Artykuły na temat: "polityka"

KRS odroczyła zajęcie stanowiska ws. antysemickich wpisów

20 września 2019 r.

Krajowa Rada Sądownictwa odroczyła w piątek zajęcie stanowiska w sprawie antysemickich wpisów wiązanych z jednym z jej członków; do dyskusji w tej sprawie Rada ma wrócić po otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Krajowej na temat prowadzonego w sprawie wpisów postępowania.

Równość, ekologia i demokracja tematami XI Kongresu Kobiet

20 września 2019 r.

Kobiety wykazują prawdziwą troskę o przyszłość, o zmiany klimatyczne, o kwestie dotyczące stabilności gospodarczej, o prawa człowieka. Są też odważniejsze. To im jesteśmy dłużni niepodległość, demokrację - powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski inaugurując XI Kongres Kobiet.

David Cameron przyznaje, że zawiódł podczas referendum ws. brexitu

19 września 2019 r.

Były brytyjski premier David Cameron w opublikowanych w czwartek wspomnieniach przyznaje, że wiele spraw w swojej politycznej karierze zrobiłby inaczej - dotyczy to przede wszystkim referendum z 2016 r. o dalszym członkostwie kraju w Unii Europejskiej.

Chińska telewizja państwowa w Europie? Ekspansja napotyka trudności

19 września 2019 r.

Były dyrektor brytyjskiego regulatora mediów odszedł z chińskiej telewizji państwowej z powodu obaw o jej bezstronność – podał w czwartek „Financial Times”, wiążąc to z prowadzonymi przeciwko tej stacji dochodzeniami, które mogą utrudnić jej ekspansję w Europie.

Schetyna zawiadomi prokuraturę ws. Polskiej Fundacji Narodowej. "To karygodne"

18 września 2019 r.

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę złożenie w prokuraturze zawiadomienia w związku z doniesieniami Onetu nt. wydatkowania pieniędzy przez Polską Fundację Narodową. Opisane działania PFN szef PO nazwał "karygodnymi", "niezgodnymi z prawem i poczuciem elementarnej przyzwoitości".