Polacy płacą jedne z najwyższych rachunków za energię w UE

29 listopada 2017, 12:28 | Aktualizacja: 29.11.2017, 22:20
Źródło:ISBnews
ceny energii  w Europie

ceny energii w Europieźródło: Forsal.pl

Średnia ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce wyniosła 62,2 zł (14,6 euro) za 100 kWh w I poł. 2017 r. wobec średnio 20,4 euro w Unii Europejskiej, a w odniesieniu do siły nabywczej (PPS) wyniosła 25,9 jednostek i była jedną z najwyższych w UE, podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (28)

  • przem(2017-11-29 12:56) Zgłoś naruszenie 614

    ....czyli polska Chiny Europy, płace jak w Chinach a obciążenia jak np. w Niemczech.

    Odpowiedz
  • Terminator(2017-11-29 13:03) Zgłoś naruszenie 276

    Zmowy cen w Polsce na rynku energii/gazu i nie tylko???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jacek(2017-11-29 13:06) Zgłoś naruszenie 829

    Jaki jest sens porównywania ceny energii do zarobków, skoro jej wytworzenie w dużym stopniu uzależnione jest od ceny surowców energetycznych, które są w zasadzie takie same dla wszystkich. To tak samo jak porównywanie ceny benzyny. Dla arabów nie ma znaczenia ile zarabiają obywatele danego kraju, któremu sprzedają ropę.... To czemu sprzedawcy węgla, gazu itp mieliby się tym przejmować......

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • pp(2017-11-29 13:26) Zgłoś naruszenie 547

    Skoro mamy górników na utrzymaniu, to żadnej sensacji.

    Odpowiedz
  • Bob(2017-11-29 13:52) Zgłoś naruszenie 5020

    wyngla wincy wyngla wincy 13 14 i deputatów !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2017-11-29 14:01) Zgłoś naruszenie 475

    Rozwiązaniem tego problemu są EJ. Nie wiem komu zależy by ich budowę oddalić w czasie. Nasi sąsiedzi już dawno je pobudowali, jeszcze tylko Białoruś kończy budowę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2017-11-29 14:17) Zgłoś naruszenie 7627

    To efekt repolonizacji sektora energetycznego i kopalnianego wykluczajacy wszelka konkurencje rynkowa w tych branzach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zibi(2017-11-29 14:17) Zgłoś naruszenie 3510

    Niech nie zapominają dodać, że Polska ma chłodniejszy klimat i Polak musi zużywać więcej energii na ogrzewania niż podany w tabeli obok nas Portugalczyk, Hiszpan czy nawet Niemiec. Tak więc biorąc pod uwagę wysokich cen i dużej ilości zużywanej energii Polacy zdecydowanie więcej wydają niż pozostałe nacje na energię, a więc są równo bici w tyłek przez naszych rządzących którzy dopuszczają do takich cen!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • NTS(2017-11-29 14:21) Zgłoś naruszenie 684

    Wysokie ceny prądu w Polsce wynikają z olbrzymiego przerostu zatrudnienia w energetyce. Związki zawodowe uwielbiają takie państwowe zakłady i traktują je jak dojne krowy. Widziałem kiedyś statystyki pokazujące ile osób przypada we Francji na 1MW wyprodukowanej energii, a ile w Polsce. Różnice były porażające, a Francja to ponić dość socjalny kraj.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • asdf(2017-11-29 17:05) Zgłoś naruszenie 182

    Górnicy to potężny elektorat nie do ruszenia przez żadną partię. Mamy drogi węgiel ale swój. Przywileje jeszcze z komuny kolejna gałąź państwa niezreformowana od 89r

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • azazel(2017-11-30 08:20) Zgłoś naruszenie 48

    Brawo PIS - Polska znów na podium

    Odpowiedz
  • dgf(2017-11-30 08:25) Zgłoś naruszenie 90

    Bo u nas jest wungiel i tabuny górników do utrzymania z ich pzywilejemi deputatami itp. a w Holandii mają czystą energię z wiatraków których tak PiS nienawidzi i zwalcza. Gdzie my żyjemy?

    Odpowiedz
  • piniusz(2017-11-30 09:16) Zgłoś naruszenie 50

    jak głosili od 1989 tak robili-to wszystko dla Was Polacy-zapominając dopowiedzieć-wszystko co najdroższe przy najniższych zarobkach

    Odpowiedz
  • patriota(2017-11-30 16:43) Zgłoś naruszenie 40

    To jest prawdziwa przyczyna domniemanego smogu. Niemiecka doktryna- polak ma zarobić najwyżej 1000euro.aby zbyt tanio się nie ogrzał odgonić go od węgla,dostarczyć mu trzeba towary niskiej jakości, po najwyższej cenie.Założenia Hitlera cały czas są realizowane,o zniewoleniu narodu polskiego.

    Odpowiedz
  • Gaz nieomal NAJTAŃSZY w UE !!!???(2017-12-07 15:17) Zgłoś naruszenie 01

    A całe 30 lat wmawia się że GAZPROM tak nas łoi..... Chyba trzeba kogoś przeprosić.....

    Odpowiedz