Śmiercionośne pożary w Kalifornii pokazują, że tylko bogaci przetrwają katastrofę zmiany klimatu

22 listopada 2018, 06:45 | Aktualizacja: 22.11.2018, 08:38
Źródło:Media
To 10 proc. najbogatszych na świecie odpowiada za zmiany klimatu.

To 10 proc. najbogatszych na świecie odpowiada za zmiany klimatu.źródło: ShutterStock

Listopadowy pożar w hrabstwie Butte w północnej Kalifornii stał się najbardziej śmiercionośnym i niszczycielskim żywiołem w historii stanu. Tamtejszy Camp Fire pochłonął dzielnice klasy średniej, podczas gdy trwający w tym samym czasie Woolsey Fire uderzył w hrabstwo Ventura i przedmieścia Los Angeles, gdzie znajdują się wille bogaczy i celebrytów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (34)

  • Makaw(2018-11-24 20:42) Zgłoś naruszenie 30

    Piękny, rasistowskie artykuł. Gratuluję...

    Odpowiedz
  • Razz(2018-11-24 17:51) Zgłoś naruszenie 10

    "Departament Szeryfa Hrabstwa Los Angeles i Departament Szeryfa Hrabstwa Ventura wysłali co najmniej 200 oficerów" Po polsku byłoby "wysłał 200 FUNKCJONARIUSZY" A po odniesieniu do "białej klasy" ciężko się ten rasistowski wysryw czyta.

    Odpowiedz
  • lester(2018-11-23 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    tylko jedno ale ci biedniejsi szybciej moga przetrwac wykonujac fizyczne prace,akceptujac srodowisko w jakim sie beda znajdywac a bogaty nauczony luksusu ,bez wysilku fizycznego,tylko pieniadze ktore przy globalnej katastrofie moga przydac sie jako papier toaletowy beda szybciej ginac I nie pomoga wtedy armie ludzi bo kazdy bedzie myslal o sobie I przetrwaniu,fakt normalni ludzie nie maja tego co bogaci ale biednych jest pare bilionow a bogatych tylko 10 procent wiec jak na filmach bogaty straci ogrom ,biedny zbiednieje

    Odpowiedz
  • uzdek98(2018-11-23 14:57) Zgłoś naruszenie 10

    koles powinien byc scigany za rasizm...

    Odpowiedz
  • jaity(2018-11-23 14:38) Zgłoś naruszenie 10

    Chciwi bogaci zniszczą tę planetę swoimi badziewnymi produktami zapełniającymi śmietniska.

    Odpowiedz
  • Lucy(2018-11-23 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    paranoja XXI wieku razem z komentarzami

    Odpowiedz
  • Demaskator(2018-11-23 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Życzę wam powyżsi abyście spłonęli w pożarach w przyszłości do których przyczyn się przyczyniliście.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jakubinin(2018-11-23 09:32) Zgłoś naruszenie 51

    Fake news,

    Odpowiedz
  • elk(2018-11-23 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Bogaci są bogaci, bo biedni są tak głupi, że kupują produkty tych pierwszych i jeszcze się tym podniecają. Jeśli zazdroszczą bogaczom, niech nie wzbogacają ich jeszcze bardziej, tylko kupują produkty małych lokalnych firm. A nie kraść.

    Odpowiedz
  • gugu(2018-11-22 16:26) Zgłoś naruszenie 53

    Bogaci maja wille w lasach wiec tylko podpalac lasy i patrzec jak elity plona :D

    Odpowiedz
  • Leon Z(2018-11-22 16:21) Zgłoś naruszenie 150

    Ale co w tym złego, że ktoś wynajął prywatnych strażaków? To naturalne. Każdy by tak zrobił, gdyby mógł.

    Odpowiedz
  • Smutny(2018-11-22 15:53) Zgłoś naruszenie 70

    Kto to pisal? W Paradise mieszkaja niemal wylacznie biali, tyle,ze mieszkalo tam duzo starszych ludzi i dlatego tyle ofiar, zgineli glownie ludzie powyzej 70 lat.

    Odpowiedz
  • Visjoner(2018-11-22 15:49) Zgłoś naruszenie 12

    Dzieci tych bogaczy będą żyły w tym samym zasyfionym świecie co biedni tylko przy sztucznym świetle swoich willi.

    Odpowiedz
  • kazio(2018-11-22 13:41) Zgłoś naruszenie 64

    A co to ma wspólnego ze zmianami klimatu? Pożary??

    Odpowiedz
  • jak można przeczyć prostym faktom?(2018-11-22 12:53) Zgłoś naruszenie 611

    piszacy o lewactwie itp itd - spróbujcie obalić tezę, że za globalne zmiany klimatu odpowiadają bogaci zużywający zasoby Planety nadmiernie, 2 teza - zmiany klimatu najbardziej dotykaja biednych którzy nie dewastują Planety bo ich na to nie stać, ale najbardziej cierpią na zmianach klimatu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 24l(2018-11-22 11:50) Zgłoś naruszenie 152

    Nikt biednym nie zakazuje być bogatym. Szabrownik kula w łeb od razu.

    Odpowiedz
  • mlkjh(2018-11-22 11:20) Zgłoś naruszenie 181

    Nie uzywajmy eufemizmu "szabrownik". To jest ZLODZIEJ. . Nie wiem tylko jak nazwac zlodzeja , ktory okrada ludzi w nieszczesciu, zlodziej to za malo.

    Odpowiedz
  • nasza Europa(2018-11-22 11:04) Zgłoś naruszenie 01

    W komentarzach Pulaki cieszą się, że sąsiada zalało

    Odpowiedz
  • przywilej(2018-11-22 10:56) Zgłoś naruszenie 221

    Kanye West jako "biała uprzywilejowana klasa"? tego jeszcze nie grali... :)

    Odpowiedz
  • Bul Komoruski(2018-11-22 10:41) Zgłoś naruszenie 03

    Tylko po co ?

    Odpowiedz