Artykuły na temat: "Syria"

Wojska Turcji i USA będą patrolować północno-wschodnią Syrię

6 września 2019 r.

Wspólne patrole wojsk USA i Turcji rozpoczną się w niedzielę w północno-wschodniej Syrii - podała w piątek agencja Anatolia, powołując się na ministra obrony Turcji Hulusiego Akara. To wynik porozumienia obu krajów o utworzeniu "bezpiecznej strefy".

ONZ: Wbrew porozumieniu trwa eskalacja konfliktu w Syrii

30 sierpnia 2019 r.

Mimo umowy o strefie zdemilitaryzowanej w syryjskiej prowincji Idlib trwają bombardowania i walki; od końca kwietnia zginęło ponad 500 cywilów - alarmował na forum Rady Bezpieczeństwa zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych Mark Lowcock.

Putin i Erdogan będą "neutralizować ogniska terrorystów" w Syrii

27 sierpnia 2019 r.

Rosyjski prezydent Władimir Putin powiedział we wtorek po rozmowach z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem, że razem określili dalsze wspólne kroki w celu "neutralizacji ognisk terrorystów" i unormowania sytuacji w syryjskiej prowincji Idlib.

Syria: Izraelkie lotnictwo ostrzelało irańskie obiekty pod Damaszkiem

25 sierpnia 2019 r.

Lotnictwo Izraela przeprowadziło w sobotę wieczorem nalot na irańskie obiekty militarne w pobliżu stolicy Syrii Damaszku - poinformował rzecznik izraelskich sił zbrojnych Jonathan Conricus. Celem ataku były miejsca, z których wystrzelone miały być "zabójcze drony".

Wznowienie walk w Idlibie. Turcję zaleje kolejna fala uchodźców z Syrii?

23 sierpnia 2019 r.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł w piątek prezydenta Rosji Władimira Putina, że ofensywa wojsk syryjskich i rosyjskich na prowincję Idlib może doprowadzić do humanitarnego kryzysu i zagraża bezpieczeństwu narodowemu Turcji - poinformowało biuro prasowe Erdogana.