Kontrowersyjna decyzja USA. Waszyngton uznał Jerozolimę za stolicę Izraela

6 grudnia 2017, 19:27 | Aktualizacja: 06.12.2017, 22:21
Źródło:PAP
Donald Trump

Donald Trumpźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: JIM LO SCALZO

Prezydent Donald Trump ogłosił w środę, że USA uznają Jerozolimę za stolicę Izraela. Powiedział, że Izrael ma prawo decydować o swojej stolicy. Wskazał, że w Jerozolimie znajduje się m.in. izraelski parlament i Sąd Najwyższy.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (10)

  • niestety.(2017-12-06 20:45) Zgłoś naruszenie 2012

    O polityce USA nie decyduje Trump tylko jego zięć Jared Kushner.Czyli to polityka Izraela.Dalsza destabilizacja tego rejonu wojna z Iranem i Libanem.Miliony uchodźców kierowanych do Europy. Tam bedzie taki bajzel,że nawet ludzie z Izraela będą uciekać Mam nadzieje z EU nie poprze tych wojen!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2017-12-06 21:24) Zgłoś naruszenie 1515

    Brawo!No to teraz czas na wygnanie wyznawców religii pokoju i miłości z Jerozolimy i Izraela!Koniec bałaganu!

    Odpowiedz
  • POLAK(2017-12-07 20:23) Zgłoś naruszenie 60

    Przeciez to widac ze USA pragna wojny. PROWOKUJE ,JUDZI, PODPUSZCZA

    Odpowiedz
  • DAn(2017-12-07 02:40) Zgłoś naruszenie 50

    Ale nie traćcie nadziei. USA wraz z Rosją strzeże granic docelowego edenu i raju utraconego... A my z tego raju mamy ostatnio wielu pracowników.

    Odpowiedz
  • Dr Tux(2017-12-06 23:37) Zgłoś naruszenie 57

    Nie kontrowersyjna - bo takie decyzje już były np "hodowanie" czerwonych kmerów po przegranej w Wietnamie. To NADZIEJA wywołania chaosu i wojen domowych, strategia "psa ogrodnika", która JUŻ działa! (już jest wrzenie i sprzysięganie się śmiertelnych wrogów przeciw Izraelowi) Daje to dalszy chaos w Syrii, osłabianie wpływów chińskich i tureckich w regionie, Izrael musi teraz BŁAGAĆ USA o ochronę! Strategia perfidna gdyż z powodów tożsamościowych Izraek nie może odmówić podarunku! Rację ma J.Bartosiak - USA będo teraz perfidfnie rozgrywać innych , koniec z rolą światowego żandarma i pilnowaniem zasad przez USA. A zatem UWAGA NA POROZUMIENIA Z ROSJĄ NAD NASZYMI GŁOWAMI! TO STĄD TO NAGŁE ZŁAGODZENIE KURSU U NAS , NAMASZCZANIE MORAWIECKIEGO- świat staje się niebezpiecznym miejscem - "ciszej jedziesz, dalej będziesz"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DAn(2017-12-07 02:32) Zgłoś naruszenie 33

    Módlmy się za naszych starszych braci w wierze. Trump ich właśnie wystawił.

    Odpowiedz
  • DAn(2017-12-07 02:55) Zgłoś naruszenie 31

    Turcja z Rosja gwarantują teraz spokojny tranzyt na ziemię obiecaną...Nie sądzę, aby to był wolontariat... Co chcą ugrać dla siebie? Przekonamy się za dekadę.

    Odpowiedz
  • @@@(2017-12-21 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Donaldzie Trump, opamiętaj się chłopie !!! Aż tak uzależniłeś się od ....., że mówisz iż : " podejmujemy decyzję, z woli narodu amerykańskiego " ? O narodowym referendum w tej sprawie jakoś nie słyszałem. Jakiego haka mają na ciebie, że stoisz pod ścianą (Płaczu)? Przyznaj się jak prawdziwy mężczyzna do być może popełnionych błędów - zobowiązań przedwyborczych - a my Ci WYBACZYMY. Wszak idą radosne święta, a Ty PODJUDZASZ świat do kolejnej brudnej wojny. Opamiętaj się chłopie.

    Odpowiedz