Łódź dostanie namiastkę metra. Ale najpierw postoi sobie w korkach

21 listopada 2017, 07:58 | Aktualizacja: 21.11.2017, 10:42
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Planowany tunel kolejowy w Łodzi

Planowany tunel kolejowy w Łodziźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kolejarze są w przeddzień podpisania wielkiego kontraktu na budowę tunelu pod centrum miasta. Wreszcie ma się zapełnić dworzec Fabryczny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • mm(2017-11-21 21:09) Zgłoś naruszenie 010

    Acha, bo Unia Europejska daje teraz pieniedze na tunele. Najpierw Lodz strzelila sobie bizantyjski dworzec (stoi pusty, kto placi za utrzymanie budynku??? ), a teraz lokalne wladze tunel beda budowac. Pieniadze z Unii maja isc na ROZWOJ, a nie bizantyjskie wydatki, dzieki ktorum nieliczni dorabiaja sie miliardoww, a lud bedzie latami spalcal dlugi zaciagniete na te "inwestycje".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jaxa(2017-11-21 18:36) Zgłoś naruszenie 72

    Metro, kolej dużych prędkości, bliskość Centralnego Portu Lotniczego ,skrzyżowanie autostrad...

    Odpowiedz
  • Robol(2017-11-21 18:19) Zgłoś naruszenie 43

    A czy ktoś pamięta jak wyglądał stary dworzec fabryczny i okolica tamtego dworca? Dosłownie stalingrad po ww2! Porównywalny nawet do dworca PKS Warszawa zachodnia!

    Odpowiedz
  • Gość(2017-11-21 16:43) Zgłoś naruszenie 211

    Ten tunel to bardzo potrzebna inwestycja która pozwoli wykorzystać ten nowoczesny dworzec Łódź Fabryczna a mieszkańcom ułatwi komunikację w mieście, PKP zyska lepsze możliwości połączeń dalekobieżnych.

    Odpowiedz
  • Lodz(2017-11-21 12:55) Zgłoś naruszenie 44

    Lodz jest specyficznym miastem. Posiada dwie linie kolejowe laczace ja z Warszawa. Przy jednej linni nie byloby tylu problemow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pióro(2017-11-21 09:42) Zgłoś naruszenie 1686

    Pompuje się tyle $$$ w umierające miasto. Bezsens.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Drążnik(2017-11-21 09:13) Zgłoś naruszenie 61

    "Tunel pod centrum Łodzi tak jak metro w Warszawie ma być drążony" - bardzo podoba mi się to jakże monumentalne stwierdzenie. Powinno być w całości dużymi literami.

    Odpowiedz
  • papa(2017-11-21 09:09) Zgłoś naruszenie 84

    W Krakowie też Chcemy Tunel pod ATW na trasie Beskidzkiej drogi Integracyjnej ze Łagiewnik do Kielc. Tak samo tunel z Łęgu do Placu Centralnego i dalej w Kierunku Niepołomic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pl(2017-11-21 09:08) Zgłoś naruszenie 34

    Jest nie ma w proteście obywateli RP

    Odpowiedz
  • Pełowiec(2017-11-21 08:34) Zgłoś naruszenie 4168

    Czy jest zgoda Berlina?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz