czytaj e-DGP

Artykuły ze źródła: Dziennik Gazeta Prawna

Nie ma kto chronić praw osób leczonych psychiatrycznie

2018-06-21

W ponad 300 placówkach leczących chorych z zaburzeniami psychicznymi jest tylko 44 rzeczników praw pacjenta. Wiele osób ma z nimi kontakt najwyżej raz w miesiącu.»

Krupiński: Nie przyszedłem do Pekao dla zarobków [WYWIAD]

2018-06-21

Pierwsze zagraniczne biuro zostanie otwarte w trzecim kwartale w Londynie. Analizujemy inne lokalizacje – również poza Europą - mówi w wywiadzie Michał Krupiński, prezes banku Pekao SA.  »

Obrona terytorialna będzie o połowę mniejsza. Formacja ma kłopoty z rozwojem

2018-06-21

Mariusz Błaszczak nie kocha WOT tak bardzo jak jego poprzednik Antoni Macierewicz. Formacja ma kłopoty z rozwojem.»

Czy lojalni klienci są lepiej traktowani przez banki? Ta ankieta nie pozostawia złudzeń

2018-06-21

Bankom dobrze idzie zdobywanie nowych klientów. Mniej uwagi poświęcają tym, których już mają – wynika z badania przeprowadzonego przez PwC wśród 1650 osób korzystających z usług instytucji.»

Gazociąg Baltic Pipe ominie niemieckie wody

2018-06-21

Gaz-System zaakceptował 275-km wariant trasy podmorskiego gazociągu z Norwegii do Polski opracowany przez Duńczyków. Błękitne paliwo ma nim popłynąć w 2022 r.»

Dobra zmiana tylko dla dyrektorów. Na podwyżki w służbie cywilnej w 2019 r. mogą liczyć wybrańcy

2018-06-21

W 2019 r. w służbie cywilnej na podwyżki mogą liczyć tylko wybrańcy. Urzędnicy obawiają się, że dodatkowe pieniądze trafią do osób zajmujących najwyższe stanowiska»

Piją, jadą i... okazują się niewinni. Kierowca po wypadku już nie ukoi nerwów drinkiem

2018-06-21

Nietrzeźwy kierowca bierze udział w wypadku, a potem twierdzi, że pił dopiero po kraksie – policja coraz częściej spotyka się z takimi sytuacjami. Resort sprawiedliwości chce je całkowicie wyeliminować.»

Reforma edukacji po 2 latach: sprawdzamy, jak ze zmianami radzą sobie uczniowie, rodzice i nauczyciele [ANALIZA]

2018-06-21

W piątek zakończenie roku szkolnego. Pierwszego, w którym uczniowie zamiast iść do gimnazjów, zostali w szkołach podstawowych. To kolejne stadium reformy edukacji. Podsumowujemy, jak MEN radzi sobie z jej wdrażaniem dwa lata po ogłoszeniu programu zmian.»

Wzrost gospodarczy przekracza 5 proc.

2018-06-20

Na optymistyczne oceny pozwalają analitykom wczorajsze dane z przemysłu i budownictwa. Produkcja przemysłowa okazała się o 5,4 proc. wyższa niż rok wcześniej wobec oczekiwań ledwie przekraczających 3 proc. »

Mosberg: Jako Żyd wstydzę się za żydowskich kolaborantów. Polska powinna się wstydzić za swoich [WYWIAD]

2018-06-20

Pamiętam, jak w Krakowie, gdzie mieszkałem, działała żydowska policja, która funkcjonowała na rozkazach Niemców. Oni w 1942 r., gdy rozpoczynały się transporty do Bełżca, bali się wchodzić do getta, żeby nie zarazić się chorobami. I wtedy wysyłali innych Żydów, którzy pałkami bili swoich braci i wysyłali do bydlęcych wagonów - mówi w wywiadzie ocalały z Holokaustu Edward Mosberg. »

Czy Malta to kraj upadły? Święte krowy w mafijnym państwie UE

2018-06-20

Śledztwo w sprawie wysadzenia w powietrze samochodu maltańskiej dziennikarki utknęło w martwym punkcie. Czy Malta to kraj upadły? Sprawie przyjrzy się europarlament»

Przyśpieszyliśmy pogoń za Unią. Dzięki wysokiemu wzrostowi PKB zmniejszamy dystans do średniej

2018-06-20

Dystans do średniej pod względem PKB i konsumpcji zmniejszył się dzięki wysokiemu wzrostowi gospodarczemu.»

Kto zawalił sprawę GetBacku? KNF bierze się za audytorów

2018-06-20

Nadzór ocenia, że jakość pracy rewidentów jest niska. Dlatego myśli o stworzeniu listy firm, które będą mogły funkcjonować na rynku.»

Czy Polska może się zadłużać bez końca? [OPINIA]

2018-06-20

Podobno nie ma głupich pytań, a kto pyta, nie błądzi. Prezydent Andrzej Duda postawił sprawdzić, czy to prawda. Po propozycji części pytań do referendum w sprawie zmian w konstytucji widać, że jest na dobrej drodze, aby te powiedzenia przestały być prawdziwe - piszą w opinii Grzegorz Osiecki i Bartosz Godusławski.  »

Trzykrotnie wzrosła liczba zażaleń od przeciwników szczepień. Resort zdrowia szuka prawników

2018-06-19

Trzykrotnie wzrosła liczba zażaleń od przeciwników szczepień, które wpłynęły do Ministerstwa Zdrowia. W 2015 r. takich skarg było mniej niż 600. Dwa lata później już niemal 1,5 tys.»

Emisja reklam przez połowę czasu antenowego? To nowa propozycja KE

2018-06-19

W nocy będzie można je emitować bez żadnych ograniczeń, a w godzinach największej oglądalności nawet przez połowę czasu antenowego. To nie jest komediowy żart. To propozycja Komisji Europejskiej.»

Wtórny antysemityzm w RFN. "Niemcy nigdy nie wybaczą Żydom" [WYWIAD]

2018-06-19

O źródłach i skutkach wtórnego antysemityzmu w Niemczech mówi w wywiadzie Wenzel Michalski, którego syn był szykanowany w berlińskiej szkole. »

Łotwa boi się Rosjan, dlatego chce zakazać języka rosyjskiego w szkołach

2018-06-19

Ginący naród broni się przed rozmyciem i wchłonięciem przez sąsiada.»

Kalifornia podzieli się na trzy stany? W listopadzie referendum

2018-06-19

Listopadowe referendum to najbardziej konkretna inicjatywa w tej sprawie od ponad 150 lat»

PiS boi się, że referendum będzie wygraną opozycji [OPINIA]

2018-06-19

Propozycje pytań prezydenta do konstytucyjnego referendum stały się przedmiotem drwin. Na forach internetowych ortodoksyjni PiS-owcy są równie bezlitośni jak zwolennicy KOD. Jest coś na rzeczy w złośliwej uwadze Romana Giertycha, że Andrzej Duda zdołał połączyć rządzących z opozycją - pisze w opinii Piotr Zaremba. »