Fintechowe zagłębie nad Wisłą? Oto czego nam brakuje, by stać się technologiczną potęgą

10 stycznia 2018, 06:45 | Aktualizacja: 10.01.2018, 12:35
Tylko na Forsal.pl
Wypromowanie Polski jako lidera rozwoju technologii finansowych w regionie nie będzie łatwe, a proces ten będzie przebiegał etapami

Wypromowanie Polski jako lidera rozwoju technologii finansowych w regionie nie będzie łatwe, a proces ten będzie przebiegał etapamiźródło: ShutterStock

Sektor technologii finansowych czyli fintech w Polsce ciągle rośnie, stał się także elementem rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Brakuje jednak działań, które integrowałyby różne inicjatywy w jeden spójny ekosystem, jak to się dzieje w innych krajach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (23)

  • Konrad B.(2018-01-12 00:52) Zgłoś naruszenie 61

    Wiele lat upłynie zanim Polska będzie się liczyć na rynku fintech.Pytanie brzmi czy w ogóle jesteśmy w stanie dogonić największych graczy w tej dziedzinie ? Najważniejsze by znowu się nie okazało że przespimy jako kraj-społeczeństwo-naród możliwości jakie stwarza nam obecny czas a ściślej rozwój nowych tworów w postaci fintechów...obym się mylił

    Odpowiedz
  • rr(2018-01-10 23:58) Zgłoś naruszenie 22

    wszyscy komentujacy macie glupie pomysly jakie studia jakie dotacje?, wystarczy zlikwidowac przymus ZUS, a male firmy powstana, bez najwiekszego kosztu jakim dla pracodawcy jest zus bedzie kasa na inwestycje i innowacje, rzeczywiscie potrzebne w firmie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • no comments(2018-01-10 23:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wishful Thinking

    Odpowiedz
  • derwan(2018-01-10 15:21) Zgłoś naruszenie 435

    Powiem tak, wszystko to pięknie wygląda w mediach : stawiamy na innowacyjność, sturt-upy, nowe technologie..a rzeczywistość wygląda tak, że nowy przedsiębiorca może pójść na miłą rozmowę do Instytucji Otoczenia Biznesu IOB, gdzie dowie się, że pomoc tak ale preferencyjna stawka na lokal w inkubatorze + doradztwo. A kasa? No to dotacje. OK. A ile? No to zależy czy wpisze się Pan w kosmiczną technologię czy nie, tak w skrócie ;) i wtedy zwrócą do 40% kosztów albo 80% - tylko tu mega wielkie projekty i doświadczenie, min. obrót za ostatni rok 600tys. Ok. A skąd kasa na inwestycje - preferencyjne pożyczki od Unii. Super a kto poręczy? No własną hipoteką, lub znaleźć poręczycieli. Super macie znajomych co poręczą 200tys albo 500tys ? Poza tym projekt malizna, zwrot zapewne do 40%...Tak, jest to pomoc ale dla tych co już się rozwineli i mają kasę. Są jeszcze bezzwrotne granty dla tych co są na bezrobotnym i nie prowadzą firmy od 12mcy. Na pewno kasę dobrze wykorzystają ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka prawda(2018-01-10 14:28) Zgłoś naruszenie 2810

    Polska i technologie..... W Rosji już 10 lat temu za 5 euro miesiecznie już działał internet bez limitowy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mosiek Retman(2018-01-10 12:03) Zgłoś naruszenie 254

    Bardzo podoba mi się pomysł mierzenia Innowacyjnosci poprzez sumę nakladów na innowacyjnosc. To jak by mierzyc wiedzę człowieka, iloscią godzin jakie spędził w szkole a jego wydajnosc, iloscia godzin jakie ******* w pracy! Tylko Eurourzedasy mogli to wymyslic, nikt inny by na to nie wpadł :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mosiek Retman(2018-01-10 12:03) Zgłoś naruszenie 364

    Bardzo podoba mi się pomysł mierzenia Innowacyjnosci poprzez sumę nakladów na innowacyjnosc. To jak by mierzyc wiedzę człowieka, iloscią godzin jakie spędził w szkole a jego wydajnosc, iloscia godzin jakie ******* w pracy! Tylko Eurourzedasy mogli to wymyslic, nikt inny by na to nie wpadł :)

    Odpowiedz
  • Heh(2018-01-10 10:56) Zgłoś naruszenie 3622

    Ksztalcmy wiecej historykow mniej fizykow i informatykow. Napewno bedziemy zaglebiem innowacji w dziedzinie reparacji wojennych.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jhgfjhj(2018-01-10 10:34) Zgłoś naruszenie 2721

    a wy znowu bredzicie? znów zarobiliście na propagandzie medialnej? :D buhahahaha technologiczna potęga - ale się usmiałem przykład tego co polskie - tej potęgi ;) - włączam japońska tv w internecie - działa bez zarzutu włączam ruską tv w internecie - działa bez problemu - od razu się włącza obecnie co jakis czas się zawiesi na chwilę włączam niemiecka tvv działa bez zarzutu ale włączam polską tv - nie działa - bez przerwy coś się wiesza i w zasadzie jak już leci to jedna reklama ... i to jest technologia? wiecie co? mam darmowy internet bez ograniczeń - oto jaka technologia przyszłość - co godzinę mi rozłącza wszystko bym wpisał jakis kod - ale bez utrudnień, - technologia przyszłości ;) wprowadzają technologię na skrzyżowniach - sekundniki - to zaraz je zdejmują bo technologia zbyt doskonała ;) nie ośmieszajcie się :/

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czesław(2018-01-10 09:46) Zgłoś naruszenie 267

    A tych technologów światowej klasy to skąd? Z marketingu i zarządzania.

    Odpowiedz
  • Miedzymorze(2018-01-10 09:38) Zgłoś naruszenie 2724

    Ameryka jest na czele Fintechu bo tam istnieje mit " American Dream", nie ważne jakie masz wykształcenie, czy jesteś komuchem czy liberałem, nie ważne jakie masz poglądy, nie ważne czy jesteś czarny, żółty, fioletowy. Jeżeli masz dobry pomysł to społeczeństwo jest na to otwarte i nikt nie osądza cię za to jaki jesteś ale za to co masz do zaoferowania. Dali kobietom prawo głosu, nie ma socjalizmu który chroni jednych kosztem drugich każdemu dali auto, o każdego żołnierza walczą i po niego wracają. A u nas w Polsce ważne jest jakie masz poglądy a Państwo ma cię w du ie i zostawi cię jak tego geologa co porwali a Pakistanie albo Minister, który ujawnia agentów pracujących dla tego kraju. Polska ma was wszystkich daleko, w wypadkach ginie więcej Polaków niż żołnierzy USA w Afganistanie i Iraku. Truje was powietrze bo ogrzewanie domu to luksus a powinno być zwykłą czynnością. Odzierają z was podatki. I jeszcze jedno społeczeństwo mamy stare a takie społeczeństwo nie potrzebuje nowinek technologicznych im wystarczy składane chińskie krzesełko na działkę albo pielgrzymkę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DOPŁACAĆ CHĘTNYM W IT(2018-01-10 09:18) Zgłoś naruszenie 630

    Polska powinna nie tylko wprowadzidź darmowe studia IT ale dopłacać do nich, dać na mieszkanie i utrzymanie aby każdy chętny w tak skomplikowanej dziedzinie uczył się bez problemu i obojętnie czy ma 18 czy 60 lat. To dziedzina ważniejsza niż medycyna.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz