Niedziele handlowe 2018. W które niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu? [KALENDARZ DO POBRANIA]

15 stycznia 2018, 17:29 | Aktualizacja: 28.06.2018, 13:47
Źródło:forsal.pl
Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018

Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018źródło: DGP

Zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał już od 1 marca 2018 r., ale na początku będzie wprowadzany stopniowo. 30 stycznia prezydent podpisał ustawę. Stworzyliśmy kalendarz niedziel handlowych i dni, kiedy sklepy są zamknięte.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (144)

  • ****(2018-01-20 10:28) Zgłoś naruszenie 1138240

    Co za komunistyczne państwo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Przemo84(2018-01-22 21:28) Zgłoś naruszenie 205364

    I bardzo dobrze. W krajach jak Norwegia czy Szwajcaria niedziela to niedziela i jakoś da się żyć bez zakupów. Ludzie to nie maszyny.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Tak dla- W.N.(2018-01-24 16:04) Zgłoś naruszenie 10051907

    Dziękujemy za ustawą , brawo PIS

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ironiczne dziękuję (2018-01-27 13:29) Zgłoś naruszenie 1327107

    Ja jednak chciałbym mieć prawo wyboru czy z 2 dni wolnych w tygodniu będę robił zakupy w sobotę czy niedzielę. Niestety poza weekendem nie mam na to czasu. A teraz zostanie tylko sobota - którą niestety będzie trzeba poświęcić całą na stanie w kolejkach, bo jak naród się rzuci w jeden dzień to będzie katastrofa. Wolność to prawo wyboru. Jak ktoś bardzo nie chce pracować w niedziele - nie musi. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Moja córka niestety już nie dorobi sobie jako hostessa w weekendy na promocjach. Wolność to prawo wyboru. Większość Polaków jednak robi zakupy w niedziele i bardzo sobie to ceni. A porównywać nasz poziom życia z Norwegią czy Szwajcarią nie sensu. Proponuję odwiedzić te kraje i przekonać się, że w przypadku takich gospodarek jakie reprezentują te kraje - dodatkowy ruch pieniędzy nie jest potrzeby. A u nas konsumpcja napędza gospodarkę

    Pokaż odpowiedzi (14)Odpowiedz
  • Mątwą (2018-01-28 16:21) Zgłoś naruszenie 172575

    Za komuny sklepy były otwarte do soboty do godziny 13 i dawali radę , jestem za niedziela bez handlu my tez mamy rodziny i tez chcemy odpocząć z rodzina

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-01-30 14:21) Zgłoś naruszenie 130341

    Po prostu bierzemy przykład z krajów zachodnich ! Pazerni właściciele sklepów wielkopowirzchniowych, bardzo muszą cierpieć ? Polacy natomiast będą mogli wypoczywać z Rodzinką na łonie natury !

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-30 14:49) Zgłoś naruszenie 299106

    Zakaz handlu w niedziele to czysta przesada!!! Według mnie praca w niedziele powinna być o wiele lepiej płatna (motywacja)!Za godzinę pracy min. 30-40PLN netto, obiad gratis i tylko fakultatywnie!!!Na takie warunki pracy stać wielkie zagraniczne sieci handlowe w Polsce!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • lt(2018-01-30 19:03) Zgłoś naruszenie 293126

    Od kilku lat nie robię w niedzielę zakupów i ...wciąż żyję . Dlaczego miałbym zmuszać do pracy w niedzielę skoro w tygodniu potrafię się zorganizować ?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-30 21:26) Zgłoś naruszenie 27276

    @Arek: nie zgadzam się!A co studenci, zdrowi seniorzy, bezrobotni, samotnie wychowujące matki .....???Dla wielu obywateli byłaby to dobra szansa na polepszenie swojej materialnej egzystencji!!!40 PLN netto za 8 godz. pracy X 4 to 1280 PLN netto!!!Chyba MOPS i pośrednictwo pracy w Polsce tyle nie płaci a nie każdy senior ma tyle renty???!!!Tylko dobra ustawa jest potrzebna!I tyle!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Nikola(2018-01-30 21:44) Zgłoś naruszenie 124412

