Auta hybrydowe po 300 tys. zł bez akcyzy, a te po 60 tys. z akcyzą? Ostry list prezesa ZPP do ministra energii

18 stycznia 2018, 11:26 | Aktualizacja: 18.01.2018, 11:26
Źródło:Informacja prasowa
Auto elektryczne ładowane prądem

Auto elektryczne ładowane prądemźródło: ShutterStock

"Nie wiem skąd się dowiedziałeś [...] że zamierzam w przyszłym roku nabyć hybrydowego SUVa z kablem za 300 tysięcy złotych – ale bardzo Ci dziękuję, że postanowiłeś te wypasione bryki zwolnić z akcyzy. [...] Dzięki temu zaoszczędzę około 60 tysięcy, które chyba wydam na wakacje z koleżkami na Bora Bora lub Fidżi" - pisze w ostrym i prześmiewczym liście do ministra energii Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców ws. akcyzy na samochody hybrydowe.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • dobra zmiana(2018-01-18 12:14) Zgłoś naruszenie 507

    Miało być prospołecznie, uczciwie , dla ludzi, a jest bananowo dla 10%.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Kołyma(2018-01-18 12:00) Zgłoś naruszenie 425

    Dobre! Mocny nacisk gdzie się da i może choć się trochę uda naprostować tą dziwaczną regulację.

    Odpowiedz
  • hehe(2018-01-18 14:03) Zgłoś naruszenie 353

    Akcyza toto podatek od luksusu. Według socjalistów samochód za 300 tys. to nie luksus.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • przykra prawda(2018-01-18 12:00) Zgłoś naruszenie 303

    Jak to w Polsce....

    Odpowiedz
  • Ozz(2018-01-18 15:19) Zgłoś naruszenie 1610

    Właśnie przeczytałem projekt tej ustawy i tam serio nie ma żadnych limitów cen. Wszystkie elektryczne i wodorowe są zwolnione z akcyzy. O co więc tu chodzi??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2018-01-18 16:05) Zgłoś naruszenie 163

    Przydałyby się takie publiczne listy w sprawie każdej ustawy tych geniuszy z pisu.

    Odpowiedz
  • don pietro(2018-01-18 23:43) Zgłoś naruszenie 152

    Nie mogą wyplenić smogu z palenia śmieciami i węglem, a biorą się za samochody za 100k+. Banda kabotynów i durni.

    Odpowiedz
  • Misiek(2018-01-18 15:07) Zgłoś naruszenie 1518

    Nie rozumiem o co chodzi kolesiowi. Przecież dzięki właśnie temu kabelkowi samochód może przejechać do 60 km bez użycia silnika spalinowego. Czyli akurat aby podjechać na zasilaniu elektrycznym do warzywniaka po zakupy. Dzięki temu właśnie kabelkowi możemy znacząco ograniczyć użycie silników benzynowych w centrach miast. Hybryda bez kabelka nie da już tego efektu gdyż silnik benzynowy włączy się momentalnie. Bardzo dobrze, że ustawa znosi akcyzę tylko dla samochodów z możliwością ładowania prądu z gniazdka elektrycznego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kłanan(2018-01-18 13:03) Zgłoś naruszenie 137

    nie ogaraniam, przeciez wszystkie elektryczne sa zwlonione o co ta **********

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sonk(2018-01-19 14:03) Zgłoś naruszenie 83

    Wystarczy się wczytać, wszystkie elektryki ale nie wszystkie hybrydy - tylko te gdzie moc silnika elektrycznego jest większa niż spalinowego. Zatem promują najdroższe i najbardziej wypasione samochody, gdzie spalinowy jest tylko dodatkiem, np. takie bmw i8 będzie zwolnione z akcyzy. Huuuuraaaa, większe ulgi dla bogatszych, mój kraj taki piękny..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zeflik(2018-02-05 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    A WY kmiotki i obszczymurki dalej będziecie wachę lać z akcyzą i vatem a ja sobie podłączę pod gniazdko w fabryce i zapłacę za 100km jakie 7zł/netto. Z wdzięczności będę za to pił wasze zdrowie 40letnią whisky żebyście mieli siłę po raz kolejny wybrać socjalistów. Buahahahahahahaaa!!!

    Odpowiedz