Morawiecki: Mamy więcej software inżynierów niż Arabia Saudyjska ropy naftowej. Dlatego odniesiemy sukces

22 kwietnia 2017, 08:45 | Aktualizacja: 22.04.2017, 08:48
Źródło:PAP
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: Domena Publiczna

Na targach w Hannoverze już nie będziemy reklamować "znakomitego skądinąd mleka, przesmacznych oscypków czy ogórków kiszonych, tylko będziemy tam przede wszystkim reklamować i przedstawiać naszą myśl techniczną - nasze autobusy elektryczne" - powiedział Wicepremier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (32)

  • Hmmm(2017-04-22 09:02) Zgłoś naruszenie 7074

    Elyty tuskoludów-blisko zawałów.Kasa na której spali,teraz jest w rękach jakichś tam inzynierów..

    Odpowiedz
  • Szmulki(2017-04-22 09:09) Zgłoś naruszenie 7432

    Nooo opozycja rozstawiona PO katach.

    Odpowiedz
  • Juljusz(2017-04-22 09:48) Zgłoś naruszenie 12080

    Typowy propagandzista i manipulant. Wyciaga wygodne dane, pomija inne. Bierze, dla porównania, deficyt budżetowy z 2009 - nie pisze, że to rok światowego/europejskiego kryzysu. Mówi, o bezposrednich inwestycjach zagranicznych, ani się zajaknie, że olbrzymie kwoty wypracowanego tu zysku transferuja do siebie... nowy kolonializm. Wiejski głupek, czy pożyteczny idiota...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wef(2017-04-22 11:20) Zgłoś naruszenie 10834

    Facet płynnie porusza się po zakamarkach świata finansów wybiera dla mediów to co jest namiastką sukcesu, a rzeczywistość nie jest kolorowa: przeciętny Polak szuka nowej pracy przez rok.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Flaku(2017-04-22 11:54) Zgłoś naruszenie 11653

    Oto cały profesjonalizm i fachowość gościa odpowiedzialnego za rozwój kraju. Porównał ze sobą ilość programistów i ropy. Jak to przeliczał, na kilogramy? Szkoda, że niemożliwe jest również porównanie liczby programistów i głupoty polityków

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sceptyczny zenon(2017-04-22 12:09) Zgłoś naruszenie 8349

    "Ratowaliśmy środki unijne, które w wielkości ponad 30 mld zł mogły być zmarnowane" - dodajmy zmarnowane przez nowy rząd PiS, bo poprzedni rząd PO świetnie sobie z tym radził. Jednym słowem - PiS z dużym trudem i hałasem rozwiązuje problemy które sam stwarza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hak(2017-04-22 12:22) Zgłoś naruszenie 49110

    Ten pan Morawiecki spokojnie realizuje pewną wizję rozwoju Polski w oparciu o zasoby.U POrzedników i koalicjantów trudno było się czegokolwiek mądrego doszukać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • babcia Kiepska(2017-04-22 12:46) Zgłoś naruszenie 12454

    Ciągle bełkocze o tych inżynierach, programistach, specjalistach itd, ale nie przeszkadza mu to, że ich okradł z kwoty wolnej od podatku. Nie ma to jak najpierw okradać ludzi, a później zniechęcać ich do emigracji. Pisowska pseudo-logika.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2017-04-22 13:42) Zgłoś naruszenie 733

    To prawda tylko ze za granica mamy tych inzynierow ....

    Odpowiedz
  • doro22.04.2017(2017-04-22 15:33) Zgłoś naruszenie 11418

    Ot taka Szecherezada polskiej gospodarki, plecie, a ludzie myślą, że to prawda.

    Odpowiedz
  • Misio(2017-04-22 15:46) Zgłoś naruszenie 1379

    Każda baryłka software inżyniera szczególnym dobrem narodu!

