czytaj e-DGP

Artykuły ze źródła: Dziennik Gazeta Prawna

Gdzie w Polsce kupimy nowe mieszkanie po najniższej cenie? [INFOGRAFIKA]

2016-09-27

Średnia cena, po jakiej sprzedawano 1 mkw. nowych mieszkań w największych miastach w Polsce, była w II kw. 2016 r. o 1,6 proc. wyższa niż rok wcześniej – wynika z danych NBP. W miejscu stały za to ceny podawane w ofertach. »

Parafianowicz: Macierewicz 80 km od frontu w Donbasie

2016-09-27

Tygodnik „Nie”, pisząc o polskich komandosach w Donbasie, wszedł w  buty ministra Antoniego Macierewicza. Kiepsko udokumentowany materiał został przedstawiony jako – trzymajmy się retoryki ministra obrony – „informacja porażająca”. „Macierewicz zbrojnie prowokuje Rosję” – pisze były poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. »

Śledczy z epoki PO pod lupę. Rozpoczyna się wojna domowa w prokuraturze?

2016-09-27

Śledczych mogą spotkać konsekwencje, z odpowiedzialnością karną włącznie, za merytoryczne decyzje podejmowane za kadencji PO.»

PiS kpi z prawa. Ludzie partii obsadzają po kilka stołków państwowych firm

2016-09-27

Jednocześnie w dwóch, trzech, a nawet pięciu radach nadzorczych państwowych firm zasiadają osoby związane z rządzącą partią. To niezgodne z prawem.»

Złotówka za reklamówkę. Obowiązkowa opłata w imię ekologicznej poprawności

2016-09-26

Do sklepu z własną siatką, najlepiej papierową lub płócienną. Taki jest cel resortu środowiska, który chce wprowadzić obowiązkową opłatę za foliowe torby. Handel pomysłowi się nie sprzeciwia.»

Jóźwik: Nagroda Darwina dla Tchórzewskiego

2016-09-26

Do polityków rynek kapitałowy w ostatnich latach szczęścia nie ma – niektórzy uważają, że giełda jest kasynem, inni starają się udowodnić, że tak jest rzeczywiście. »

Towarzystwa uciekają spod topora. Popyt na polisy z UFK leci w dół

2016-09-26

Po ofercie rozszerzenia ugód z UOKiK na wszystkie polisy z funduszem kapitałowym firmy są gotowe zwrócić części byłych klientów już pobrane opłaty.»

USA bez podwyżki, Tokio chce kontroli stóp długoterminowych

2016-09-26

W minionym tygodniu decyzje podejmowały banki centralne Stanów Zjednoczonych i Japonii. Amerykanie czekają na wybory, Japończycy wpadli na nowy pomysł»

Przygasła gwiazda rynków rozwiniętych. Na czym można dziś najwięcej zarobić?

2016-09-26

W tym roku na inwestycjach na zagranicznych arenach najlepiej wyszli ci klienci TFI, którzy postawili na akcje z gospodarek wschodzących i obligacje»

Sierant: Marki, dolary, cienie do powiek

2016-09-26

Kilka tygodni temu napisałem o spółce, której zarząd w marcu tego roku w raporcie bieżącym poinformował, iż podejrzewa, że jego poprzednicy popełnili przestępstwo, oraz że zwrócił się do prokuratury z wnioskiem o ich ściganie.»

Morawski: Niskie oprocentowanie dopiero u nas zagości

2016-09-26

Jednym z głównych problemów, nad którymi głowi się dziś świat finansowy, jest to, jak przy niskich stopach procentowych można zapewnić ludziom godziwą emeryturę? Ponieważ banki centralne w dużych krajach cały czas łagodzą politykę pieniężną, w sektorze finansowym słychać coraz większy bunt. »

Niskie stopy procentowe duszą rynek struktur. Jest ryzyko, trudno o zarobek

2016-09-26

Zamiast efektownych konstrukcji opartych na kursach akcji czy notowaniach surowców, obiecujących inwestorom kilkudziesięcioprocentowe zyski, rynek zdominowały lokaty strukturyzowane. To pochodna ewolucji oczekiwań klientów i warunków rynkowych»

Obligacje 500 plus: wysokie odsetki w dłuższej perspektywie

2016-09-26

MF próbuje przyciągnąć nową grupę klientów do rynku skarbowych papierów detalicznych. I uczyć długoterminowego oszczędzania.»

Samorząd to władza, gwarancji nie będzie

2016-09-26

Depozyty lokalnych władz nie będą już chronione przez BFG. Tak więc gminy mogą stracić swoje pieniądze, a małe banki mogą stracić klientów.»

Jak Białoruś pomaga Polsce obejść rosyjskie sankcje

2016-09-26

Mińsk i Warszawa wspólnie pracują nad złagodzeniem skutków rosyjskiego embarga.»

Produkty strukturyzowane aktywne na parkiecie

2016-09-26

Choć aktywność inwestorów indywidualnych spada, nie dotyczy to struktur. Rosną obroty nimi i liczba instrumentów, którymi można obracać»

Jakich ministrów powinno się odwołać? Zapytaliśmy Polaków [WYNIKI SONDAŻU]

2016-09-26

Jeśli chcemy kolejnych dymisji w rządzie, to tych najbardziej wyrazistych ministrów – wynika z sondażu DGP na panelu Ariadna»

UE złamie kompromis z Polską? Po mentolach KE może zakazać slimów

2016-09-26

Papierosy typu slim, które miały pozostać na rynku, najpewniej jednak znikną. Ich produkcji i sprzedaży zakaże Komisja Europejska. Łamiąc kompromis wypracowany w tej sprawie z Polską.»

Podwyżki dla pracowników medycznych dobiją szpitale?

2016-09-26

 Podwyżki mogłyby być gwoździem do trumny wielu szpitali. Resort zdrowia, przygotowując projekt o płacy minimalnej, nie podał, kto za nie zapłaci.»

Urzędnik też człowiek. Chociaż prawo zdaje się przeczyć

2016-09-25

Zamiast wdawać się w kosztowne spory sądowe i upierać przy swoim, zazwyczaj łatwiej się po prostu dogadać. Jednak wydaje się, że urzędnicy tego prawa zostali pozbawieni.»