DM BDM obniżył rekomendację LPP do 'trzymaj', wycena w górę do 8 055,7 złWarszawa, 10.11.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla LPP do "trzymaj" z "akumuluj", a cenę docelową podnieśli do 8 055,7 zł z 7 817,1 zł, wynika z raportu datowanego na 7 listopada.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 8 450 zł. W piątek ok. godziny 12:40 kurs akcji wynosił 8 020 zł.

"Walory LPP były na przestrzeni ostatnich miesięcy jednym z najlepszych wskazań z obszaru odzieżowego. Tak jak pisaliśmy w poprzednich rekomendacjach, grupa powróciła do pozytywnych odczytów lfl oraz do marż 'w sezonie' w wys. ok. 60%. Sprzyjające pułapy USD/PLN, poprawa kolekcji i wykorzystanie otoczenia makro sprawiły, że w okresie II-III kw. 2017 r. spółka zdecydowanie odbudowała wyniki (podtrzymania tendencji spodziewamy się też w IV kw. 2017)" - czytamy w raporcie.

"Uważamy jednak, że w perspektywie najbliższych miesięcy może nie być aż tak silnych bodźców do dalszych wzrostów kursu akcji. W 2018 detalista wejdzie z wyższą bazą sprzedażową, która wraz z planowanym wdrożeniem zakazu handlu w niedziele, może przełożyć się na niższe dynamiki przychodów. Czynnikiem ryzyka pozostają cały czas koszty wynagrodzeń, a dodatkowo rachunek wyników w średnim terminie będzie obciążać flagship w Londynie (ok. 50 mln zł kosztów okołosklepowych rocznie). Zwracamy także uwagę na wymagające otoczenie konkurencyjne (w ostatnim czasie wyraźne problemy ze sprzedażą ma H&M, co może spowodować mocniejsze akcje promocyjne ze strony tego gracza i odebranie części klientów pozostałym podmiotom). Podsumowując, w naszej ocenie większość pozytywnych informacji jest już uwzględnionych w cenie dlatego wydajemy, zalecenie 'trzymaj', podnosząc cenę docelową do 8 055,7 zł/akcję" - czytamy także.

Analitycy prognozują dla LPP 462,3 mln zł zysku netto w tym roku.

(ISBnews)