Bershidsky: UE przeczekała brexit, przeczeka i Trumpa. USA nie mogą lekceważyć Europy [OPINIA]

13 grudnia 2018, 06:45 | Aktualizacja: 13.12.2018, 10:21
Źródło:Bloomberg
Donald Trump

Donald Trumpźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Al Drago

Unia Europejska może ograć Trumpa tak, jak zrobiła to ze zwolennikami brexitu – pisze Leonid Bershidsky w felietonie dla Bloomberga.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (36)

  • tak jest(2018-12-13 08:48) Zgłoś naruszenie 8037

    Europa po prostu zdycha. Europa Zachodnia to luksusowy dom starców. Europa Zachodnia ze swoim rozbudowanym systemem socjalnym oraz uzależnieniem obywateli od państwa i jego urzędników stworzyła obywateli biernych bez inicjatywy oddając swoją wolność gospodarczą i osobistą państwu za socjal nie ma ona żadnych szans z USA wartości wolnościowe są jeszcze wysoko.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Newsroom(2018-12-13 11:24) Zgłoś naruszenie 5721

    UE lewacka, to tylko chodzący trup ! USA nawet po drugiej kadencji Donalda Trumpa nie zmieni kursu, bo ten azymut, ta droga którą obrał Trump, jest bardzo korzystna dla USA i w tym względzie nic się nie zmieni. Amerykanie nie są samobójcami i szybko wyciągają wnioski. Chodzą twardo po ziemi i wiedzą co dobrze służy Stanom Zjednoczony, Wiedzą o tym szczególnie ludzie z Pentagonu i Kongresu ! Starcia z USA obecna lewacka zdychająca Unia nie wytrzyma !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • herodot(2018-12-13 08:58) Zgłoś naruszenie 4815

    O tak! To jest właśnie sposób rozwiązywania problemów przez UE - przeczekać ! Najlepiej nic nie robić aż problem sam się rozwiąże. A jak się nie rozwiąże to... dalej czekać/ignorować. Co za mistrzowska strategia :-)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Piotr(2018-12-13 12:35) Zgłoś naruszenie 3512

    Cóż, Europa umiera w dosłownym tego słowa znaczeniu. Niemcy i Francuzi za jakieś 40 lat będą w swoich krajach mniejszością. Większością będą prawdopodobnie potomkowie obecnych przybyszy. Europa jest podzielona, każdy kraj ma swoje interesiki i nie da się wszystkich krajów (w szczególności Polski) wziąć za lejce i prowadzić do dyktatury. USA za to są krajem wielonarodowym, ale scalonym od wieków. Jak lewica tam przepadnie, to zwyciężą świat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baca(2018-12-13 08:40) Zgłoś naruszenie 339

    UE przeczeka nawet samą siebie.

    Odpowiedz
  • Realista(2018-12-13 15:12) Zgłoś naruszenie 244

    A my Polacy spokojnie czekamy, na uciekinierów z Zachodniej Europy, będziemy im udzielać azylu. Jesteśmy cierpliwi poczekamy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emigrant(2017-07-04 12:15) Zgłoś naruszenie 2119

    Balcerowicz już działa na Ukrainie. Zemsta za Wołyń.

    Odpowiedz
  • Robol(2018-12-13 12:02) Zgłoś naruszenie 1991

    USA jako kraj to bankrut. W tym roku deficyt handlowy wyniesie 700 mld USD. To jest 2 mld USD dziennie! W roku 2018 deficyt budżetowy wzrósł o 17%, głównie po tym jak Trump obniżył podatki dużym firmom, i wynosi 779 mld USD. W następnym roku ma wzrosnąć do 1 TRYLIONA USD rocznie! I to w czasie kiedy gospodarka szybko rośnie! Caly kraj to jedna wielka bonbla długu która niedługo wybuchnie! W przeciwieństwie od USA, UE ma nadwyżkę handlowa z reszta świata, deficyty budżetowe są obniżane a w wielu krajach budżet ma nadwyżkę! Bankructwo USA jest coraz bardziej prawdopodobne. UE musi się jak naibardzjej uniezależniać wzrost alternatywnych rynków np. Chiny jest dla UE bardzo korzystne!

