Transport/Lotnictwo

22.06.2018, 15:05

LOT będzie zatrudniać. Przewoźnik potrzebuje 300 nowych pilotów

PLL LOT do końca przyszłego roku chcą zatrudnić 300 nowych pilotów - zapowiedział prezes spółki Rafał Milczarski. Przewoźnik właśnie ogłosił nabór, szuka pilotów głównie z Europy Środkowo-Wschodniej do swoich baz operacyjnych w Warszawie i w Budapeszcie.

22.06.2018, 11:26

Airbus rozważa ograniczenie inwestycji po brexicie

Europejski lider branży lotniczej Airbus rozważa wycofanie się z planów produkcji skrzydeł do nowych samolotów w brytyjskich fabrykach ze względu na niestabilność związaną z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformował w piątek "The Times".

18.06.2018, 08:24

Wild: Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum ws. CPK

Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum w gminie Baranów i z pokorą do nich podchodzimy - poinformował w poniedziałek PAP pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Zdajemy sobie sprawę z poziomu emocji wśród mieszkańców - dodał.

18.06.2018, 07:10

Mieszkańcy gminy Baranów zagłosowali przeciwko megalotnisku

Mieszkańcy gminy Baranów w pow. grodziskim w niedzielnym referendum zagłosowali przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na pytanie: "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?", 84 proc. uczestników głosowania odpowiedziało "nie".

17.06.2018, 09:15

Trwa referendum w Baranowie. Mieszkańcy gminy wypowiedzą się ws. budowy CPK

W gminie Baranów w niedzielę rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy zdecydują, czy chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego lokalizacja jest wskazywana w tej gminie. Swój głos obywatele będą mogli oddać do godz. 21. w jednej z czterech siedzib obwodowej komisji ds. referendum.

14.06.2018, 16:50

Lotnisko Chopina w maju br. odprawiło 1,5 mln pasażerów

Warszawskie Lotnisko Chopina w maju br. odprawiło półtora miliona pasażerów; to o 15,1 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy to było 1,3 mln osób - poinformował w czwartek port. "Nigdy wcześniej w maju z Lotniska Chopina nie korzystała tak duża liczba podróżnych"- dodano.

12.06.2018, 19:04

LOT od września zacznie latać na trasie Warszawa-Lublin

PLL LOT od 3 września uruchomią połączenie między Warszawą a Lublinem - poinformowała we wtorek spółka. Rejsy na tej trasie odbywać się będą pięć razy w tygodniu, przez cały rok. Wykonywać je będzie samolot typu Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 foteli pasażerów.

12.06.2018, 15:27

Co dalej z lotniskiem Chopina w Warszawie? Wild: Rozstrzygnie to ekspertyza

Ekspertyza dotycząca Lotniska Chopina ma ostatecznie rozstrzygnąć o jego przyszłości - zapowiedział wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Dodał, że podejmując decyzję odnośnie portu, rząd chce mieć pewność, że zbadano wszystkie warianty.

11.06.2018, 18:37

W niedzielę referendum dot. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

W najbliższą niedzielę mieszkańcy gminy Baranów zdecydują m.in, czy chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego lokalizacja jest wskazywana w tej gminie. Jak mówi PAP wójt Gminy Baranów Andrzej Kolek, uprawnionych do głosowania jest ok. 4 tys. ludzi.

10.06.2018, 15:23

Sellin: Po wybudowaniu CPK lotnisko Chopina powinno nadal funkcjonować

Po wybudowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego lotnisko na warszawskim Okęciu powinno dalej funkcjonować jako wielkomiejskie lotnisko warszawskie - powiedział podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Nowego Dworu Mazowieckiego wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>