To już pewne. Chiny usuną z dróg wszystkie spalinowe samochody

12 września 2017, 10:54 | Aktualizacja: 18.01.2018, 17:09
Źródło:Bloomberg
Nissan Leaf – Stoisko Nissana na pokazach O2 Arena w Londynie w Wielkiej Brytanii (4). Fot. Simon Dawson/Bloomberg

Nissan Leaf – Stoisko Nissana na pokazach O2 Arena w Londynie w Wielkiej Brytanii (4). Fot. Simon Dawson/Bloomberg

Chiny wyznaczą ostateczny termin zaprzestania w swoim kraju produkcji i sprzedaży spalinowych aut, co uczyni je największym rynkiem samochodów elektrycznych na świecie.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (10)

  • armia na baterie (2017-09-13 13:08) Zgłoś naruszenie 21

    a czołgi ? czołgi tez będą mieli elektryczne (na baterie).... juz widzę to bitotę na prowincjach prowincji jak jeżdżą elektrykami

    Odpowiedz
  • Panel 300 Wat to raptem 200-700zł(2017-09-13 08:30) Zgłoś naruszenie 30

    Sam mam w domu 2 kw instalację z panelami fotowoltaicznymi. Ale co z tego jak 90% energii oddaję za free do sieci - bo do 17 jestem w pracy i tylko lodówka bierze 200wat reszta z Inwertera idzie za darmo do sieci PSE. Gdybym miał samochód elektryczny to by się ładował w garażu. Zresztą widzę w okolicy już mnóstwo ludzi ma po te przysłowiowe kilka Kw na dachach.

    Odpowiedz
  • Zdzicho Wendzonka z targowiska(2017-09-13 08:23) Zgłoś naruszenie 31

    To jest chiński szach i mat. Dzieki temu opracuja technologie zasilania elektrycznego bez koniecznosci placenia za technologie zasilania aut paliwami plynnymi. A w Polsce? Nawet nie opracowano czystej technologii wykorzystania wygla... Lepiej dotowac rolnictwo niz nowe technologie dzieki temu bedziemy cebula placic Chinczykom za pstryczek-elektryczek.

    Odpowiedz
  • AdamGRU (2017-09-12 13:43) Zgłoś naruszenie 111

    A to ciekawostka. Powiedzmy kilkaset milionów dziennie samochodów podpiętych do gniazdek. Będą musiały być naprawdę wydajne elektrownie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czy spalać paliwo w miliardach silniczków ????(2017-09-12 13:10) Zgłoś naruszenie 161

    I przy sprawności 30% ........ 90% energii w postaci ciepła oddawać do atmosfery ???? Czy spalać paliwa w sposób kontrolowany ze 100% odzyskiem ciepła do celów grzewczych, przemysłowych itp. Jak co dzień na drodze widzę te sliniki kopcące, palące masę paliwa w korkach to myślę czemu tak późno !!!

    Odpowiedz
  • Luiza(2017-09-12 12:17) Zgłoś naruszenie 291

    To było do przewidzenia, że zachodnie korporacje dłużej nie dadzą rady blokować pojazdów elektrycznych. Kraje arabskie i Rosja swoje pięć minut już miały. 100 lat wystarczy na wykorzystywanie ropy jako bogactwa i narzędzia do podporządkowywania sobie innych, biedniejszych narodów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Heh(2017-09-12 11:50) Zgłoś naruszenie 322

    Rosja trzymaj się mocno poręczy :)

    Odpowiedz