KE wszczyna dochodzenie ws. zachęt podatkowych dla polskich stoczni

15 stycznia 2018, 12:33 | Aktualizacja: 15.01.2018, 13:50
Źródło:PAP
Stocznia w Gdańsku

Stocznia w Gdańskuźródło: ShutterStock

Komisja Europejska wszczęła w poniedziałek dochodzenie w sprawie zachęt podatkowych dla polskich stoczni. Zatwierdziła też pomoc inwestycyjną dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w sektorze stoczniowym w Polsce.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • Tony(2018-01-15 13:04) Zgłoś naruszenie 15212

    "KE wszczęła dochodzenie, ponieważ obawia się, że system opodatkowania dawałby niektórym stoczniom przewagę nad konkurentami." - ciekaw jestem czy KE wykazałaby się podobną rewolucyjną czujnością, gdyby chodziło o stocznie niemieckie...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zefirek(2018-01-15 13:04) Zgłoś naruszenie 14850

    Ale jak Niemcy wspomagali swoje stocznie finansowo, a protesty przeciw temu, mieli głęboko w d ... To Bruksela milczała ! My też mamy w d... Brukselę i robimy swoje. W Polsce rząd wspomaga, tylko przez ulgi i niższe opodatkowanie, a nie jak Niemcy szli na żywioł, dopłacając setki milionów euro do swoich stoczni !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DeVroo(2018-01-15 14:02) Zgłoś naruszenie 13918

    Ależ sokoliki wy moje. Przecież nic prostszego, niż wypunktować KE za brak działaia wobec niemieckich stoczni. Przecież komu jak komu, ale wam, ludziom inteligentnym, tak łatwo ust nie zamkną. A choćby i zamknęli (wiemy co potrafi wraże teutońskie plemię), to w internecie nic nie ginie. ....No chyba, że tak sobie tylko kłapiecie paszczękami, żeby dzień jakoś zleciał :)))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asdf(2018-01-15 17:50) Zgłoś naruszenie 8242

    Nie po to pewien były premier zniszczył potencjał polskich stoczni na rzecz "innego" państwa żeby teraz ktoś je odbudowywał. George Friedman miał rację mówiąc że atakują nas bo rośniemy w siłę.

    Odpowiedz
  • Folksdojcz(2018-01-15 13:33) Zgłoś naruszenie 7536

    Czuje ręke herr thusscka..

    Odpowiedz
  • Smiech na sali(2018-01-15 17:29) Zgłoś naruszenie 6722

    Przecież KE to "obrońca" Polski przed.... jej własnym rządem :-) gdzie teraz sa głosy poparcia dla.KE? buhahhhaha!!!! Różo Thun! Gdzie jestes?! :-)

    Odpowiedz
  • Janusz(2018-01-15 13:46) Zgłoś naruszenie 6334

    rudy zlikwidowal,bo Pan niemiec kazal.PiS stawia je na nogi,to wiadomo ze Panu niemcowi sie to nie bedzie podobac.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-15 14:31) Zgłoś naruszenie 4418

    KE: wolna konkurencja gospodarcza i polityczna Polski (V4+) z Niemcami lub Francją jest niedopuszczalna!!!LoooooL.

    Odpowiedz
  • MW(2018-01-15 18:26) Zgłoś naruszenie 246

    Rudy volksdeutsch kontrataktuje..

    Odpowiedz
  • Dziwne(2018-01-15 14:42) Zgłoś naruszenie 2321

    Rząd ma prawo rozwijać sektor jaki chce. To nie jest pomoc konkretnym przedsiębiorcom lecz sektorowi. Niech komisja UE zajmie się pomocą w Azji ,bo tam jest konkurencja ,a nie w zniewieściałej Europie. Ten urząd KE to naprawdę kpina. Jak powstawał Dewoo, Samsung, Hiunday ??? Przecież Europa nie ma przemysłu stoczniowego, więc z kim w UE mamy konkurować ??

    Odpowiedz
  • milutki(2018-01-15 22:18) Zgłoś naruszenie 154

    I jak tu mieć miłosierdzie dla rudej ***** i go nie poddać najokrutniejszym torturom żeby uświadomić lewactwu że zdrada nie popłaca

    Odpowiedz
  • PanX(2018-01-16 00:26) Zgłoś naruszenie 100

    A jak zachodnie markety w Polsce miały ulgi podatkowe to wszystko było cacy???

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-01-15 17:58) Zgłoś naruszenie 923

    Że Komisja zaprotestuje było wiadomo od początku...i właśnie dlatego takie przepisy skonstruowano; podobnie było z podatkiem od handlu wielkopowierzchniowego. Celem Solidaruchów jest paraliż polskiego potencjału a nie jego wykorzystanie; a te "patriotyczne" pomysły to takie figle dla głupców co ich wybrali.

    Odpowiedz
  • byrcyn(2018-01-16 10:54) Zgłoś naruszenie 10

    Teraz to wypłyniemy na szerokie wody - tylko żeby podatnik to wytrzymał ;-)

    Odpowiedz