Efekt 500 plus hamuje? Spadek urodzeń rok do roku

26 czerwca 2017, 10:46 | Aktualizacja: 28.06.2017, 13:23
Źródło:Forsal.pl
dziecko, oko, oczy, wzrok

Dzieckoźródło: ShutterStock

W kwietniu urodziło się 30 tysięcy dzieci - podał GUS. To o 600 mniej niż rok wcześniej. To pierwszy taki miesiąc od października, w którym rodzi się mniej dzieci niż rok wcześniej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (52)

  • Aa(2017-06-26 13:34) Zgłoś naruszenie 10136

    Efektu pozytywnego będzie minimum, jeśli będzie, bo negatywu już jest b wiele, w tym sporo dzieci urodzonych w rodzinach pijących, prowadzących szkodliwy oraz amoralny tryb życia. Większość tych dzieci , niestety,będzie wymagała takiej czy innej opieki społecznej, leczenia, szkol specjalnych, a są to kolejne wydatki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • edw(2017-06-26 12:23) Zgłoś naruszenie 8857

    U mnie na wsi (Halinów pod W-wą) wszystkie menelki pozachodziły odkąd jest 500+, niektóre już po porodzie z bachorami chodzą do sklepów po alko.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • 500(2017-06-26 12:02) Zgłoś naruszenie 7361

    Ale na Forsalu są czujni. W ciągu roku urodziło się więcej, ale w ostatnim miesiący kilkaset mniej. Proponuję takie informacje dawać częściej. Np. W ostatni weekend urodziło się o 4 dzieci mniej niż w poprzedni weekend. Efekt 500 plus zanika. Ratuj się kto może!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Sundajczyk(2017-06-26 13:51) Zgłoś naruszenie 553

    Też znaleźć odpowiednią partnerkę/partnera to ciężka sprawa, większość par koło 40 które znam są na granicy rozpadu małżeństwa, kłótnie i nerwy bez przerwy, zaledwie kilka funkcjonuje sprawnie i zgodnie. A to nie jakaś patologia, ludzie po studiach z sukcesami zawodowymi...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asdf(2017-06-26 11:23) Zgłoś naruszenie 5217

    Zamożność wcale nie wpływa na dzietność. Daleko nie trzeba szukać wystarczy spojrzeć na zachodniego sąsiada, ale i nie tylko. Wnioski nasuwają się wręcz odwrotnie, tam gdzie większa bieda i niepokój tam jest wyższa dzietność.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • eh(2017-06-26 14:43) Zgłoś naruszenie 5111

    co tu sie dziwic 500 zl na dziecko to moze starczyc miesiecznie na sama zupe dla jednej osoby !!! szkoda piniędzy lepiej zmniejszyc podatki zeby ludzie wiecej zarabiali a nie dawac im socjal .

    Odpowiedz
  • d(2017-06-26 20:24) Zgłoś naruszenie 487

    Na Nowogrodzkiej jeszcze ciemnemu ludowi nie dali przekazu dnia jak interpretować te dane... hahah

    Odpowiedz
  • Biznesmen z Dżibudi(2017-06-26 18:51) Zgłoś naruszenie 4813

    Może zamiast dawać ludziom łapówki żeby rodzili dzieci trzeba zapewnić ochronę przed zwolnieniami lub degradacjami dla matek na urlopie macierzyńskim rezygnuje się z dzieci nie ze względów materialnych lecz przeważa tu utrata kariery i wolności na rzecz wyrzeczeń i obowiązków

    Odpowiedz
  • młodyy(2017-06-26 12:05) Zgłoś naruszenie 4537

    A ja tam nie planuje miec dzieci . Z takim dzieckiem to trzeba wszedzie latac a na starosc i tak sie dostanie kopniaka w tyłek wiec po co sie starrac i chowac dzieci ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bun(2017-06-26 12:27) Zgłoś naruszenie 4559

    Pierwsze podsumowanie programu 500+ bezie można zrobić, nie prędzej niż za 5 lat. Korelacja danych w okresach miesięcznych to głupota.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PIN2345(2017-06-26 13:58) Zgłoś naruszenie 4468

    500+ ma dać efekt demograficzny liczony w dekadach czy to program reprodukcji ludności ? , jeśli chodzi o reprodukcję to radzę wydać pieniądze na klonowanie ludzi , najlepiej od razu dorosłych

    Odpowiedz
  • gp(2017-06-26 11:32) Zgłoś naruszenie 2811

    asdf to czemu Polki tak rodzą na zachodzie?

