DM BZ WBK podniósł rekomendację Netii do 'trzymaj', wycenę do 4,6 złWarszawa, 13.12.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendację Netii do "trzymaj" ze "sprzedaj", a cenę docelową akcji do 4,6 zł z 3,37 zł, wynika z raportu datowanego na 5 grudnia.

Rekomendacja została sporządzona przy cenie akcji 4,24 zł. W środę ok. godziny 17.15 kurs wynosił 5,28 zł.

"Cyfrowy Polsat (CPS) poinformował o zakupie 32% udziałów Netii os prywatnego inwestora po 5,77 zł za akcję. Spółka wyraziła też zamiar docelowego przejęcia łącznie 66% akcji spółki. Byłoby to możliwe wyłącznie w drodze wezwania na kolejne 34% akcji na GPW, które CPS zamierza ogłosić po otrzymaniu zgody UOKiK" - czytamy w raporcie.

W związku z tym dostrzegamy tu dwie niepewne kwestie. Po pierwsze, UOKiK może nie zgodzić się na transakcję, co zniweczyłoby wszelkie plany spółki, po drugie — CPS może czekać z ogłoszeniem wezwania przez 12 miesięcy, a cena 5,77 zł za akcję przestałaby wtedy obowiązywać, dodano.

"W normalnej sytuacji kurs akcji Netii powinien wzrosnąć co najmniej do poziomu 5 zł (reprezentującego średnią z wczorajszego kursu zamknięcia i wartości 5,77 zł, ponieważ sprzedaż w ramach wezwania objęłaby tylko połowę akcji w wolnym obrocie), lecz wspomniane niepewności mogą utrudnić dziś wzrost o 18%" - czytamy dalej.

(ISBnews)