Król jest nagi. Rok rządów Trumpa pokazał, że USA mają coraz mniejszy wpływ na świat [OPINIA]

4 stycznia 2018, 06:45
Źródło:Bloomberg
Kapitol USA

Kapitol USAźródło: ShutterStock

Ostatni artykuł amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona na łamach "The New York Times" pokazuje, jak bardzo Stanom Zjednoczonym brakuje wpływu na kluczowe wyzwania, z jakimi Waszyngton musi się zmierzyć na świecie. Od Korei Północnej, przez Chiny, Rosję aż po Bliski Wschód - pisze w opinii Noah Feldman. 

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • buhaha(2018-01-05 00:30) Zgłoś naruszenie 52

    "The New York Times" - jedna z najwiekszych, lewackich szmat, zawsze klamala, klamie i bedzie klamac. Dla tych pismakow nieudacznik Obama i zaklamana Clinton sa niczym mesjasze i powinni dostac po 2-3 Pokojowe Noble za sam fakt istnienia.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-04 17:06) Zgłoś naruszenie 292

    Każde imperium kiedyś przestanie istnieć!!!

    Odpowiedz
  • Obserwator (2018-01-04 14:42) Zgłoś naruszenie 715

    Bardzo celny artykuł administracja Trumpa nie ma żadnej wizji na przyszłość.

    Odpowiedz
  • Rene(2018-01-04 13:06) Zgłoś naruszenie 63

    Tia. Kim Dzong Ul zaklada linie telefoniczna z Poludniem. Chce wyslac sportowców na igrzyska. Chodzi juz w eleganckim garniturze. Główny ich macher od bombek strzela se w łeb. Wojny ni ma i nie będzie. To frank spada. A Tramp nieskuteczny? Tak samo skuteczny jak Putin w Syrii. Idzie pokój swiatowy. Czas robic interesy

    Odpowiedz
  • J(2018-01-04 12:23) Zgłoś naruszenie 113

    "pokazuje, jak bardzo Stanom Zjednoczonym brakuje wpływu na kluczowe wyzwania, z jakimi Waszyngton musi się zmierzyć na świecie". Musi? A może by tak - zgodnie z obietnicami wyborczymi - mierzyć się z wyzwaniami w swoim własnym kraju zamiast wsadzać łapy w każdy zakątek świata?

    Odpowiedz
  • hrhr(2018-01-04 12:09) Zgłoś naruszenie 305

    Jezeli USA maja maly wplyw to co ma powiedziec ue ? xD jaki jest jej wplyw . zaden

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ada(2018-01-04 12:00) Zgłoś naruszenie 295

    To takie pohukiwania . Jeszcze dlugo nikt nie podskoczy .Podobne opowiesci snuja niektorzy o koncu dolara . Juz sie konczy ... . A tu rzeczywistosc jest taka , ze narazie nie ma alternatywy , aby cos moglo zastapic na tronie " king dollar".

    Odpowiedz
  • PLka(2018-01-04 11:31) Zgłoś naruszenie 334

    A po co im wpływ za ogromną kasę ? To szaleństwo mocarstwowości , głównie totalitaryzmów to zaszłość kompletnie przereklamowana. USA jest potęgą i będzie jeszcze długo kto ma broń jądrową i dostęp do surowców śpi spokojnie i co im zrobisz ?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-01-04 10:55) Zgłoś naruszenie 76

    Jeśli w USA nie rządzą Amerykanie , tylko obcokrajowcy - o czym wie dziś nawet każde dziecko i każdy głupi , to takie państwo nie będzie poważnie traktowane . Że pozostaje autorytet siły ? - znamy z historii te wszystkie "autorytety" ...

    Odpowiedz
  • maxx(2018-01-04 10:40) Zgłoś naruszenie 4017

    Artykuł jest nie obiektywny, a raczej anty Trampowski.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • he hehe(2018-01-04 10:38) Zgłoś naruszenie 1325

    No ale białe "redneck" z południa wstały z kolan... zupełnie jak w Banana Republic of Bolanda

    Odpowiedz
  • nasza Europa(2018-01-04 09:55) Zgłoś naruszenie 263

    ale który z wymienionych problemów czy spraw rozwiązała jakakolwiek inna administracja USA.

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-01-04 09:48) Zgłoś naruszenie 4327

    A jaki wpływ, na świat mają Chny - niewielki, w każdym bądż razie mniejszy niż USA. A jaki wpływ na świat ma Rosja - jeszcze mniejszy niż Chiny, prawie żaden ! Świat teraz będzie dwu biegunowy , bo USA jak i Chiny czekają na ostateczną rozgrywkę. Chiny mają większe problemy niż USA do rozwiązania, natomiast USA, już rozwiązują problemy idąc do przodu. Obama Stany Zjednoczone doprowadził do zadłuzenia które nieomal zakończyły by się tym, że USA, przestały by być hegemonem nr 1 w swiecie. Na szczęście tak się nie stało i Donald Trump odrabia stracony czas ! Do koncertu mocarstw o czym marzy Rosja, na pewno nie dojdzie bo jest zbyt słaba ! By być hegemonem trzeba być liderem nie tylko militarnym, ale również gospodarczym i technologicznym, a Rosja niestety dogorywa dzięki Umiłowanemu Przywódcy Putinowi !!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz