Artykuły na temat: "gospodarka"

KRS odroczyła zajęcie stanowiska ws. antysemickich wpisów

20 września 2019 r.

Krajowa Rada Sądownictwa odroczyła w piątek zajęcie stanowiska w sprawie antysemickich wpisów wiązanych z jednym z jej członków; do dyskusji w tej sprawie Rada ma wrócić po otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Krajowej na temat prowadzonego w sprawie wpisów postępowania.

Równość, ekologia i demokracja tematami XI Kongresu Kobiet

20 września 2019 r.

Kobiety wykazują prawdziwą troskę o przyszłość, o zmiany klimatyczne, o kwestie dotyczące stabilności gospodarczej, o prawa człowieka. Są też odważniejsze. To im jesteśmy dłużni niepodległość, demokrację - powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski inaugurując XI Kongres Kobiet.

Morawiecki: "Ok. 25 mln ludzi odczuje pozytywnie w portfelu obniżkę podatków"

20 września 2019 r.

Obniżamy podatki na zasadzie powszechnej; od października ok. 25 mln ludzi odczuje to pozytywnie w swoim portfelu - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki po powołaniu Jerzego Kwiecińskiego na stanowisko ministra finansów, inwestycji i rozwoju. Trudno o lepszy moment na objęcie urzędu - dodał.

Inżynierów przybywa szybciej niż patentów

20 września 2019 r.

O3,9 proc. wzrosła w 2018 r. w krajach Unii Europejskiej liczba naukowców i inżynierów. Najwięcej jest ich w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Gorzej jest ze zgłoszeniami do ochrony patentowej, których liczba w większości krajów Unii maleje. Polska należy do nielicznych pod tym względem wyjątków.

Rząd dosypie subwencji samorządom. Ale nie zrekompensuje strat

19 września 2019 r.

W 2020 r. w ramach subwencji rząd przekaże lokalnym władzom ponad 5,5 mld zł, a w dotacjach celowych ponad 22 mld zł więcej niż w roku bieżącym. – To nie tyle decyzja polityczna, ile efekt stosowania algorytmów – przypominają włodarze.