałej bazy wojskowej – wynika z propozycji Ministerstwa Obrony. Plan ten może być silną motywacją dla USA za przeniesieniem przynajmniej części swoich sił z Niemiec, szczególnie że obecne ich rozmieszczenie jest pod względem militarnym mało sensowne.

02.06.2018, 08:01

Wyniki gospodarcze Putina nie spełniły jego globalnych ambicji [WYKRESY]

Pierwsze w tej kadencji prezydenckiej Władimira Putina rosyjskie forum ekonomiczne w Petersburgu było szansa dla rosyjskiego przywódcy na pokazanie swojego geopolitycznego zasięgu. Jednak obecność na forum przywódców Japonii i Francji nie zmienia faktu, że rosyjska gospodarka pod przywództwem Putina słabnie.

01.06.2018, 12:30

Kreml potwierdził przygotowania do spotkania Putina i Kim Dzong Una

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził w piątek, że podczas rozmów szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem ustalono, że odbędzie się spotkanie Kima z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Nie podał jego daty.

31.05.2018, 09:50

Ławrow spotkał się w Korei Północnej z Kim Dzong Unem

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow spotkał się w czwartek w Pjongjangu z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem i zaprosił go do złożenia wizyty w Rosji. Zapewnił także, że Moskwa będzie sprzyjać realizacji wspólnej deklaracji liderów Północy i Południa.

31.05.2018, 06:15

Banki rosyjskie wystarczająco silne, by przetrwać sankcje

Według agencji ratingowej Fitch, banki rosyjskie są w stanie zaabsorbować straty kredytowe wynikające z zaangażowania z tytułu obsługi osób i firm dotkniętych sankcjami nałożonymi przez USA. Koncerny z realnej gospodarki mogą mieć trudniej.

30.05.2018, 21:00

Gazociąg Turecki Potok zostanie wydłużony w kierunku Bułgarii?

Premier Bułgarii Bojko Borisow powiedział w środę w Moskwie, że Rosja i Turcja nie oponują przeciwko przedłużeniu budowanego gazociągu Turecki Potok w kierunku Bułgarii. Rosyjski prezydent Władimir Putin powiedział, że Rosja pracuje nad takim wariantem.

29.05.2018, 08:29

"Wiedomosti": Siły USA w Polsce to potwierdzenie nieufności do Rosji

Starania Polski o przyjęcie znaczących sił amerykańskich to sygnał potwierdzający wzrost nieufności w relacjach między Europą i Rosją; pojawienie się w Polsce dywizji USA może być bodźcem do dalszej konfrontacji - ocenia we wtorek dziennik "Wiedomosti".

26.05.2018, 22:04

Putin wzywa do powściągliwości w sprawie Korei Północnej

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał w sobotę wszystkie strony zaangażowane w sytuację wokół Korei Północnej do powściągliwości, a premier Japonii Shinzo Abe podkreślił, że jest niezbędne, by Pjongjang pozbył się całej swej broni nuklearnej.

26.05.2018, 21:40

Białoruś połączy się z Rosją? "Putin może przedłużyć sprawowanie władzy"

Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

26.05.2018, 11:10

Czaputowicz: Relacje NATO z Rosją zostają w głębokim kryzysie

Relacje NATO z Rosją zostają w głębokim kryzysie - powiedział w sobotę minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Podkreślił również, że konflikt rosyjsko-ukraiński jest najważniejszym punktem odniesienia dla polityki bezpieczeństwa Polski.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>