    Odpowiedz
  • strateg z PiS(2017-04-22 16:08) Zgłoś naruszenie 7610

    Nie mamy szans z Arabami - dokładają nam w wielbłądach.

    Odpowiedz
  • tadek(2017-04-22 16:27) Zgłoś naruszenie 12715

    Panie Mateuszu jeden slajd by wystarczył - Towarzysze! Aby Polska rosła w siłę i ludziom żyło się dostatniej.

    Odpowiedz
  • Kowalski(2017-04-22 16:55) Zgłoś naruszenie 9515

    Propaganda jak za czasów PO a w siatce tak jak dawniej trochę chleba ,trochę wędliny i radość z tego że żyje.

    Odpowiedz
  • Polak(2017-04-22 17:24) Zgłoś naruszenie 813

    MAM PYTANIE. Dlaczego ja, Polak, nie mogę założyć w Polsce w specjalnej strefie ekonomicznej firmy, a zachodnia korporacja nie dość że zapraszana to dostaje po kilkadziesiąt tysięcy na jedno planowane stanowisko i zniżki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • robol pl(2017-04-22 19:15) Zgłoś naruszenie 1121

    Pisie ogarnij rynek pracy bo jest chu... . Chcemy normalnych umów i kasy na czas ! Obecnie pracodawcy płaca jak chca i daja umowy jak chca albo wcale nie daja

    Odpowiedz
  • m1(2017-04-22 20:27) Zgłoś naruszenie 1250

    To jeszcze potrzebny jest rząd, który nie łamie konstytucji i nie degraduje państwa, a damy radę.

    Odpowiedz
  • Stefania(2017-04-22 22:12) Zgłoś naruszenie 960

    A wystarczyło przestać kraść! Brawo PiS, komputery, rakiety kosmiczne i lasery ti jest przyszłość. Naprzud Polsko!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bankier(2017-04-22 23:32) Zgłoś naruszenie 9119

    Czy ktoś wreszcie zabierze mu mikrofon i Powerpointa ?

    Odpowiedz
  • obywatel_x(2017-04-23 12:34) Zgłoś naruszenie 01

    Czyli Panie Morawiecki w nowych fabrykach Mercedesa czy Toyoty od zera projektuje się silniki, elektronikę, tworzy oprogramowanie do komputerów pokładowych, projektuje samochody itp, itd? Ci wielcy producenci zatrudnili naszych inżynierów, przekazali im całe "know-how" i teraz my projektujemy a później budujemy, tak? Bo jeśli tylko składamy do kupy silniki z części to sorry - to jest zwykła montownia. Fajnie, że jest, fajnie że daje pracę i może kiedyś zapłaci jakieś podatki, ale proszę nie czarować rzeczywistości bo to już nawet śmieszne nie jest. Gdzie jest ten zrównoważony rozwój p. Morawiecki - co robicie, żeby zachęcić firmy to inwestowania w miejscach, gdzie tych inwestycji brakuje? Jak rozwijacie sieć dróg czy kolej żeby ci inwestorzy chcieli budować fabryki nie tylko w okolicach Wrocławia, Poznania czy Katowic? Kiedy wreszcie ciężko pracujący ludzie którzy zarabiają minimalna krajową albo i więcej zaczną widzieć tą dobrą zmianę w płaconych przez nich podatkach? Przed wyborami podobno była kasa na wszystko, teraz już brakuje? Kto ją ukradł skoro wy już nie kradniecie? Jak chcecie Polaków zachęcać do pracy? Bo chyba sprowadzanie Ukraińców którzy wcześniej czy później wpłyną na zahamowanie wzrostu płac nie jest waszym jednym pomysłem na "życie"? Może by tak zakaż zatrudniania obcokrajowców w regionach z najwyższym bezrobociem? I może Pan odpowie bez lawirowania - czy 500+ jest na kredyt czy nie? To chyba bardzo proste pytanie, prawda? Odpowiedź chyba też nie jest skompilowana?

    Odpowiedz