    Odpowiedz
  • eMZik(2018-12-13 09:00) Zgłoś naruszenie 17245

    Polscy politycy wola ssac qta*a Ameryce niz trzymac z Europa. Ciekawe do czego zaprowadzi taka polityka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jan88(2018-12-13 11:38) Zgłoś naruszenie 1581

    Ile troli amerykanskich WOW

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obserwator(2017-07-04 12:00) Zgłoś naruszenie 14136

    UWAGA ! Nieaktualna MAPA ! Krym juz dawno jest częścią Federacji Rosyjskiej. Nawet na Google to poprawili a Forsal wprowadza w błąd i manipuluje granicami ? Nie ładnie redaktorki...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • krzyhoo1(2018-12-13 17:50) Zgłoś naruszenie 64

    I za to trzeba kochać UE, czyli nas samych - za siłę wynikającą z zasad, wolności i nieuciekania się do stosowania siły w rozwiązywaniu problemów międzynarodowych. Myślę, że minie kilka dekad, zanim USA uda się kogokolwiek z UE i NATO (no,za wyj.UK) namówić do "zbudowania demokracji" w jakimś Iraku, czy Afganistanie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M5an(2018-12-13 17:52) Zgłoś naruszenie 66

    Po samym tytule to jest taka głupota, że ręce opadają. Forsal, Bershidsky to kompromitacja. To jest nikt. On nic nie wie, nic nie ogarnia, kolo na poziomie cioci kloci. On wam daje Efekt Wosia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Autor(2018-12-13 18:25) Zgłoś naruszenie 44

    głupek

    Odpowiedz
  • nasza Europa(2018-12-13 22:57) Zgłoś naruszenie 44

    My Europejczycy nie będziemy słuchać trumpowych biurokratów z Waszyngtonu, którzy chcą tu włożyć kij w mrowisko.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tylko Polski szkoda(2018-12-13 23:01) Zgłoś naruszenie 37

    Dla każdego, kto miał jeszcze wątpliwości, kogo agenturę jest Nowogrodzka tu widać wyraźnie jak trolle PISu i trolle Putina współdziałają, trudno odróżnić, kto jest kto

    Odpowiedz
  • uSa(2018-12-14 12:19) Zgłoś naruszenie 22

    Trump nie ma szans wygrania drugiej kadencji. Ruskie trolle dzialaja bo sympatyzuja z Trumpem. Trump juz w tej chwili jest - co conspirator to felony,a iinne przestepstwa tylko czekaja na potwierdzenie. Przekrety podatkowe, nielegalne uzycie pieniedzy na kampanie, zmowa z Ruskimi w sprawie wygrania wyborow, zmowy z Ruskimi kiedy byl juz przydentem electem w sprawie budowania Trump Tower w Moskwie. Trump ma w tej chwili dwa dochodzenia prowadzone przez Muellera i NY Southern District Court to co moze skutkowac oskarzeniem o zdrade stanu. Gosc sie nie wykreci ale trzeba czekac az straci slolek by go posadzic. Ruskie trole go popieraja, wplywaja na opinie Polakow by rozbic jednosc Unii. Wy sie na to lapiecie i podzielicie los Ukrainy jak tak dalej pojdzie. Oni manipulija wami jak chca.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • loi(2019-01-23 18:34) Zgłoś naruszenie 10

    Piszecie "Europa przeczeka" - czyli kto przeczeka? Obecne elity spod znaku Macrona, Merkel i Tuska? Uwalą najbliższe wybory, zwycięży inna wizja Europy (np Kaczyńskiego, Orbana i Salviniego) i te całe teorie będzie można wywalić na śmietnik historii. I oby tak się stało!

    Odpowiedz