Artykuły na temat: "innowacje"

Demografia nie sprzyja innowacyjności

30 września 2018 r.

W krajach gospodarczo rozwiniętych przyrost demograficzny osiąga niespotykanie niskie wartości. Nadzieję na dalszy wzrost ekonomiczny i na korzystny wpływ na poziom życia niesie postęp techniczny.

Czym zajmuje się dziś Dolina Krzemowa? [WYWIAD]

8 września 2018 r.

Biznesowi wyjadacze często nie rozumieją znaczenia nowych technologii . Skupieni na zwiększaniu rentowności nie przeprowadzają odpowiednio szybko transformacji cyfrowej - mówi w wywiadzie Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University.

Cios w ZTE może wzmocnić chińską innowacyjność

3 sierpnia 2018 r.

Amerykańskie sankcje, które na skraj bankructwa doprowadziły chińską firmę ZTE, czwartego światowego producenta sprzętu telekomunikacyjnego, obnażyły braki chińskiego boomu technologicznego. Konsekwencją jednak może być silniejsze zmotywowanie ZTE do rozwoju technologii niezależnych od Zachodu.

Finanse w wyścigu po sztuczną inteligencję

18 lipca 2018 r.

Nowoczesne technologie zrewolucjonizują zasady, na jakich funkcjonowała dotychczas branża finansowa. Ci, którzy zamiast przejść rewolucję, będą jedynie ewoluować, mogą zniknąć z rynku. Większość podmiotów już bierze udział w wyścigu.

Przeceniamy młodość? Badanie: Największe sukcesy odnoszą osoby, które założyły firmę w średnim wieku

3 lipca 2018 r.

Dzięki karierom takich osób, jak Bill Gates, Steve Jobs czy Mark Zuckerberg, jesteśmy przekonani, że aby odnieść biznesowy sukces, należy jak najwcześniej zakładać swoją firmę i wykorzystać zalety młodego wieku, takie jak kreatywność, energia, innowacyjność. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że największe sukcesy odnoszą przedsiębiorcy zakładający firmę w średnim wieku.

Innowacyjność tworzy się z kapitału prywatnego

28 czerwca 2018 r.

Innowacyjność tworzy kapitał prywatny. Państwo nie ma swojego kapitału i tworząc cokolwiek musi najpierw zabrać od kogoś zasoby. Państwo może finansować wynalazczość w ramach badań akademickich, ale w sposób bardzo ograniczony – mówi prof. Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku.

Miliardy złotych od NCBR na przełomowe projekty

13 czerwca 2018 r.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce w tym roku zainwestować ponad 5 mld zł w przełomowe projekty. Są to środki zarówno krajowe, jak i europejskie – mówi Izabela Żmudka, zastępca dyrektora NCBR.