DM BOŚ obniżył wycenę LiveChat do 61,4 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'Warszawa, 10.10.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli cenę docelową akcji LiveChat do 61,4 zł z 64,6 zł i nadal rekomendują 'kupuj', wynika z raportu datowanego na 2 października.

Rekomendacja została wydana przy cenie 46,8 zł za akcję. W poniedziałek na zamknięciu kurs wynosił 46,5 zł po spadku o 1,06% od poprzedniego zamknięcia.

"Osłabienie kursu akcji LiveChata obserwowane w ubiegłym miesiącu miało swoje źródło w 4 fundamentalnych czynnikach, które opisujemy poniżej, niemniej w naszej ocenie spadki były zbyt drastyczne. Po pierwsze, USD wyraźnie słabł względem PLN, co jest silnie niekorzystną sytuacją dla spółki, która całość przychodów generuje w tej walucie. Po drugie, wyniki finansowe LiveChata za II kw. 2017 roku okazały się gorsze od oczekiwań (o ok. 10%), ponieważ spółka przeliczała USD na PLN jedynie w okresach umacniania się lokalnej waluty. Po trzecie, baza klientów netto w lipcu br. zanotowała 19% spadek r/r, co rozczarowało inwestorów. Po czwarte, pojawiła się silna podaż akcji w związku z tym, że fundusze TFI Copernicus reprezentujące członka rady nadzorczej spółki Andrzeja Różyckiego sprzedały w połowie września 7,4% pakiet akcji LiveChat, co skutkowało zwiększeniem presji oddolnej na kurs akcji spółki" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto LiveChat wzrośnie do 50 mln zł w 2017 r. przy wzroście przychodów do 90,9 mln zł.

(ISBnews)