Artykuły na temat: "gospodarka"

Wiosna może liczyć nawet na 11 proc. [SONDAŻ KANTAR PUBLIC]

15 lutego 2019 r.

34 proc. badanych deklarujących chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce oddać głos na Zjednoczoną Prawicę; na PO chce głosować 20 proc., 11 proc. deklaruje poparcie partii Roberta Biedronia Wiosna, 6 proc. chce głosować na formację Kukiz'15, a 5 proc. na SLD - wynika z sondażu Kantar Public.

Prezydent podpisał ustawę "Mama 4 plus" o tzw. matczynych emeryturach

15 lutego 2019 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym "Mama 4 plus" - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

Jest decyzja wojewody ws. przekopu Mierzei Wiślanej

15 lutego 2019 r.

Wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy części znajdującej się w Pomorskiem - podało PAP w piątek biuro prasowe wojewody pomorskiego.

Dane osobowe a sprzedaż węgla. Prezes UODO prosi MF o zmianę przepisów

15 lutego 2019 r.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, dr Edyta Bielak-Jomaa wystąpiła do ministra finansów Teresy Czerwińskiej z prośbą o zmianę przepisów, które wymuszają na sprzedawcach węgla zbieranie od nabywców zbyt szerokiego zakresu ich danych osobowych - poinformowało w piątek UODO.

Lewiatan: Systematycznie oddalamy się od celu inflacyjnego

15 lutego 2019 r.

Systematycznie oddalamy się od celu inflacyjnego - oceniała Sonia Buchholtz, ekspertka ekonomiczna Konfederacji Lewiatan, odnoszą się do piątkowych danych GUS. Przypomniała, że w ciągu pięciu miesięcy inflacja spadła z 2 proc. do 0,9 proc.

BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji obniżył się w lutym o 0,2 pkt

15 lutego 2019 r.

Wskaźnik Przyszłej Inflacji, prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych, w lutym tego roku obniżył się o 0,2 punkty wobec stycznia - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Najbliższe miesiące upłyną pod znakiem malejącej inflacji.