Skąd się biorą różnice w zarobkach na tym samym stanowisku? [OPINIA]

29 stycznia 2018, 08:40 | Aktualizacja: 29.01.2018, 08:47
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Przedstawiciel handlowy

Przedstawiciel handlowyźródło: ShutterStock

A kto lubi dyskryminować swoich pracowników? Mało który pracodawca chce być niesprawiedliwy, a jednak wciąż słyszymy o dysproporcjach płacowych między pracownikami wykonującymi te same zadania. Skąd ta różnica w zarobkach między kobietami i mężczyznami? I nierówne szanse?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • vito anstadt(2018-01-30 03:12) Zgłoś naruszenie 21

  wszyscy zapominają o sprawie NAJWAZNIEJ , o WYDAJNOSCI pracy.Nawet jeśli na takim samym stanowisku zatrudnimy rozne osoby z taka sama,poczatkowa placa ,to z biegiem czasu ich wynagrodzenia się "rozjada",bo jeden chodzi na przerwę i papieroska albo ploty co godzine,a inny zasuwa non-stop i jeszcze zostaje po godzinach i bierz eprace do domu.TO JEST podstawowy powod roznicy ,a enie plec.W Polsce plec nie ejst już podstawowa przyczyna roznic w placach w korporacjach.Bardzo często to wlasnie kobiety zarabiają więcej.

  Odpowiedz
 • Radek(2018-01-29 15:36) Zgłoś naruszenie 32

  Zatrudnianie kobiet wiąż się z wieloma większymi ryzykami i niepewnościami i to w różnych grupach wiekowych różnymi (co potwierdzają statystyki nieobecności i niedyspozycji), stąd kobiety muszą statystycznie zarabiać wyraźnie mniej, ale oczywiście zawsze może się znaleźć jakaś wyjątkowa co zarabia więcej.

  Odpowiedz
 • Marian(2018-01-29 12:54) Zgłoś naruszenie 81

  Różnice biorą się z podejścia na etapie rekrutacji typu "kto da mniej ten wchodzi", dzięki temu pracodawca zatrudnia najtańszego pracownika, ale nie zawsze się to udaje dlatego są różnice.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze