Artykuły na temat: "Morawiecki"

Morawiecki w Davos: "Pokażemy jak radzimy sobie z podatkami"

22 stycznia 2019 r.

W Davos pokażemy m.in., jak radzimy sobie z podatkami, ze stroną dochodową gospodarki - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że mimo sygnałów spowolnienia koniunktury z kluczowych krajów świata, polska gospodarka trzyma się mocno.

Morawiecki: Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii

12 grudnia 2018 r.

Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii Europejskiej - oświadczył w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, "żeby nie igrał z ogniem i nie grał na twardy Brexit", bo "to wielkie ryzyko" dla Polaków mieszkających na Wyspach.

Morawiecki o aferze KNF: "W krótkim tempie dojdzie do wyjaśnienia sytuacji"

16 listopada 2018 r.

Jestem przekonany, że w krótkim tempie dojdzie do wyjaśnienia sytuacji związanej z KNF - zapewnił w piątek premier Mateusz Morawiecki w Jasionce koło Rzeszowa. Dodał, że instytucje nadzoru finansowego działają prawidłowo, także w ramach całego szerszego kontekstu makroostrożnościowego.

Teflonowy Mateusz Morawiecki? Wszystkie twarze premiera

13 października 2018 r.

Dziś Mateusz Morawiecki jest tak teflonowy, że nawet szkodzące mu nagrania doraźnie go wzmacniają. Ale to naraża go na ryzyko wyjątkowo bolesnego i definitywnego upadku w przyszłości - pisze Piotr Zaremba.

Premier Morawiecki spotkał się z przewodniczącym PE Tajanim

4 lipca 2018 r.

Przebywający od wtorku w Strasburgu premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę rano z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim. Podczas swej wizyty szef polskiego rządu weźmie też udział w debacie plenarnej PE poświęconej przyszłości UE.