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • guru122(2017-06-26 15:38) Zgłoś naruszenie 2114

    Kto miał nastukać dzieci, ten już nastukał. Pozostali nie są głupi, nie robią sobie kłopotu za 250zyli na łebka.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • pol5(2017-06-27 10:24) Zgłoś naruszenie 191

    ale piramida wieku dla Polski ewidentnie pokazuje, że liczba urodzeń będzie się zmniejszać... musiałaby się zmienić obyczajowość Polaków na afrykańską :) GOOGLE -> piramida płci i wieku Polska

    Odpowiedz
  • betty(2017-06-26 17:24) Zgłoś naruszenie 130

    Współczynnik dzietności - liczba urodzonych dzieci przypadajacych na jedną kobietę w wieku rozrodczym (15-49 lat) w Polsce w kolejnych ostatnich 16. latach latach: 2000 - 1.37, 2001 - 1.31, 2002 - 1.25, 2003 - 1.22, 2004 - 1.23, 2005 - 1.24, 2006 - 1.27, 2007 - 1.31, 2008 - 1.39, 2009 - 1.40, 2010 - 1.41, 2011 - 1.33, 2012 - 1.33, 2013 - 1.29, 2014 - 1.32, 2015 - 1.32. I tak 16 lat i dłużej...

    Odpowiedz
  • Terminator(2017-06-26 13:22) Zgłoś naruszenie 1135

    No to teraz czas na 1000+!Widać 500+ to za mało!Ceny rosną no a dziecko kosztuje i to nie tylko 500 Zł. na miesiąc!Hehehe!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ppppppppppppppppppp(2017-06-26 16:41) Zgłoś naruszenie 728

    Tu nie chodzi o biede, chodzi o kulturę. Gdy społeczeństwa się bogacą, następuję regres kulturowy, upadek moralny - i to jest przyczyna niskiej dzietności w bogatych państwach. Biorąc ślub p. w Szwecji jest w zasadzie pewny że dojdzie do rozwodu pytanie czy stanie się to w perspektywie roku czy kilku lat. Jakieś świadczenia są potrzebne bo rodzina w tym kraju było finansowo wyniszczana, mowa o tych co chcieli mieć dzieci. Nadrzędną sprawą jest jednak kultura, wartości. Chcecie być nowomodymi konsumentami na zachodnią modłę. Dobrze, kredyty weźmiecie, rodziny nie założycie, na protest nie pójdziecie, nad waszym grobem też nikt nie zapłacze. Tak jest np w tej Szwecji , coraz częściej w Niemczech, Francji, Japonii gdzie obywatel jest sprowadzony do roli narzędzia wyzbytego jakichkolwiek zasad, istoty nie opierającej się na niczym, oddanej państwu. Dlatego np narodowość jest tak wypierana przez współczesną propagandę. Tu nie trzeba przymusu, ludzi w tych samych państwach już sami do tego dążą, to kwestia wychowania. I ów zachód kulturowo zalicza regres, robi się w nim szambo mówiąc kolokwialnie. Każde imperium z czasem upada w wyniku nadmiaru dobrobytu. Tak było zawsze, i tak będzie..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • leno(2017-06-26 13:46) Zgłoś naruszenie 624

    Korekty spadkowe w trendzie wzrostowym to normalna sytuacja i nie świadczą o zmianie trendu wzrostowego na spadkowy. Przed pisaniem artykułu warto zasięgnąć rady u specjalisty od ekonomii, statystyki lub nawet giełdy.

    Odpowiedz
  • 4y(2017-06-26 14:01) Zgłoś naruszenie 570

    Jak 500+ będzie nieskuteczny to będzie 1000+ albo 5000+. Alternatywą jest wyginięcie narodu...

    Odpowiedz
  • M5an(2017-06-26 23:14) Zgłoś naruszenie 31

    Potrzeba około dekady danych. Przestańcie z tym podniecaniem sie 500+.

    Odpowiedz