Kolejny edukacyjny mit obalony. Wyślij dziecko do szkoły jak najpóźniej

23 marca 2017, 06:30 | Aktualizacja: 28.12.2017, 16:57
Źródło:Media
dziecko

dzieckoźródło: ShutterStock

Badania naukowców z Uniwersytetu Stanforda pokazują, że wysyłamy dzieci do szkoły zdecydowanie zbyt wcześnie.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (56)

  • pisanty(2017-12-29 07:39) Zgłoś naruszenie 10

    W polskim systemie szkolnictwa uczeń wogóle jest niepotrzebny.Wystarczy wypełniony dziennik i pensja nauczyciela!.Dziecko jest nie istotne.W szkole niczego sie nie uczy,a tresuje.Najważniejsze dla tego systemu to wykształcenie posłuszeństwa i strachu przed władzą.Kreatywność w szkole jest zakazana.Prawdziwa edukacja polega na pobudzaniu kreatywności!Kto w polskich szkołach miałby ja pobudzać?Polscy nauczyciele?Śmieszne!

    Odpowiedz
  • marcel(2017-07-24 09:40) Zgłoś naruszenie 10

    No bo tam nie ma religii od żłobka...

    Odpowiedz
  • Rozsądek(2017-05-31 18:34) Zgłoś naruszenie 5524

    Bzdura! Dziecko nie chodzące do przedszkola jest dzikie i ma przez całe życie trudności z funkcjonowaniem wśród ludzi. A im szybciej pójdziesz do szkoły tym szybciej ją skończysz. Wcześniej zaczniesz pracować i do czegoś dojdziesz.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • lech2011(2017-05-25 15:51) Zgłoś naruszenie 15

    PiS nie powinien w ogóle posyłać dzieci do szkół. Według nich, to czas stracony.

    Odpowiedz
  • Green(2017-05-16 08:45) Zgłoś naruszenie 1634

    Też mi odkrycie. Cała pedagogika (peudo-nauka) sprowadza się do naprawiania czegoś co nigdy nie było zepsute.

    Odpowiedz
  • Pozdrawiam(2017-05-13 20:53) Zgłoś naruszenie 8025

    Akurat ja poszedłem do szkoły rok wcześniej. I była to jedna z nielicznych dobrych decyzji moich rodziców. Podczas studiów mogłem ten "zapasowy" rok poświęcić swojej pasji i mocno przyspieszyć. Ten rok do przodu to świetna sprawa. Dlatego dziwię się rodzicom, którzy zatrzymują swoje dzieci w domu. Przed wojna też tak było. Mówiło się, że szkoła jest zbyt bezwzględna dla małych dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Drfrankovich(2017-05-12 02:34) Zgłoś naruszenie 4850

    Badania były przeprowadzone w społeczeństwie gdzie jest pełna opieka przedszkolna i to na wysokim poziomie. Nie mają odniesienia do Polski gdzie dzieci pozostają pod opieką najczęściej nieedukowanych rodziców

    Odpowiedz
  • BYT(2017-04-26 13:00) Zgłoś naruszenie 9534

    A posyłajcie platformersi swoje w wieku 4-5 lat aja swoje poślę w wieku 7 lat i będzie dziarsko rządziło i wyrośnie na dzielnego Polaka.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • webe(2017-04-23 16:40) Zgłoś naruszenie 2184

    W Polsce PISu wystarcza szkoly katolickie i "uczelnia" o.Rydzyka

    Odpowiedz
  • Krytyczna (2017-04-21 23:06) Zgłoś naruszenie 636

    Wszystko prawda jeżeli założyć ze przez ten rok czy dwa dziecko ma zapewniona dobra opiekę i stałą pozytywną stymulację. A dzieci z ADHD jest więcej wśród tych które są wcześniej w szkole bo rodzice chcą mieć już święty spokój :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • money(2017-04-21 09:18) Zgłoś naruszenie 10799

    Elbanowscy w akcji czy lokalni idioci??W dzisiejszych czasach KAZDY rok opóźnienia to malejące szanse na karierę w przyszłości I to jest oczywiste.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2017-03-24 15:04) Zgłoś naruszenie 1509

    Oczywiście! Prawda!Szkodzi za wczesna manipulacja systemowa w wykształceniu osobowości intelektualnej dziecka!!!

    Odpowiedz
  • Pelikman(2017-03-23 13:25) Zgłoś naruszenie 2261

    Uniwersytet Stanforda? - to PISowska organizacja szkodliwości społecznej!

    Odpowiedz
  • Ja (2017-03-23 13:24) Zgłoś naruszenie 26623

    Ale napiszcie , ze chodzi o posyłanie dzieci do szkoły w wieku Ok 6-7 lat a nie 4-5 lat . i nie chodzi o chodowanie pączusia pod kloszem tylko o naukę przez zabawę w oddziałach przedszkolnych . A kogo w Polsce stać na dobre prywatne przedszkole z fajnymi zajęciami jak jest babcia i tv która tez może wychowywać .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • arnold(2017-03-23 12:53) Zgłoś naruszenie 12375

    Ci uczeni ze Stanforda to jacyś niedouczeni kretyni. Nie czytali opracowań PO dotyczących wcześniejszego posyłania dzieci do szkoły i plotą androny.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • trzeźwy (2017-03-23 12:16) Zgłoś naruszenie 27014

    nie wiem co autor obalił. Który model? Jaki wiek jest więc odpowiedni?

    Odpowiedz
  • J23(2017-03-23 12:05) Zgłoś naruszenie 162334

    Do Polskiej szkoły opanowanej przez kler lepiej nie wysyłać.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • tyle(2017-03-23 11:54) Zgłoś naruszenie 115111

    Cieszę się że ktoś wreszcie przyznaje racje nam rodzicom walczącym o zmianę reformy szkolnej wysyłającej rok wcześniej dzieci do szkoły. Jedna uwaga do artykułu ADHD jest to wymysł jego "odkrywcy" http://wpolityce.pl/lifestyle/63065-szok-adhd-nie-istnieje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dawid(2017-03-23 10:53) Zgłoś naruszenie 2697

    Jeśli będę miał dziecko to do szkoły nie pujdzie tylko prywatne skuteczne indywidualne nauczanie dobrane do potrzeb i w przyszłości jakie będzie chciało zaspokajać. Lepsze jest 100h matematyki prywatnie niż 15 lat w szkole

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tak myślę(2017-03-23 10:06) Zgłoś naruszenie 35571

    Myślę, że gdyby szkoła zaczynała się w wieku 15 lat - poziom utrzymania skupienia byłby najbardziej satysfakcjonujący. Albo lepiej - w wieku 20 lat.

    Odpowiedz