"Sueddeutsche Zeitung": Wielkie plany reform UE Emmanuela Macrona są martwe

25 listopada 2017, 11:06 | Aktualizacja: 25.11.2017, 11:07
Źródło:PAP
Emmanuel Macron. Wystąpienie w głównej siedzibie pratii En Marche! w Paryżu, 10.04.2017

Emmanuel Macron. Wystąpienie w głównej siedzibie pratii En Marche! w Paryżu, 10.04.2017źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Christophe Morin

Wielkie plany reform Unii Europejskiej forsowane przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona są martwe - pisze w sobotę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Winę za fiasko ponoszą nie Niemcy, lecz sam Macron, który nie ustrzegł się szkolnych błędów.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (13)

 • OST(2017-11-25 11:27) Zgłoś naruszenie 677

  Panie Emmanuelu Macron zreformuj swój kraj tak by było w nim mniej socjalizmu i ideologi marksistowskiej w mediach i urzędach. Dopiero wtedy reformuj UE.

  Odpowiedz
 • Gdynia(2017-11-25 11:36) Zgłoś naruszenie 328

  Wprost proporcjonalna do chorej ideologii lewackiej...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • M5an(2017-11-25 15:12) Zgłoś naruszenie 456

  Ależ owszem, za ten stan ponoszą winę Niemcy-bo tak jak makaron i francuziki ogólnie żyją w jakimś śmiesznym przekonaniu, że sami są sobie statkiem, sterem i kapitanem. Tymczasem statek to Europa, a nie Niemcy i Francja, sterów jest 27, a potencjalnych kapitanów tyle samo, i żaden nie chce oddać tego stanowiska, i wolą nie mieć kapitana w ogóle. I nie, jego pomysły nie były słuszne nawet w mikrosposób, bo wychodziły z tego samego faszystowskiego założenia, że Francja mówi, reszta wykonuje, oligarchia ma się bogacić, reszta biednieć a narody mają zostać zlikwidowane, bo zawracają gitarę z tą demokracją.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jan(2017-11-25 18:42) Zgłoś naruszenie 424

  To człowiek wyciągnięty z "kapelusza" przez elity rządzące światem. On jako najemnik wykonuje tylko to co czego się zobowiązał. Tacy ludzie rządzą w Europie i UE. Polska też ma tam "swojego człowieka"

  Odpowiedz
 • mim(2017-11-25 22:22) Zgłoś naruszenie 421

  Pooziom komentarzy powala. Rzadko na Forsalu jest tak nisko jak przy sprawach miedzynarodowych. Pol metra pod pozimem mulu. :((((((((((((

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jasio Kopytko(2017-11-26 11:37) Zgłoś naruszenie 93

  Makaron - zarozumiały, głupi bufon. Tusk - zwykłe zero

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Robert(2017-11-27 10:15) Zgłoś naruszenie 01

  W sumie to nie jest dobra wiadomość. Jak Macron nie udowodni swojej przydatności to Francuzi nie dadzą mu drugiej szansy i wybiorą kogoś w rodzaju Maryny Le Pen. Mniejsza o nazwiska ale będzie to ktoś, kto nie będzie miał złudzeń co do możliwości reformowania UE, a przyjmie kierunek bardziej zbliżony do Brytyjczyków czyli ratuj się kto może. Wtedy dezintegracja UE w obecnej formie mocno przyspieszy, ze wszystkimi tego konsekwencjami dla nas, którym nawet drugi Piłsudski czy Dmowski nie postawią tamy. Kto wie może nie trzeba będzie czekać, aż na kolejne wybory we Francji. W przyszłym roku w kalendarzu wyborczym są Włochy, a nie są oni bardzo zadowoleni z postawy UE, która zostawiła ich na lodzie zwłaszcza w sprawie uchodźców. Jak we Włoszech dojdą do władzy ludzie spoza establishmentu to dezintegracja UE trwa, przyspieszy. Dobrych scenariuszy dla nas nie ma. Wszystkie są złe lub jeszcze gorsze. Nawiasem mówiąc zawsze się zastanawiam czytając komentarze czy komentatorzy są tak ślepi, że nie widzą rzeczy oczywistych, czy też na forach udzielają się jedynie trolle, którym partie płacą za wypisywanie propagandowych głupot.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze