BDM podniósł wycenę Ciechu do 82,4 zł, nadal rekomenduje 'akumuluj'Warszawa, 27.02.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli wycenę Ciechu do 82,4 zł, podtrzymując rekomendację "akumuluj", wynika z raportu datowanego na 22 lutego.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 74 zł. W piątek wynosił 74,15 zł.

"Sentyment inwestycyjny do spółki wyraźnie się poprawił w ostatnich tygodniach. Uważamy, że ma on fundamentalne podstawy, a wpływ wzrostu cen surowców energetycznych na wyniki grupy w 2017 roku nie będzie tak dotkliwy, jak pierwotnie sądziliśmy. Dodatkowo podkreślamy, że wzrost notowań węgla i koksu uderza przede wszystkim w producentów chińskich, którzy są największymi (46% światowych mocy) i marginalnymi (50% mocy to bardziej energochłonna metoda Hou) producentami sody kalcynowanej na świecie" – czytamy w raporcie.

"Akcentując wciąż atrakcyjną wycenę rynkową, z dyskontem do innych producentów sody i krajowych spółek chemicznych, oraz zdecydowaną poprawę przepływów pieniężnych widoczną już w 2016 roku, decydujemy się utrzymać zalecenie" - czytamy dalej.

(ISBnews)