Niedziele handlowe 2018. W które niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu? [KALENDARZ DO POBRANIA]

15 stycznia 2018, 17:29 | Aktualizacja: 28.06.2018, 13:47
Źródło:forsal.pl
Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018

Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018źródło: DGP

Zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał już od 1 marca 2018 r., ale na początku będzie wprowadzany stopniowo. 30 stycznia prezydent podpisał ustawę. Stworzyliśmy kalendarz niedziel handlowych i dni, kiedy sklepy są zamknięte.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (144)

  • przebiśnieg(2018-09-01 08:24) Zgłoś naruszenie 01

    Moi drodzy to jest mit,że pracownik może wybrać sobie czy chce lub nie pracować w niedzielę ma przyjść do pracy i tyle.według mnie to chodzi oto, że ludzie nie wiedzą co zrobić z wolną niedzielą i wałęsają się całymi rodzinami po Galeriach bo zrobili się wygodni i leniwi.Jestem świadkiem jak w piękną pogodę łażą bez celu ciągnąc za sobą dzieci,które de facto wyrażają sprzeciw płaczem ,czy to własnie jest demokracja/jeśli tak to gratuluję podejścia.

    Odpowiedz
  • JEZUITA(2018-08-12 10:18) Zgłoś naruszenie 20

    Proszę o informacje kiedy za komuny był otwarty W NIEDZIELĘ: GS, SPOŁEM LUB SKŁAD WĘGLA ? SŁUCHAM I CZYTAM.! JEDYNE CO BYŁO OTWARTE TO BAR MLECZNY, PKS, PKP,MPK I WEJSCIE NA WAWEL.

    Odpowiedz
  • pracownik(2018-08-11 16:16) Zgłoś naruszenie 20

    od 12 lat pracuje w sklepie spozywczym jako pracownik zawsze mialam wolne 2 niedziele w miesiacu i 2dni robocze od kiedy weszla usawa zakazu handlu mam wiecej wolnych niedziel niz dni roboczych przez co nic nie moge zalatwic .pozatym w pracujace niedziele nawet w supermarketach pracuje sie na zmiany nie idzie sie na caly dzien wiec mialam czas dla rodziny teraz jestem bardziej zmeczona bo w dni przed wolnymi niedzielami sa ciezkie i jeszcze jedno mysle ze jakby ktos zapytal pracownikow to wiekszosc byla by przeciw tej ustawie

    Odpowiedz
  • Pam(2018-08-01 06:28) Zgłoś naruszenie 11

    Ludzie to tylko dwie niedzielę w miesiącu, świat się nie zawali od tego...

    Odpowiedz
  • Margaret1234(2018-07-01 15:41) Zgłoś naruszenie 01

    Do jasnej cholery przecież, ktoś musi mieć odpoczynek

    Odpowiedz
  • Margaret1234(2018-07-01 15:28) Zgłoś naruszenie 10

    Chciała bym żeby codziennie było otwarte

    Odpowiedz
  • Gosia(2018-06-17 11:07) Zgłoś naruszenie 26638

    A ja się zapytam - kto pracuje w niedzielę? Bo z tego co wiem, najczęściej są to studenci, którzy chcą dorobić, a teraz większość potraciła pracę. Poza tym, moja mama jest nauczycielką na przykład i nie ma wyboru, musi chodzić od poniedziałku do piątku + nadgodziny. Pracując w sklepach, pracownicy mają możliwość ustalania grafiku, więc mogą sobie wybierać to wolne - nawet w tę niedzielę. Stanowcze NIE dla tej żałosnej ustawy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kiro(2018-06-16 18:23) Zgłoś naruszenie 30843

    A słyszeliście kiedyś komentarze pracowników marketów na temat tej "dobrej zmiany" , a zwłaszcza na temat pracy w sobotę przed wolną niedzielą ?

    Odpowiedz
  • FilipekS(2018-06-10 16:01) Zgłoś naruszenie 6734

    Ja polecam serwis OtwarteSklepy.info - moim zdaniem bardziej przejrzyście pokazuje kalendarz niedziel handlowych i listę sklepów które są zamknięte. https://otwartesklepy.info/

    Odpowiedz
  • Roma(2018-06-08 11:09) Zgłoś naruszenie 6723

    Taki kalendarz jest bardzo przydatny. Dotąd korzystałam z opisu na stronie: https://abcporady.pl/niedziele-handlowe-w-2018-roku-odpowiadamy-czy-dzisiaj-lista-niedzieli-handlowych-sa-otwarte-sklepy/ ale myślę, że i wydrukować muszę, żeby powiesić na lodówce. Zwłaszcza, że wciąż zapominam, kiedy w niedzielę są sklepy otwarte.

