Ekonomiści: Za rok czeka nas wyhamowanie gospodarki. Musimy działać

19 stycznia 2018, 13:19 | Aktualizacja: 19.01.2018, 13:40
Źródło:PAP
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Na przełomie 2018 i 2019 r. dynamika polskiego wzrostu gospodarczego wyhamuje, a spowolnienie może potrwać co najmniej 6-8 kolejnych kwartałów – prognozują ekonomiści, uczestniczący w piątkowej debacie w Szczyrku. Wskazali na potrzebę działań, łagodzących głębokość spodziewanego spadku.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • et(2018-01-21 13:08) Zgłoś naruszenie 10

    W Polsce nie ma i nigdy nie będzie niedostatku siły roboczej. To propaganda. Aby pozyskać siłę roboczą trzeba ODPOWIEDNIO ZAPŁACIĆ PRACOWNIKOWI. I wówczas pracownicy się znajdą. Przyjadą z Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Luksemburga i innych krajów. Jak to zrobić? Ja to wiem i nie będę pomysłu patentował. Wystarczy zapłacić wynagrodzenie o 20-30% wyższe aniżeli płacą pracodawcy w wymienionych wyżej krajach.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2018-01-20 16:23) Zgłoś naruszenie 838

    Niech dalej stopy procentowe stoją na niskim poziomie obudzą się z ręką w nocniku RPP to nieudacznicy zamiast podnosić powoli o 0.25 pkt. proc. jak jest teraz w miarę dobrze to nie podnoszą ciekawe co zrobią potem jak inflacja skoczy podniosą pewnie od razu o 0.75 pkt. proc. albo 1 pkt. proc.

    Odpowiedz
  • damian(2018-01-20 12:58) Zgłoś naruszenie 345

    wśród zagrożeń dla przedsiębiorców - zatory płatnicze, niestety to prawda, nierzetelni kontrahenci, problemy z płatnościami mogą przekreślić każdy biznes. gdy miałem dość upominania się osobiście o swoje pieniądze kolega dał mi inne rozwiązanie - Kaczmarski Inkasso. Potrafią skutecznie pieniądze odzyskać i to mnie w wielu sytuacjach poratowało.

    Odpowiedz
  • Rafal(2018-01-19 19:47) Zgłoś naruszenie 5033

    Inwestycje dalej slabe, bo duzo niepewnosci spowodowanych przez obecne rzadzenie. Po pierwsze niepewnosc prawna po przejeciu sadow przez PIS. po drugie grozba unijnych sankcji ze skutkiem odciecia od unijnego finansowania i spadku wzrostu gospodarczego. Brak praworzadnosci uderzy niejako podwojnie.

    Odpowiedz
  • Karol(2018-01-19 18:24) Zgłoś naruszenie 988

    Mimo dobrych przychodow planuje sie gigantyczny deficyt i dalsze podatki, bo rozdmuchje sie nieodpowiedzialnie wydatki konsumpcyjne, Inwestowanie pozostawiac kapitalowi zagranicznemu, bo rodzimy jest drenowany fiskalnie. To sie moze szybciej skonczyc, niz sie teraz wszystkim wydaje. Racjonalizowanie i ograniczanie wydatkow to dla tego rzadu slowa obce.

    Odpowiedz
  • Dr Tux(2018-01-19 17:27) Zgłoś naruszenie 1950

    Odkryli! Wielki Schładzający od roku lamentuje ,że Morawiecki pobudza koniunkturę! Gdyby rządziła PO stopy procentowe dawno byłyyby podniesione! A 500 plus, Mieszkanie plus, program stoczniowy, budowa CPK, program budowy Elektrowni atomowej, rozbudowa drog wodnych, wszystko robione NARAZ naciskanie na rozwój inwestycji to pies?

    Odpowiedz
  • evedddd(2018-01-19 16:56) Zgłoś naruszenie 1433

    aż mnie krew zalewa, jak czytam tych jajogłowych, opłacanych z podatków głąbów.

    Odpowiedz
  • .(2018-01-19 16:29) Zgłoś naruszenie 829

    Znaleźli sposób na wypoczynek na cudzy koszt.

    Odpowiedz
  • Eliasz(2018-01-19 16:23) Zgłoś naruszenie 4473

    A gdzie wielki Chłodniczy Polskiej Gospodarki Profesor Leszek Balcerowicz? nie zapriosili TAKIEGO EKSPERTA na forum ekonomiczne w Szczyku? Czy moze za słabe forum dla niego ? ;) Slyszalem ze ostatnio chłodził na Ukrainie ale po roku go pogonili. On by szybko schlodzil...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Do Gabi(2018-01-19 16:22) Zgłoś naruszenie 7862

    Lewacki to jest rzad Pis-u w oparach rydzykowego kadzidla...

    Odpowiedz
  • gabi(2018-01-19 16:14) Zgłoś naruszenie 2957

    lewakom sie nie podoba, ze ciagle sa wzrosty. Niedoczekanie wasze!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • a.(2018-01-19 15:38) Zgłoś naruszenie 947

    Przedsiebiorca to nie hazardzista. Rozumie, ze dla wielu Polakow trudno pojac, ze przedsiebiorcy tak jak pracownicy na etacie pracuja po to azeby zapewnic sobie i swojej rodzinie jak najlepsze warunki do zycia. Zadaniem panstwa jest spowodowanie azeby chcialo im sie chciec wiecej niz wynosza ich potrzeby. Azeby zechcieli zaangazowac swoj talent! i pieniadze do wzrostu dobrobytu nas wszystkich. Podejmowane decyzje musza miec przewidywalny skutek, a wiec w warunkach niestabilnego prawa lepiej nie inwestowac gdyz trudne do przewidzenia zmiany moga szybko doprowadzic biznesmena na droge do jadlodajni Brata Alberta. Wraz z rodzina. Czy to tak trudno zrozumiec?

    Odpowiedz
  • dds (2018-01-19 15:28) Zgłoś naruszenie 1340

    uwielbiam to czarnowidztwo

    Odpowiedz
  • Camilus(2018-01-19 15:07) Zgłoś naruszenie 1031

    Analitycy

    Odpowiedz
  • nieuniknione(2018-01-19 14:45) Zgłoś naruszenie 8820

    Mogą sobie debatować, ich debaty nie zmienia nic, gdyż za parę lat będzie nieciekawie i to bardzo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-19 14:29) Zgłoś naruszenie 6160

    Po co inwestycje???Dla janusza biznesu jest tańszy pracownik ze wschodu niż modernizacja przedsiębiorstwa i przetrwanie w przyszłości!!!Konkurencja nie śpi!!!

    Odpowiedz