czytaj e-DGP

Artykuły ze źródła: Dziennik Gazeta Prawna

Hej, Bradley! Pakuj się i wynocha

2016-08-27

Opisując w tym miejscu samochody, niezwykle rzadko poruszam kwestię ich ceny. Po prostu wychodzę z założenia, że nie ma to najmniejszego sensu. Bo albo czytacie moje wypociny dla czystej rozrywki i kompletnie nie interesuje was to, czym akurat jeździłem i ile to kosztuje, albo przeciwnie: jaracie się motoryzacją, jesteście ciekawi, co reprezentują sobą nowe modele, a ich dane techniczne znacie na pamięć. Innymi słowy – wiecie o nich więcej niż ja, łącznie z tym, ile trzeba dopłacić w salonie za welurowe dywaniki z waszymi inicjałami i chromowane nakrętki na wentyle.»

Zarządzanie w kopalniach przypomina skansen

2016-08-27

Trafiliśmy na okres polityczny podczas drugiej kadencji PO-PSL, w którym nie było chęci zmieniania czegokolwiek. Związki świetnie wyczuły słabość rządu i perfekcyjnie to rozgrywały. Z Jarosławem Zagórowskim rozmawia Karolina Baca-Pogorzelska.»

Ruszają prace nad planem finansowym na 2017 rok. Oto szczegóły projektu budżetu

2016-08-25

Poprawa ściągalności podatków ma przynieść 10 mld zł, miliard będzie pochodził z podatku miedziowego, za to wpływy z dywidend spadną. To niektóre szczegóły projektu budżetu na 2017 rok.»

Rynek informatyków, a nie budowlańców. Zobacz, jak w Polsce zmieniają się zarobki

2016-08-25

Specjaliści od IT mogą liczyć i na zatrudnienie, i na wysokie pensje. Na drugim biegunie są budownictwo i górnictwo.»

Podatek handlowy zapłacą… dostawcy. Biedronka, Lidl i Tesco naciskają na producentów

2016-08-25

Sieci handlowe przygotowują się na wejście od 1 września nowej daniny, przekonując producentów, z którymi współpracują do udzielenia dodatkowych rabatów.»

Fiskalny pasztet dla gmin. JPK przerosło i samorządy, i fiskusa

2016-08-25

Dopiero wczoraj, na kilkadziesiąt godzin przed godziną zero, gminy uzyskały pewność, że nie muszą dziś wysyłać informacji z ewidencji VAT w formacie jednolitego pliku kontrolnego. »

Rewolucja lekowa może okazać się rewoltą. Darmowe leki jednak z cenzurą

2016-08-25

Dostęp do darmowych medykamentów dla seniorów wcale nie będzie łatwy i powszechny. »

Rząd kontra nauczyciele. Tylko co trzeci pedagog dobrze ocenia reformę oświaty

2016-08-24

Plany MEN popierają głównie pedagodzy zatrudnieni w liceach. A resort rezygnuje z jednego z pomysłów: nie będzie przekształcenia podstawówek w szkoły powszechne.»

Komisarz w Warszawie już tylko kwestią czasu

2016-08-24

Sprawa reprywatyzacji może ostatecznie pogrążyć władze stolicy. Przedstawiciele PiS otwarcie już mówią o wprowadzeniu zarządu komisarycznego.»

Drogi do nieba, czyli miliardy złotych na dojazd do Modlina

2016-08-24

Na budowę dojazdów do Modlina potrzeba kilku miliardów złotych. I bardzo dużo czasu. Tylko niektóre z nich mają szanse powstać do 2023 r.»

Zmiana układu sił w polskim e-commerce. Chiny zdetronizowały Wielką Brytanię

2016-08-24

Jeden zagraniczny serwis wspierany przez państwowe władze zmienił układ sił na naszym rynku. Na Państwo Środka jako najczęstsze miejsce zakupów wskazało 36 proc. kupujących – wynika z raportu na temat e-handlu transgranicznego w Europie Środkowo-Wschodniej opracowanego przez GFK Polonia na zlecenie PayPalu. »

Nikt na świecie nie blokuje tak reklam jak Polacy

2016-08-24

Polscy wydawcy i branża reklamowa pracują nad kodeksem dobrych praktyk i poprawą standardów reklamy online. Dziś przed sieciowym marketingiem ucieka co trzeci internauta.»

Rekordowe obciążenie budżetu państwa przez rodziny. To dopiero początek

2016-08-24

Według zebranych przez DGP danych z izb skarbowych ulga na dzieci odpisywana od PIT i odliczonych składek na ubezpieczenia kosztowała kasę państwa w sumie około 7 mld zł. Kolejne 8–9 mld zł to wydatki na świadczenia rodzinne. A 17 mld zł to koszt dodatków na dzieci z programu „Rodzina 500 plus”. W sumie 33 mld zł, absolutny rekord ostatnich lat. »

Powolna polska reindustralizacja. Gdzie przemysł trzyma się najmocniej?

2016-08-23

W 1995 r. w rolnictwie pracowało 23 proc. Polaków. W 2015 r. było o połowę mniej – wynika z badań GUS dotyczących aktywności ekonomicznej ludności, które uwzględniają też szarą strefę gospodarki. »

Droga przez mękę z Polski na Słowację. Kiedy pojedziemy nową trasą?

2016-08-23

Budowa dróg ekspresowych łączących nasz kraj ze Słowacją to sprawa, na którą oprócz kierowców liczą także trójmiejskie porty, zainteresowane ładunkami ze Słowacji i z Węgier. Plany te mogą jednak nie dojść do skutku ze względu na brak środków. Pierwszą ofiarą cięć będą połączenia z Polską. »

Jak oszukać gimnazjalistę? Po dziewięciu latach nauki młodzi nie odróżniają opinii od faktów

2016-08-23

Ponad 6,1 tys. gimnazjalistów dostało do oceny ulotkę zachęcającą do tego, by skorzystać z wycieczki do Paryża. Materiał sugerował, że wycieczka jest bezpłatna, mały druczek precyzował jednak, że nie chodzi o cały wyjazd, a jedynie usługę przewodnika. »

Czesi likwidują górnictwo węgla kamiennego. Co się stanie z 2 tys. pracowników z Polski?

2016-08-23

Likwidacja górnictwa węgla kamiennego u naszego południowego sąsiada uderzy w 2 tys. pracujących tam Polaków. Rykoszetem oberwą także kopalnie nad Wisłą.»

Sektor naftowy za Wielką Wodą czy może pod wodą?

2016-08-23

Na zabezpieczenie wybrzeża Luizjany potrzeba do 100 mld dol., podczas gdy roczny budżet stanu wynosi niespełna 30 mld dolarów.»

Tysiąc stalkerów z wyrokami

2016-08-23

Przybywa osób, które stają przed sądem za uporczywe nękanie. Ale i tak prawna walka z nimi jest bardzo trudna. Większość spraw jest umarzana.»

Pekao SA: misja repolonizacja

2016-08-23

W czwartek szefowie PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju spotkają się z przedstawicielami UniCredit. Temat rozmów: warunki odkupu akcji Pekao sprzedanych Włochom w ubiegłym stuleciu.»