    Odpowiedz
  • adaada(2018-05-14 10:05) Zgłoś naruszenie 33

    ---------- W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. -----

    Odpowiedz
  • J.N(2018-05-02 10:19) Zgłoś naruszenie 418

    O co ten krzyk? Odkąd wprowadzili zakaz handlu w niedzielę nic strasznego się nie dzieje. Zakupy robię w piątek albo sobotę a jak czegoś zapomnę to jest pełno otwartych sklepików osiedlowych. Podstawowe artykuły spokojnie można dostać.

    Odpowiedz
  • adeos(2018-04-25 21:49) Zgłoś naruszenie 33634

    Byłem głodny ,miałem pragnienie w niedziele i czułem nienawiść do tych co do tego dopuścili. Miasta wymarłe dziwna cisza w małych miasteczkach .Jak na wojnie .Nie to nie może tak być.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pisowiec(2018-04-19 17:09) Zgłoś naruszenie 152

    Ale społeczeństwo egoistyczne. Każdy widzi tylko swój czubek nosa. A te matki pracujące w hipermarkecie też chcą być ze swoimi dziećmi w niedzielę. Bo w tyg dzieci w szkole. Kiedyś niedziele były wszystki wolne od handlu i nikt z tego tyt.nie był głodny. Wielkie dzięki dla ustawodawcy. A do peowców więcej szacunku.

    Odpowiedz
  • Krzysztof (2018-04-06 14:53) Zgłoś naruszenie 264

    Jeśli chcesz robić zakupy w niedzielę to zatrudnij się w handlu to będziesz miał/a więcej czasu na zakupy i czas na to aby być z rodziną

    Odpowiedz
  • MLODA DZIEWCZYNA PRACUJACA I STUDIUJACA (2018-04-04 13:11) Zgłoś naruszenie 3255

    NAJLEPIEJ SIE WYPOWIADAC TYM KTORZY NIE PRACUJA W CENTRACH HANDLOWYCH.!!! LUDZIE MY TEZ MAMY RODZINY I TEZ CHCEMY ODPOCZAC .MOZE DZIEKI WOLNYM NIEDZIELOM BEDZIE MNIEJ ROZPADOW ZWIAZKOW ...PO ZA TYM SA TREZ SKLEPY 24H NP.TESCO TRZEBA SOBIE RADZIC A NIE TYLKO NARZEKAC. ZENADA .....POLAKI CEBULAKI

    Odpowiedz
  • Ja(2018-03-18 10:50) Zgłoś naruszenie 828

    Ja dzis ide na noc do pracy

    Odpowiedz
  • Aga(2018-03-14 10:59) Zgłoś naruszenie 25254

    Tak , tylko jak mam na tygodniu wolne to mąż pracuje a dzieci są w szkole.... Mijamy się caly czas, a teraz w niedzielę był czas na rower , na zjedzenie razem obiadu i rozmowę o *********** nikt się nigdzie nie spieszył - wolna niedziela to - REWELACJA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iza(2018-03-10 00:03) Zgłoś naruszenie 4551

    Ludzie co Wy bredzicie. Od kiedy to galeria daje pełnię szczęścia? Bo restauracje-malo ich w centrum miasta poza budynkami galerii? z głodu nie umrzecie. Kąciki zabaw dla dzieci? Żal żal żal zamiast ciągach dziecko po galeriach może taki cywilizowany człowiek znajdzie czas dla dziecka i przypomni sobie że ono też się czym może interesować i taki tatuś ktory akurat w niedziele musi kupić nowy garnitur lub mamusia kiecke aby błyszczeć, zamiast zostawiać dzieci u rodziny-dziadkow , poświęci czas rodzinie i porozmawia z dzieckiem, pójdzie na plac zabaw zamiast kisic je w kąciku dla dzieci utworzonym na terenie galerii o i jeszcze pelnia szczęścia jesli zajmuje się nim obca osoba- animator ,bo szanowny rodzic nie ma przeciez czasu pilnować dziecka musi zrobić niezbędne zakupy. Od tego szanowni rodzice są place zabaw dla dzieci które świecą pustkami bo rodzice nie mają czasu iść i spędzić godziny czasu na świeżym powietrzu z Własnym dzieckiem. W latach 90 centra handlowe- ktore były nowością, pracowały TYLKO do 16,w niedziele były nieczynne i ludzie nie umierali z głodu.

    Odpowiedz
  • kaja(2018-03-09 19:06) Zgłoś naruszenie 30444

    Giełda w niedziele jest otwarta zapraszamy na zakupy

    Odpowiedz