Co dalej z frankowiczami? Rząd zachęci banki do przewalutowania kredytów

4 lipca 2017, 07:28 | Aktualizacja: 04.07.2017, 07:35
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
frank szwajcarski

frank szwajcarskiźródło: ShutterStock

Andrzej Duda do końca lipca prześle do Sejmu kolejny projekt pomocy dla osób z walutowymi kredytami mieszkaniowymi, nad którym pracował Komitet Stabilności Finansowej – ustalił DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • niefrankowicz_idiota(2017-07-04 10:36) Zgłoś naruszenie 5565

    Dobre! Na pomoc frankowiczom zrzucą się wszyscy inni kredyciarze płacąc 0,5% więcej za swoje kredyty. Super, to może wymyślić tylko związek banków wraz ze swoim przedstawicielem w rządzie (Morawieckim).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aa(2017-07-04 09:11) Zgłoś naruszenie 3427

    Dlaczego frankowiczom pomagać? A pozostali kredytobiorcy którzy wzieli droższe kredyty też powinni mieć pomoc teraz....

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • marcossss(2017-07-04 10:43) Zgłoś naruszenie 1616

    Zawracanie głowy i odwlekanie nieuchronnej katastrofy frankowej w czasie. Jedyna metoda rozwiązania afery frankowej to masowe udanie się do sądów. Sądy muszą uznać zgodnie z prawem polskim i europejskim, że te instrumenty finansowe były nielegalne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jubiler z Genewy(2017-07-04 09:40) Zgłoś naruszenie 1512

    Nie chodzi żeby frankowiczom pomagać, bo im nikt nie będzie pomagał (na pewno nie banki). Chodzi o to, żeby dużo deklarować i opowiadać i opowiadać i podtrzymywać temat (podkręcać i luzować), wykorzystywać do celów politycznej demagogii. Rezultat jest niczym, ruch jest wszystkim. A elektorat czyli ten 1 milion osób, co pobrali kredyty denominowane w CHF niech sobie myśli dalej, że komuś zależy i że chce rozwiązać problem. Nawet PIS wie, że draznienie banków może wyjść mu bokiem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zxcv(2017-07-04 10:36) Zgłoś naruszenie 95

    Śmiech to będzie, kiedy w końcu NBP podniesie stopy procentowe i wtedy złotówkowicze bedą płakać, zeby przewalutowac im na franka albo dolara.

    Odpowiedz
  • Autor(2017-07-04 11:34) Zgłoś naruszenie 70

    przez te reklamy z boku nie da się czytac! mimo, ze zamykam je, to się od razu otwierają.

    Odpowiedz
  • ja(2017-07-05 00:13) Zgłoś naruszenie 50

    Panie Duda nic się już nie uda. Stracił pan 2mln glosow .....wyborcow którzy panu uwierzyli ...i którzy sa niewolnikami we własnym kraju.

    Odpowiedz
  • DR Frankenstein(2017-07-04 10:53) Zgłoś naruszenie 323

    Cześć KREDYCIARZE - królowie życia z mini-ratką, hehehe:)) Jak zakupiliście mieszkanka w 2007-2009 i oczywiście zachomątowaliście się na 100% na 25 lat to jest wielka szansa że pomimo ośmiu lat przynoszenia w zębach mini-ratki do nóg waszych panów - bankierów, jesteście winni w PLN więcej niż pożyczyliście. To chyba musi być nieciekawe uczucie, bo w zasadzie przegraliście życie. Z tego co widzę wszystkie projekty ustaw które mają wam pomóc są tak krojone by przypadkiem nie zaszkodzić bankom, więc generalnie władza (niezależnie od opcji politycznej) traktuje was jak bankowy inwentarz, takich niewolników XXI wieku z wypaloną pieczątką właściciela. No ale nie powiem żebym was jakoś specjalnie żałował - wpakowaliście się w tę sytuację z głupoty, naiwności i chciejstwa. Jak kot który próbował wyjeść zawartość słoika i łeb mu utkwił na dobre. A pamiętacie te filmy reklamowe banków "szkoda życia na mieszkanie w złym miejscu!"? To były czasy, kiedy wszystko wydawało się takie proste i oczywiste: Żeby być na swoim, bierze się kredyt - cały cywilizowany świat tak robie:)))) Potem słowo „KREDYT” zmieniło swój wydźwięk na negatywny. Jak zapewne pamiętacie prezydent Komorowski odpowiedział młodemu człowiekowi na ulicy by „wziął kredyt i zmienił pracę”. Nie wyczuł kontekstu, palnął jak Maria Antonina, no i przegrał wybory.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gg(2017-07-04 23:52) Zgłoś naruszenie 30

    Wielka ściema panie Duda nikomu(z frankowiczów) pan nie pomoże szkoda czasu już teraz nikt się nie nabierze w kolejnych wyborach !!!!

    Odpowiedz
  • Waldek(2017-07-05 21:23) Zgłoś naruszenie 10

    Pomoc dla tzw najuboższych to w istocie pomoc bankom mająca na celu przedłużenie agonii finansowej i bankructwa tych najuboższych aby banki mogły dalej na nich zarabiać i oszczędzić na kosztach windykacji i kosztach sądowych. Rzeczpospolita Banksterska w rozkwicie! 😣

    Odpowiedz
  • Gość(2017-08-02 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego by nie pomóc frankowiczom...? Skoro osoby mające kredyt w pln to mają uzyskaną pomoc od państwa bo płacą połowę kredytu przez 10 lat i zamiast płacić np. 1600zł. To płacą jedyne 800 zł. A druga połowę Państwo(tak bynajmniej znajoma mi się chwalił)! Uważam że frankowiczom również należy się pomóc!!!

    Odpowiedz