    I bardzo dobrze!!! Brawo PiS zakupy można robić od poniedziałku do soboty,a nie w niedziele.Po kościele przyjdzie jedna z drugą i jest pytanie czy to dzisiejsza dostawa towaru bo ja chce świeże.Są dni świateczne można zrobić zakupy przed świętem można,tak samo można i przed niedzielą zrobić.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Visjoner(2018-01-31 05:10) Zgłoś naruszenie 104343

    Pierwsza dobra ustawa PiS. Brawo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • adri(2018-01-31 09:49) Zgłoś naruszenie 391169

    Nie wiem dlaczego nie wolno handlowac w niedzielę, a miliony ludzi i tak w ta niedziele pracuje na innych stanowiskach pracy, co za sens tego, głupota i nic wiecej.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Goja(2018-02-08 15:21) Zgłoś naruszenie 826

    A więc chodziło o kasę, a młodzi i pazerni lekarze pomylili przysięgę Hipokratesa z hipokryzją. Pacjent jak zwykle jest najmniej ważny. Żałosne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tomasz K.(2018-02-13 10:42) Zgłoś naruszenie 23139

    Pobierając kalendarz iCal na 2018 ściąga się 2019. Proszę o podpięcie pod link prawidłowego pliku. Dziękuję.

    Odpowiedz
  • Eldoradek(2018-02-21 17:05) Zgłoś naruszenie 24043

    A co trzeba rozumieć jako "handel"komu jeszcze niecwolno będzie pracować? Magazyny, transport,...produkcja? To może i w szklarni nie można zbierać pomidorów w niedzielę bo na handel?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jack(2018-02-22 13:07) Zgłoś naruszenie 515248

    Panie prezydencie pan się pier... w głowę. Komuna!!! Ludzie pracują od pon- piątek i nawet w soboty i nie każdy ma czas zrobić w te dni zakupy albo po prostu nie ma ochoty po pracy, a Wiec zostają niedziele. Won z tym rządem !!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • dilit(2018-02-23 16:50) Zgłoś naruszenie 1282210

    Podobno wzrost gospodarczy opiera się obecnie wg rządu na konsumpcji. Jak oni chcą to utrzymać, obcinając 1/7 czasu handlowego? Drobne spożywczaki i tak już teraz są otwarte nawet w święta i tak będzie w każdą niedzielę. Więc nie o kupowanie jedzenia tu chodzi. Ale w niedzielę ludzie dokonują przede wszystkim zakupów nieplanowanych, zachcianek, wybierają meble, odwiedzają centra ogrodnicze. Kto na tygodniu, kto pracuje, zajmuje się dowożeniem dzieci na popołudniowe zajęcia, będzie chodził za nowym garniturem, jeździł pod miasto po rośliny do ogrodu, szukał foteli do salonu, robił projekt remontu domu w centrum budowlanym? Zamknięte galerie handlowe to... brak możliwości spędzenia czasu z rodziną czy znajomymi. W galeriach są samochodziki i bawialnie dla dzieci, gastronomia, siłownie, kręgle itd. Gdzie te rodziny będą teraz spędzać deszczowe niedziele? Zostaje dom, tv, komputer.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • olsztynianka(2018-02-24 07:37) Zgłoś naruszenie 185689

    Bardzo dobrze ze w niedziele beda zamkniete sklepy.Dawniej tez ludzie pracowali i zdazyli zrobic zakupy.We wszystkie soboty sklepy byly czynne do godziny14 a w niedziele byl 1 sklep otwarty na osiedlu do godziny 12.Stali ludzie za miesem i artykulami spozywczymi i za artykulami papierniczymi a teraz jak nie zdaza wystawic towaru na sklep pracownicy to niektorzy klienci geby dra zeby pracownik szybciej podal towar z magazynu bo jemu sie spieszy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ala(2018-02-25 06:19) Zgłoś naruszenie 32369

    Aby faktycznie polepszyć byt pracowników powinni wprowadzić nakaz dwóch wolnych niedziel dla każdego pracownika. Wówczas objęli by wsztstkich, a tak to propaganda. Czym różni się pracownik marketu czy galerii od pracownika restauracji, hotelu, stacji benzynowej ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz