Forsal | wiadomości

Bieda i bogactwo.

24 czerwca 2018 r.

Niemiłe przygody Marka Twaina24 czerwca 2018 r.

Niedługo po 49 urodzinach Mark Twain, jeden z najinteligentniejszych i najlepiej sprzedających się pisarzy w historii, musiał ogłosić bankructwo. Jak do tego doszło opisuje Alan Pell Crawford w książce „How Not to Get Rich: The Financial Misadventures of Mark Twain”
Rumunia, Bukareszt

24 czerwca 2018 r.

Międzymorze wyklęte. Pogłębia się rozjazd starej i nowej Europy24 czerwca 2018 r.

Mijający tydzień wzmocnił przeciwników Warszawy, Budapesztu i Bukaresztu. Węgrzy przyjęli ustawy przeciw migrantom i NGO. Rumunia wykonała kolejny krok na drodze do rozmontowania systemu antykorupcyjnego. Z kolei Polska w oślej ławce czeka na wtorkowe wysłuchanie na Radzie ds. Ogólnych w Kwestii Zmian w Wymiarze Sprawiedliwości.
Turcja

23 czerwca 2018 r.

Rywal Erdogana wzywa zwolenników do pilnowania urn wyborczych23 czerwca 2018 r.

Milion ludzi uczestniczyło w sobotę w wiecu Muharrema Incego - głównego rywala Recepa Tayyipa Erdogana w niedzielnych wyborach prezydenckich. Ince, kandydat opozycyjnej CHP, apelował do swoich zwolenników, by nie dopuścili do oszustw wyborczych.

23 czerwca 2018 r.

Hiszpania: Uratowano ok. 600 imigrantów na morzu23 czerwca 2018 r.

Kutry patrolowe żandarmerii Guardia Civil i inne hiszpańskie jednostki uratowały w sobotę prawie 600 imigrantów, którzy usiłowali dotrzeć z Afryki Subsaharyjskiej do wybrzeży Hiszpanii i Wysp Kanaryjskich na tratwach i łodziach wiosłowych.

23 czerwca 2018 r.

Rosja: Były deputowany Dmitrij Gudkow na czele Partii Przemian23 czerwca 2018 r.

Działacz rosyjskiej opozycji antykremlowskiej Dmitrij Gudkow, który w przeszłości był deputowanym niższej izby parlamentu, Dumy Państwowej, został w sobotę wybrany na przewodniczącego Partii Przemian. Partia zamierza startować w wyborach do Dumy w 2021 roku.

23 czerwca 2018 r.

Gdańsk: Adamowicz zaprasza J. Wałęsę do rozmowy o sprawach gdańskich23 czerwca 2018 r.

Kandydat na prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił kandydata PO i Nowoczesnej Jarosława Wałęsę „do dobrej, poważnej rozmowy o Gdańsku”. Prezydent Adamowicz ma do mnie telefon, może zadzwonić, z przyjemnością przyjdę do magistratu, może się porozumiemy - odpowiada Wałęsa.
Niemcy Turcja

23 czerwca 2018 r.

300 dyplomatów Turcji poprosiło o azyl w Niemczech od puczu23 czerwca 2018 r.

Blisko 300 tureckich dyplomatów złożyło w Niemczech wniosek o azyl od czasu udaremnionego zamachu stanu w Turcji z lipca 2016 roku - poinformował w sobotę na swojej stronie internetowej dziennik "Die Welt", powołując się na dane MSW w Berlinie.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>