Polacy mieli przepić 500 plus. Nie sprawdziło się

10 marca 2017, 09:00 | Aktualizacja: 02.01.2018, 17:38
Źródło:MAGAZYN DGP
Warszawa, 9.01.2017

Warszawaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Piotr Malecki

Przed rozpijaniem społeczeństwa za państwowe pieniądze ostrzegali eksperci i politycy. Jakie są fakty?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (78)

  • klop(2017-03-10 09:40) Zgłoś naruszenie 7036

    Kaczynski wiedział, jakie są polskie "elity", że one same siebie skompromitują, że podział my szlachta-wy misiewicze działa nadal. Że pod kruchą powłoką jest nietolerancja i niedemokratyczność tych elit.

    Odpowiedz
  • Pepeesowiec(2017-03-10 10:05) Zgłoś naruszenie 17578

    To pokazuje jak bardzo tzw elity nie doceniaja lidzi mniej zarabiajacych, pracujacych w prostych zawodach. Ludzie na szczycie uwazaja ze pozostali nie sa na szczycie bo sa glupi i sa pijakami. Otoz tak nie jest, a kazdy i trn na dole i ten na gorze chce poprawiac swoj los. Elity myslaly ze Polacy na dole to czarnuchy. Tak nie jest. Polacy czybna gorze czy na dole to nie czarnuchy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom(2017-03-10 10:39) Zgłoś naruszenie 372447

    Interesujące wyniki badań. Biedotę w USA, UK oraz Kenii i Nikaragui wbrew pozorom sporo łączy, tylko nie można pokazać tego niepoprawnego politycznie kryterium. A dla Magdaleny Środy Polak to biały Kenijczyk. Przecież nie przyzna, że u nas picie to najczęściej akt rozpaczy wobec biedy wywołanej postkomunistycznym rozkradaniem Polski. 500+ przywraca nadzieję i szanse życiowe milionom wykluczonych rodzin

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • lllll(2017-03-10 10:39) Zgłoś naruszenie 4975

    zaraz po ogłoszeniu Donalda artykuł o 500 plus?? przypadeg??? nie sondze

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • PIStoNiePrawica(2017-03-10 10:44) Zgłoś naruszenie 444159

    PRL BIS - jakim prawem można zabrać jednemu i dać drugiemu. artykuł o rozwodzeniu się co ludzie robią z zagrabionymi lub pożyczonymi pieniedzmi. napiszcie skad te pieniadze sie biora i kto za to rozpasanie zaplaci. bo na pewno nie te 16 tys nowonarodzonych dzieci (ponad 1 mln zł na dziecko), z ktorych polowa wyjedzie a reszta nigdy nie splaci tego wydatku. kto zatrudni matke dziecka, ktora przez 18 lat siedziala w domu. zamiast dawac rodzinom przestancie zabierac. wtedy rodzine bedzie stac i na dzieci i na siedzenie kobiety w domu przy dziecku. wzorujcie sie na sprawdzonych programach jak np. w Izraelu (dzietnosc ponad 3). 500+ w zalozeniach ma poprawic dzietnosc do 1,8 czyli i tak za malo by cos zmienic. trzeba uwolnic gospodarke bo bogatwo bierze sie z pracy a nie z zasilkow.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • WYPOK(2017-03-10 11:14) Zgłoś naruszenie 423159

    "Przed rozpijaniem społeczeństwa za państwowe pieniądze ostrzegali eksperci i politycy." to nie są państwowe pieniądze. To są pieniądze, które muszą zostać dołożone do budżetu przez pracujących uczciwie obywateli.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • J23(2017-03-10 11:53) Zgłoś naruszenie 40078

    Mamy na ulicy rodzine 500 + . Czworo dzieci - wszystkie chore genetycznie po ojcu pijaku na cukrzycę . Matka zwolniła się z pracy w sklepie po wprowadzeniu zasiłku. Pijaczek rpacuje dorywczo na czarno.Nie twierdze że wszystkie rodziny są takie ale to jest najbliższy mi przykład.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Paweł W-wa(2017-03-10 12:11) Zgłoś naruszenie 11421

    W ostatnich dniach koleżanka wróciła z porodówki. Fakt tłok, ale średnia wieku 35+. Gdzie są młode matki, ja się pytam ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2017-03-10 12:15) Zgłoś naruszenie 318103

    Bez 500+ gospodarka bez inwestycji w 2016 prawdopodobnie weszła by w recesję bez stymulacji konsumpcji (500+)!Ciekawe jest jak długo jeszcze te 500+ wypłacane będzie i czy będzie waloryzacja tego świadczenia (o wzrost cen)???!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rozsadek(2017-03-10 12:30) Zgłoś naruszenie 95118

    Po prostu w 99,9% jesteśmy rozsądnymi/porządnymi ludźmi. A ten promil patologii to za mało aby w statystykach coś zmienił. Tak samo gdy w 2001r wprowadzono prawdziwie powszechny dostęp do broni palnej (takiej co się mordowali w wojnie secesyjnej i późniejsze konstrukcje również tj rewolwery 6 strzałowe z bardzo szybko wymiennymi bębenkami(magazynkami)) od ponad 15 lat idziesz do sklepu z bronią pokazujesz dowód i wychodzisz z giwerą i nikt NIE sprawdza czy nie jesteś skazanym psychopatą mordercą. I przez ten czas było JEDEN przypadek wykorzystania wolno dostępnej broni nielegalnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dawid(2017-03-10 12:32) Zgłoś naruszenie 1087

    Powinni placic nie 500 a 1000.Byloby to z korzyscia dla gospodarki!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bezdomny(2017-03-10 12:36) Zgłoś naruszenie 40425

    Rząd nic nie robi w kierunku zatrzymania młodych ludzi w polsce ani spowodowania że ludzie wrócą z za granicy , mają gotowych wykształconych pracowników , a chcą tworzyć nowych ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Liwka(2017-03-10 13:19) Zgłoś naruszenie 3720

    Jacy eksperci,jacy politycy???!Moze chodzi o wrzeszczący harem pseudon,a moze o cwaniaków z PO.Inni nic podobnego nie mówili.

    Odpowiedz
  • Franek(2017-03-10 13:23) Zgłoś naruszenie 584

    Latem ekspertka Młynarska pokazała jak elyty gardzą zwykłymi ludzmi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wtorek (2017-03-10 13:55) Zgłoś naruszenie 725

    I co na to pani Środa?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Miki123(2017-03-10 15:10) Zgłoś naruszenie 5617

    Jak to nie ma dowodów a świadkowie TVN to co?

    Odpowiedz
  • kaktus(2017-03-10 15:17) Zgłoś naruszenie 50109

    I to są prawdziwe problemy Polaków które rozwiązuje ten rząd a nie rajcowanie się czy podnóżek Makreli został "Królem Europy".

    Odpowiedz
  • IMHO(2017-03-10 15:57) Zgłoś naruszenie 19323

    PiS idzie drogą Wenezueli. Tam siedzą na ropie i zniszczyli kraj socjalizmem więc ciekawe jak to się skończy w Polsce.

    Odpowiedz
  • IMHO(2017-03-10 15:57) Zgłoś naruszenie 447253

    PiS idzie drogą Wenezueli. Tam siedzą na ropie i zniszczyli kraj socjalizmem więc ciekawe jak to się skończy w Polsce...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz