Dlaczego ukraińskie pielęgniarki nie pracują w polskich szpitalach?

14 lutego 2018, 11:49 | Aktualizacja: 14.02.2018, 12:52
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Szpital

Szpitalźródło: ShutterStock

Eksperci, szefowie placówek i samorządowcy nie mają wątpliwości – braki w szpitalach mógłby uzupełnić personel medyczny zza wschodniej granicy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wyklucza, że jego resort zaproponuje im rozwiązania ułatwiające podejmowanie pracy

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Zielona(2018-02-14 14:08) Zgłoś naruszenie 2220

    Co to za tytuł? Może wytłumaczę autorowi: POLSKIE szpitale są dla POLSKICH pielegniarek.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Lord(2018-02-14 14:12) Zgłoś naruszenie 1914

    Możnaby myśleć, że będzie zupełnie inaczej ale rząd robi nam multikultii i chce mieszać nas etniczne jak na zachodzie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bantustan(2018-02-14 15:18) Zgłoś naruszenie 494

    Dajcie ludziom więcej zarobić to się znajdą pracownicy. Szukają parobków za grosze do roboty w piątek świątek i niedziele!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wkurzony,(2018-02-14 16:04) Zgłoś naruszenie 2723

    JAK BEDE KIEDYS W SZPITALU TO NIE CHCE ZEBY MNIE LECZYLA BANDEROWA,BO JAK JEJ POWIEM ZE bANDERA TO KUPA GOWNA TO MI TRUCIZNE PODA,ALE POLSKICh POLITYKOW MOGA LECZYC,NIECH SIE NA WLASNEJ SKORZE PRZEKONAJA KOGO WPUSZCZAJA DO POLSKI

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • K(2018-02-14 21:45) Zgłoś naruszenie 154

    Bo najtaniej ułatwić obcokrajowcom zdobycie zawodu niż należycie wynagrodzić płacą swoich wykształconych pracowników... Szkoda tylko, że w innych krajach rządy nie są tak łaskawe i pielęgniarki i położne muszą wiele ryzykować i poświęcać by zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu (np. w Wielkiej Brytanii). Autor tekstu jak i rząd nie mają pojęcia o rzeczywistości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kan(2018-02-15 06:24) Zgłoś naruszenie 1413

    Kpina do czego ten świat zmierza. Dajcie zarobić polskim pielęgniarka a nie bierzecie przykład ze zgnilego kapitalizmu. Ja przy moim łóżku nie chce żadnej Ukrainki . Pensja polskiej pielęgniarki to kpina totalna kpina. Ile z nich musiało wyjechać żeby rodzinę wykarmic. Zacznijcie myśleć wreszcie chyba ze świadomie powala cie ten system na kolana. Więcej umrze mniej emerytur.

    Odpowiedz
  • Pola(2018-02-15 08:17) Zgłoś naruszenie 83

    Znajoma pielegniarka mojej mamy musiala wyjechac za praca za granice gdyz osrodek zdrowia w ktorym pracowala nie przedluzyl jej umowy a zaden z okolicznych szpitali nie mial wolnego etatu. Podobnie bylo z moja znajoma skonczyla studia medyczne jest anystyzjologiem 2 lata probowala podjac prace w okolicznych szpitalach wszedzie slyszala "brak etatu" a zadna z porodowek nie znieczula rodzacych mowiac ze nie maja anystyziologa. Wyslala zgloszenie do szpitala we francji i w ciagu tygodnia otrzymala odp ze ja zatrudnia i wyjechala w zeszlym roku.

    Odpowiedz
  • Elvis(2018-02-15 11:43) Zgłoś naruszenie 152

    Dajcie zarobić-kto ma dać zarobić, wiadomo my wszyscy czyli trzeba podnieść składki ale jak podniosą składki to dopiero będzie oburzenie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M.(2018-02-15 15:19) Zgłoś naruszenie 154

    Nie ma kasy na podwyżki dla polskich pielęgniarek? NIE MA?????????????? A kasa na kształcenie za NASZE pieniądze Ukrainek i ich kursy językowe to k... mać JEST?????

    Odpowiedz
  • załamany(2018-02-15 19:49) Zgłoś naruszenie 80

    Tak! ściągnijmy je tutaj, dajmy wykształcenie, niech nostryfikują dyplomy! I tyle ich będziemy widzieć. Napewno zostaną w Polsce pracować za miskę ryżu...

    Odpowiedz