PiS chce dekoncentracji mediów. Najwięcej stracą zagraniczne koncerny

9 sierpnia 2017, 07:23 | Aktualizacja: 09.08.2017, 07:34
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
telewizja studio media

telewizja studio mediaźródło: ShutterStock

Rząd chce nowego podziału mediów, nie według klucza narodowości kapitału, ale udziałów w poszczególnych segmentach. W ostatecznym rozrachunku i tak przegrają międzynarodowe koncerny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (34)

  • olo(2017-08-09 07:47) Zgłoś naruszenie 18773

    Wreszcie! Ileż można czekać na repolonizację mediów?!? Potem jeszcze tylko czyszczenie sądów z komunistycznych złogów, program cela+ i PiS ma w następnych wyborach konstytucyjną większość w kieszeni ;)

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Newsroom(2017-08-09 09:14) Zgłoś naruszenie 18019

    Nareszcie niemieckie Cajtungi, będą musiały dostosować się do naszego prawa ! Będzie tak jak we Francji - model francuski - obcy kapitał będzie mógł mieć tylko 15% udziałów , a nie jak teraz 80, a nawet 100 % Nie może być równych i równiejszych wobec prawa ! Ono musi obowiązywać wszystkich bez wyjątku !

    Odpowiedz
  • Steve(2017-08-09 09:27) Zgłoś naruszenie 7222

    Jeżeli przyjdzie dzień, w którym "Newsweek" zwinie się z Polski razem z Lisem, PiS dostanie moje poparcie na lata.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tofer(2017-08-09 09:22) Zgłoś naruszenie 6716

    dllugo na to czekalem .....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bernie(2017-08-09 12:42) Zgłoś naruszenie 5913

    Tvn ma problem,bo powstał z szemranej,esbeckiej kasy...

    Odpowiedz
  • eee(2017-08-09 13:16) Zgłoś naruszenie 594

    Od czasu proimigracyjnej histerii jestem zwolennikiem dekoncentracji mediów.

    Odpowiedz
  • Krios(2017-08-09 10:09) Zgłoś naruszenie 4011

    NAJWYŻSZY CZAS! Teraz Polacy muszą być zjednoczeni, bez względu na poglądy polityczne, dekoncentracja mediów jest w interesie Polski, a więc i Polaków. 15% to odpowiedni próg, w sumie zastanowiłbym się nawet nad 10%. Jeśli jakaś gazeta albo TV nie potrafi się utrzymać przyciągając widownie to zgodnie z zasadami biznesu oraz natury powinna upaść. To samo się tyczy ratowania banków, jeśli jakaś instytucja jest nierentowna to należy pozwolić jej upaść!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nacjonalista(2017-08-09 09:00) Zgłoś naruszenie 27179

    Komuna wielką gambą. Niewiarygodne ze wracamy do czasów które były przeszłością. Zostaną tylko media posłuszne jednej partii. Trole zaraz zaleją artykuł pochwalnymi pieśniami dla władzy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • J23(2017-08-09 11:49) Zgłoś naruszenie 145

    TVN to firma z USA - nie wystarczy im odwagi .

    Odpowiedz
  • dede(2017-08-09 16:14) Zgłoś naruszenie 95

    No pisowce już pieją z zachwytu? Wasz infantylizm jest porażający.

    Odpowiedz
  • Karol(2017-08-09 13:55) Zgłoś naruszenie 977

    Depisacja TVP to najbardziej palacy problem medialny w Polsce, upadlajacy obywatela polnocnokoreanskim modelem propagandowego prania mozgow zaklamaniem rzeczywistosci. Bez mediow prywatnych grozi nam utrata godnosci obywatelskiej i sprymitywizowanie przestrzeni publicznej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bernie(2017-08-09 14:34) Zgłoś naruszenie 86

    Naczelny Frustrat ,Brudny Lis,moze przestanie wysługiwać się obcym.

    Odpowiedz
  • gtv(2017-08-09 16:18) Zgłoś naruszenie 63

    Każdy powinien przeczytać jakąś kaczogazetkę. Jak jak tak przeczytam kawałek to wzbiera we mnie wszechogarniający wstręt do pisizmu.

    Odpowiedz
  • logika(2017-08-09 20:55) Zgłoś naruszenie 52

    olo jak to wszystko sie stanie bedziemy mieć drugi PRL Bis dyktature proletariatu i wszystko to co już było czyli szarebagno i powrót do zascianka .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mmm345(2017-08-09 19:59) Zgłoś naruszenie 42

    To są początki dyktatury. Dzieci demokracji przyklaskują bo nie wiedzą czym jest dyktatura. Myślą sobie: W Rosji rządzi jeden władca i jest dobrze to czemu nie w Polsce.

    Odpowiedz
  • asdf(2017-08-09 15:51) Zgłoś naruszenie 33

    Tytuł sugeruje jeden z powodów dla których Bruksela uruchamia procedury bla bla bla. Polska była taka uległa przez tyle lat a teraz walczy o swoje. Zaprzańcy zostali odepchnięci od koryta.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bkb2(2017-08-09 13:30) Zgłoś naruszenie 136

    Nie rozumiem dlaczego Adrian z Krakowa zawetował dwie tak ważne ustawy.... Przecież widać jak z obecnym rządem walczą Niemcy i inne kraje EU wiedząc że zagrożone są ich interesy w Polsce i wyzysk Polaków na którym zarabiali zagraniczni właściciele i menadżerowie... Coś Ty PAD zrobił.... Mamy pierwszy rząd od 1939 roku który realnie pracuje na przyszłość Polski a tutaj taki "mały" człowiek z Krakowa rzuca kłody pod nogi naszemu rządowi...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz