Artykuły na temat: "inwestycje"

Świętokrzyskie: Nad Centralną Magistralą Kolejową powstaną dwa wiadukty

20 września 2019 r.

Dwa wiadukty drogowe będą wybudowane nad Centralną Magistralą Kolejową w woj. świętokrzyskim. Nowe obiekty, które powstaną pomiędzy Włoszczową a Olszamowicami, mają umożliwić bezpieczne zwiększenie prędkości pociągów do ponad 200 km na godz. i usprawnić ruch drogowy.

Rząd dosypie subwencji samorządom. Ale nie zrekompensuje strat

19 września 2019 r.

W 2020 r. w ramach subwencji rząd przekaże lokalnym władzom ponad 5,5 mld zł, a w dotacjach celowych ponad 22 mld zł więcej niż w roku bieżącym. – To nie tyle decyzja polityczna, ile efekt stosowania algorytmów – przypominają włodarze.

Są umowy na budowę 3 ocinków Via Carpatii i ekspresówki S19

19 września 2019 r.

W ministerstwie infrastruktury podpisano w czwartek umowy na unijne dofinansowanie budowy 4 odcinków dróg ekspresowych: są to trzy odcinki Via Carpatii (S19) i jeden drogi S1. W sumie ich budowa będzie kosztowała 3,75 mld zł, z tego UE dopłaci 1,88 mld zł.

Węgrzy liderem w zdobywaniu finansowania start-upów

19 września 2019 r.

Fundusze private equity i venture capital w 2018 r. zainwestowały w Europie Środkowej i Wschodniej 2 mld 685 mln euro. Inwestycje w Polsce wyniosły 850,4 mln euro i były najwyższe w regionie – wynika z raportu opublikowanego przez Invest Europe, organizację reprezentującą firmy zarządzające PE i VC.

Rząd przyjął uchwałę m.in. ws. przekopu przez Mierzeję Wiślaną

17 września 2019 r.

Budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, modernizację toru wodnego Świnoujście-Szczecin, czy budowę np. Portu Centralnego w Gdańsku - przewiduje przyjęta we wtorek przez rząd uchwała dot. rozwoju polskich portów morskich do 2030 r.