czytaj e-DGP

Artykuły ze źródła: Dziennik Gazeta Prawna

Jak organizować spotkania, aby nie były stratą czasu [WIDEO]

2017-01-20

Menedżerowie spędzają na spotkaniach 720 godzin rocznie” - mówi Grażyna Wróblewska Regenhardt, konsultant PEP (Personal Efficiency Program). Co warto wziąć pod uwagę przy organizacji spotkań, aby zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność w pracy?»

Mikołejko: Zachód powinien rozliczyć się ze strasznego antysemityzmu

2017-01-19

- Do dziś zresztą Francuzi nie rozliczyli się z niesłychanej kolaboracji, ze strasznego antysemityzmu i nagminnego donosicielstwa. Nikt prawie nie chce pamiętać o francuskich, skandynawskich, holenderskich czy belgijskich dywizjach SS - mówi w wywiadzie dla DGP filozof i historyk religii i eseista Zbigniew Mikołejko.»

Bezrobocie spada, płace rosną. Polacy mogą sobie pozwolić na więcej [INFOGRAFIKI]

2017-01-19

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w zeszłym roku 4277 zł i było o 3,8 proc. wyższe niż w roku poprzednim – podał wczoraj GUS. Siła nabywcza płac wzrosła więc – po uwzględnieniu deflacji – o 4,4 proc.»

Przedsiębiorcy zapłacą za błędy urzędników ZUS

2017-01-19

Firmy same będą musiały pilnować, czy Zakład przyznał im nowy numer konta do wpłacania składek. Jeśli tego nie zrobią, mogą mieć kłopoty. Także finansowe.»

Śmiertelny kaszel atakuje z impetem dzieci i dorosłych. Rośnie liczba chorych na krztusiec

2017-01-19

Niepokojąco rośnie liczba chorych na krztusiec. Powód to zbyt mała liczba szczepień i... same szczepionki.»

Jak może się zmienić prawo wyborcze? Wszystkie znaki zapytania ws. ordynacji

2017-01-19

Dwukadencyjność to najbardziej gorący temat, jeśli chodzi o korektę prawa wyborczego, ale nie mniej drażliwe może okazać się kilka innych. Sprawa korekt sposobu przeprowadzenia wyborów wchodzi na polityczną agendę.»

W Polsce jest za dużo węgla? Wręcz przeciwnie, kopalnie mają najniższe zapasy od dekady

2017-01-19

Kopalnie mają najniższe zapasy od dekady. Część dostaw nie dociera do klientów w terminie.»

Czy polska zbrojeniówka jest na dobrej drodze? Wywiad z prezesem PGZ

2017-01-19

- W przypadku programu Wisła tworzymy standard, którym będzie nasz udział w globalnym łańcuchu dostaw naszych partnerów - mówi w wywiadzie dla DGP Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.»

Co dalej z OFE? Państwo przejmie udziały w ponad 500 zagranicznych firmach

2017-01-19

Skutkiem planowanej na styczeń przyszłego roku reformy systemu emerytalnego będzie przejęcie przez państwo udziałów w ponad 500 zagranicznych firmach. Ale nie tych notowanych na GPW.»

Spółdzielczy beton zostanie utwardzony. Dożywotnia prezesura wspólnot

2017-01-19

Prezesi wspólnot będą pełnili swoje funkcję dożywotnio. Do tego może doprowadzić najnowszy projekt Ministerstwa Budownictwa. Dlatego przeciwny pomysłowi jest minister finansów.»

Polskie nastolatki rekordzistkami w odurzaniu się lekami

2017-01-18

Blisko jedna czwarta 15-letnich dziewcząt sięga po leki uspokajające, a co 10. nastolatka bierze leki przeciwbólowe w celu odurzania się. To wyjątkowo dużo, o czym świadczą dane zebrane w ramach ESPAD, międzynarodowego projektu dotyczącego uzależnień wśród młodzieży. »

Ile mogą dziś zarabiać prezydenci, burmistrzowie i wójtowie?

2017-01-18

Rzecznik praw obywatelskich stanął po stronie włodarzy, którym radni obniżają wynagrodzenia. Jego zdaniem warunki pracy powinny być ustalane na cały okres kadencji.»

Mimo rekordowo niskiego bezrobocia, Polska B wciąż przegrywa walkę [MAPA]

2017-01-18

W końcu ubiegłego roku stopa bezrobocia rejestrowanego była najniższa od 26 lat. Ale nie wszystkie regiony mają powody do optymizmu »

Potocki: Przyjaźń Białorusi z Rosją coraz bardziej szorstka [OPINIA]

2017-01-18

Rosyjsko-białoruska wojna informacyjna nabiera rumieńców. Tym razem w głównej roli wystąpili migranci. Moskwa – zgodnie z naszymi niedawnymi przewidywaniami – wzmaga poczucie zagrożenia u swojego jedynego formalnego sojusznika w Europie - pisze w opinii Michał Potocki. »

PKP pójdzie w ślady Deutsche Bahn? Europejskie koleje szykują się na wielkie otwarcie rynku

2017-01-18

Narodowi przewoźnicy różnie przygotowują się na szykowaną przez Brukselę liberalizację rynku. Niemcy się konsolidują, Brytyjczycy – wręcz przeciwnie. A Polska stoi w rozkroku.»

"Twardy" Brexit a sprawa polska. Czy czeka nas masowa reemigracja?

2017-01-18

Polscy mieszkańcy Wysp czekają na konkretne rozstrzygnięcia ich losu po brexicie. Wystąpienie premier Zjednoczonego Królestwa ich nie przyniosło.»

Wolta w polskiej polityce migracyjnej. Rząd zaprasza przybyszów ze Wschodu

2017-01-18

Przed nami wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Jeśli spełnią warunki stawiane przez rząd.»

Kwieciński: Dużym problemem Polski jest wyludnianie się miast [WYWIAD]

2017-01-18

- Mamy gotowy program wsparcia dla miast tracących swoje znaczenie i funkcje społeczno-gospodarcze, wkrótce będziemy chcieli go pokazać - mówi w wywiadzie dla DGP Jerzy Kwieciński, wiceministrem rozwoju.»

Awarie internetowych serwisów płatniczych: w których bankach jest ich najwięcej?

2017-01-18

Niektóre banki chwalą się, że w całym 2016 r. przerwy w dostępie do internetowych serwisów transakcyjnych trwały mniej niż 20 godzin. Tam, gdzie pojawiły się kłopoty, było dużo gorzej.»

Po żarówkach i odkurzaczach czas na ogrzewanie. Komisja Europejska przykręci nam grzejniki

2017-01-17

Pompy ciepła, bojlery, systemy klimatyzacyjne i inne popularne urządzenia będą musiały zużywać mniej energii. Albo znikną z rynku.»