Artykuły na temat: "inwestycje"

Co z kolejką na Kasprowy Wierch? Nie ma ugody między Tatrzańskim PN a PKL

20 lutego 2019 r.

Podczas przedprocesowego posiedzenia władz Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) z władzami Polskich Kolei Linowych (PKL) w środę w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu nie doszło do porozumienia w sprawie przejazdu kolejki linowej na Kasprowy Wierch nad terenami parku. Sąd złożył kolejną propozycję rozwiązania sporu.

Otwarto oferty w pierwszym przetargu na budowę A18

20 lutego 2019 r.

Pięć firm złożyło oferty na dostosowanie drogi nr 18 do parametrów autostrady na odcinku od Żar do Iłowej (oba w Lubuskiem). Zadanie polega na przebudowie jezdni południowej i budowie niezbędnej infrastruktury - poinformowała w środę rzeczniczka zielonogórskiego Oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Kiedy zostanie wyłoniony wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej?

20 lutego 2019 r.

Wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej powinien zostać wyłoniony w ciągu czterech do sześciu miesięcy od otwarcia ofert, które zaplanowano na 15 kwietnia tego roku - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Są pytania ws. wygranego przez Hyundai Rotem przetargu na warszawskie tramwaje

15 lutego 2019 r.

Sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber powiedział w piątek Bydgoszczy, że w związku z wygraniem przez Hyundai Rotem Company przetargu na dostawę 213 tramwajów dla Warszawy, należy postawić pytania, czy warunki zamówienia zmieniono na wniosek koreańskiej firmy i czy w nim zapewniono minimalny kontent z UE.

Jest decyzja wojewody ws. przekopu Mierzei Wiślanej

15 lutego 2019 r.

Wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy części znajdującej się w Pomorskiem - podało PAP w piątek biuro prasowe wojewody pomorskiego.