"Na początku tego roku uruchomiony program, który ma na celu przyspieszenie rozwoju infrastruktury płatniczej w Polsce. Jego celem jest, aby w każdym punkcie handlowo-usługowym, w przeciągu 3-4 lat, klient mógł dokonać wyboru: czy chce płacić kartą, czy gotówką" - mówi Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Jak dodaje Widawski, to m.in. dlatego powstał program Polska Bezgotówkowa "utworzony przez banki, agentów rozliczeniowych i organizacje kart płatniczych".

Zaledwie w ciągu roku, dzięki temu programowi, pojawiło się na polskim rynku blisko 100 tys. nowych terminali - mówi wiceprezes Fundacji.

W dużych sieciach handlowych możemy bez problemu zapłacić kartą, natomiast w mniejszych punktach usługowo-handlowych ciągle jest spora przestrzeń do wypełnienia, jeśli chodzi o budowę infrastruktury płatniczej - dodał.

Widawski przypomina, że program jest otwarty nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla instytucji. Dlatego coraz więcej terminali z programu wędruje m.in. do Kościołów - wyjaśnia Widawski.

Reklama

Cała rozmowa tutaj:

Rozmowa została przeprowadzona podczas kongresu Impact fintech'18.