Analizy Online: Liczba klientów TFI spadła o 1,8% r: r do 2,06 mln w IV kw.Warszawa, 23.02.2017 (ISBnews) - Jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na koniec grudnia br. posiadało ok. 2,06 mln klientów. To oznacza, że na przestrzeni czwartego kwartału z inwestowania zrezygnowało ok. 5 tys., a w skali roku 40 tys. (-1,8%) osób wynika z szacunków Analiz Online.

"Kwartalny spadek klientów odnotowały głównie towarzystwa bankowe. Najwięcej klientów zrezygnowało z usług oferowanych przez Pioneer Pekao TFI (ponad 7 tys. osób). Odpływu doświadczyły także PKO TFI oraz BZ WBK TFI (odpowiednio 3,5 tys. i 2,2 tys. osób). Ze względu jednak na wielkość wspomnianych towarzystw, w ujęciu procentowym zmiana w żadnym TFI nie przekroczyła 2% całkowitej liczby klientów" - czytamy w komunikacie.

W minionym kwartale liczbę klientów istotnie zwiększyły Quercus TFI oraz Union Investment TFI, z usług których zdecydowało się skorzystać odpowiednio kolejne 1,6 tys. i 4,8 tys. osób, podano także.

"Mimo spadków liczby klientów, PKO TFI i Pioneer Pekao TFI pozostają niekwestionowanymi liderami rynku - w obu towarzystwach liczba klientów jest bliska 440 tys. osób" - czytamy również.

Analiza została oparta na danych uzyskanych od 20 towarzystw.

(ISBnews)