Zmęczony(-a) społecznościówkami? Facebook nie pozwoli ci od siebie odpocząć

3 lutego 2018, 08:00
Źródło:Bloomberg
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerbergźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: David Paul Morris

Facebook jest coraz agresywniejszy w stosunku do użytkowników, którzy nie logują się do serwisu wystarczająco często.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • OST(2018-02-03 09:36) Zgłoś naruszenie 864

  Ekshibicjoniści życiowi w odwrocie? No ile można się chwalić nowiuśkim żyrandolem i co się jadło na śniadanie. Śmieciowe informacje, na które po prostu szkoda czasu.

  Odpowiedz
 • zamotani(2018-02-03 08:19) Zgłoś naruszenie 741

  Monopolistów należy omijać z samej zasady bo to o krok od zamordyzmu .

  Odpowiedz
 • Rene(2018-02-03 11:30) Zgłoś naruszenie 639

  Bo fejbus Zukenberga to nie wolność. To skatalogowanie

  Odpowiedz
 • Asia z kotkiem(2018-02-03 20:46) Zgłoś naruszenie 635

  Uzywanie Pejsa jest juz passe.

  Odpowiedz
 • protestuję(2018-02-03 16:31) Zgłoś naruszenie 3511

  I właśnie chwała za to użytkownikom, bo w końcu zrozumieli znaczenie słowa wolność na nowo. Facebook ma być dodatkiem jedynie do życia, aby czegoś się dowiedzieć, o coś zapytać, nie natomiast jego zamiennikiem, który prowadzi do rozleniwienia, ograniczając możliwości stworzenia zdrowych, koleżeńskich relacji w prawdziwym życiu. Ludzi skarżą się, że wiecznie nie mają czasu, że ciągle są w pośpiechu, a przypomnijcie sobie jak było w czasach kiedy nie było tak mocno rozwiniętych portali społecznościowych( były dostępne NK i GG) i nie było smartfonów(były telefony z podstawowymi funkcjami), czy przypadkiem czas nie płynął wtedy wolniej - owszem płynął wolniej, bo zaangażowanie polegało na tym, że człowiek umawiał się z kimś na spotkanie i rozmawiał w cztery oczy, a jak nie mógł to rozmawiał telefonicznie lub od czasu do czasu wysłał sms-a. Nigdy nie było tak, żeby to komórka rządziła człowiekiem, obecnie stała się przedmiotem niewolnictwa, uciemiężenia, a założenie było przecież takie szlachetne, bo miało pomagać w życiu - tak pomaga, że zaczyna szkodzić i to bardzo. Człowiek był zawsze z natury wygodny, już w starożytności wymyślali narzędzia, aby pomagać sobie w pracy, ale to wszystko było zrozumiałe, natomiast obecnie chce się zmarginalizować rolę człowieka wprowadzając rządy maszyn. Owszem fajnie jest mieć gadżety, które ułatwią życie w domu, w pracy, ale nie mogą one całkowicie rozleniwiać, całkowicie zastępować, bo to doprowadzi do zobojętnienia społecznego, czyli, człowiek będzie zainteresowany tylko nowymi technologiami, tylko postępem, a będzie mieć w głębokim poważaniu drugą osobę. Trzeba zatrzymać w wybranych aspektach ten wariacki postęp, bo inaczej nadejdzie epoka persona ex machina - człowiek z maszyny, sztuczny i nieludzki.

  Odpowiedz
 • @mokambo(2018-02-03 17:53) Zgłoś naruszenie 1717

  Ja FB już tylko używam do przeglądu informacji na niektórych grupach. Dodatkowo często banują prawicowe treści. Dlatego zarejestrowałem się na zdecentralizowanej platformie gdzie nie ma cenzury i nie da sie skasować tego co napiszecie. Można pisać nawet prawdę i nikt tego nie zbanuje. Mało tego za pisanie postów można tam zarobić. Steemit.com

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze