Artykuły na temat: "bezpieczeństwo"

MSZ potępia atak na rafinerie w Arabii Saudyjskiej

17 września 2019 r.

MSZ potępiło we wtorek atak na rafinerie w Arabii Saudyjskiej. Według resortu spraw zagranicznych stanowi on zagrożenie dla bezpieczeństwa w całym regionie i negatywnie wpływa na globalną gospodarkę. MSZ wyraziło też nadzieję, że na skutek ataku nie dojdzie do eskalacji konfliktu w tym regionie.

Trump: nie jestem gotowy na podróż do Korei Północnej

17 września 2019 r.

Prezydent USA Donald Trump w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego oświadczył, że nie jest gotowy na podróż do Korei Północnej. Nie skomentował jednak medialnych doniesień o rzekomym zaproszeniu wystosowanym przez przywódcę Korei Płn. Kim Dzong Una.

Rosja dostarczyła Turcji kolejną partię zestawów rakietowych S-400

15 września 2019 r.

Tureckie ministerstwo obrony poinformowało w niedzielę, że zgodnie z kontraktem Rosja zakończyła dostawę drugiej baterii systemu rakietowego S-400. Kontrakt na dostawy S-400 Turcja zawarła z Rosją we wrześniu 2017 roku, budząc niezadowolenie sojuszników z NATO.

USA: Trump potępia ataki w Arabii Saud., Pompeo oskarża Iran

15 września 2019 r.

Donald Trump potępił w sobotę atak dronów na dwie instalacje w rafinerii Abqaiq, należącej do saudyjskiego koncernu Aramco w miejscowości Bukajk na wschodzie Arabii Saudyjskiej. W tej sprawie amerykański prezydent rozmawiał telefonicznie z saudyjskim księciem Muhammadem ibn Salmanem.

Wysłannik USA ds. Ukrainy: wybory w Donbasie zależą od Rosji

14 września 2019 r.

Głównym warunkiem przeprowadzenia wyborów w zajętym przez separatystów Donbasie na wschodzie Ukrainy jest ich bezpieczeństwo, które zależy głównie od Rosji - oznajmił w sobotę w Kijowie specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy Kurt Volker.

Przepychanki w Hongkongu; rozpoczął się 15. weekend protestów

14 września 2019 r.

W Hongkongu rozpoczął się w sobotę 15. z rzędu weekend prodemokratycznych protestów. W kilku miejscach miasta doszło do przepychanek pomiędzy antyrządowymi demonstrantami a propekińskimi lojalistami. Zwaśnione grupy rozdzielała policja; zatrzymano kilka osób.

Rosja: Rozwój monitoringu miejskiego w Moskwie niepokoi aktywistów

14 września 2019 r.

Doniesienia o możliwym użyciu na demonstracjach w Moskwie kamer miejskich z funkcją rozpoznawania twarzy wzbudziły obawy o konsekwencje dla demonstrujących. Zdaniem organizacji RosKomSwoboda taki system naruszy prawo do prywatności, słabo zakorzenione w Rosji.