W komunikacie poinformowano, że Adam Kwiatkowski pozostaje w Kancelarii i jako sekretarz stanu będzie nadal zajmował m.in. kontaktami z Polonią.

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski poinformował, że Kwiatkowski złożył rezygnację ze stanowiska szefa gabinetu prezydenta z powodów zdrowotnych. "Zmiana na stanowisku szefa gabinetu była planowana od dłuższego czasu" - dodał.

Kancelaria Prezydenta poinformowała także, że prezydent we wtorek powołał Pawła Muchę na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta. Mucha obecnie m.in. koordynuje prace Narodowej Rady Rozwoju. Szefową prezydenckiej kancelarii jest minister Małgorzata Sadurska.

Krzysztof Szczerski (ur. w 1973 r. w Krakowie) jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta od 7 sierpnia 2015 r.; odpowiada za politykę zagraniczną prezydenta Andrzeja Dudy. Jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującym się w zakresie polityki zagranicznej, integracji europejskiej i administracji publicznej.

W rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem spraw zagranicznych oraz wiceministrem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej; w latach 2009-2010 był członkiem Rady Służby Cywilnej. W latach 2011-2015 był posłem.

Adam Kwiatkowski (ur. w 1972 w Warszawie) funkcję szefa gabinetu prezydenta pełnił od 7 sierpnia 2015 r. Przez prezydenta Dudę został wówczas powołany na stanowisko sekretarza stanu; w Kancelarii odpowiada za kontakty z Polakami za granicą.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1994-2006 był Radnym Dzielnicy Praga-Południe, a w latach 2006 – 2011 Radnym m. st. Warszawy.

W kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego był odpowiedzialny m. in. za przygotowywanie wizyt i spotkań prezydenta. Jest jednym z założycieli Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W wyborach w 2011 roku zdobył mandat posła; stracił go po objęciu funkcji w Kancelarii Prezydenta RP.

Katarzyna Nocuń(PAP)