W Polsce mamy epidemię samobójstw. Obowiązuje model leminga pędzącego do przepaści [CAŁY WYWIAD]

15 lutego 2018, 20:00 | Aktualizacja: 19.02.2018, 08:17
Źródło:MAGAZYN DGP
depresja

depresjaźródło: ShutterStock

"To, co się dzieje w Polsce, to epidemia samobójstw. O próbach samobójczych już nawet nie mamy czasu rozmawiać" – mówi w wywiadzie Bartosz Łoza,
psychiatra, specjalista terapii środowiskowej. Kierownik Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (136)

  • kTn(2018-02-15 20:25) Zgłoś naruszenie 8094

    Po prostu mamy psychologów do d**y.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • decorum(2018-02-15 20:36) Zgłoś naruszenie 395

    To zdjęcie nie [pasuje do tematu. Dlaczego ten Pan się uśmiecha nad artykułem o fali samobójstw?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Admin.(2018-02-15 20:48) Zgłoś naruszenie 379258

    Giną, a raczej popełniają samobójstwo ci, co mają w głowie wszczepiony dekoder TVN -u, zamiast mózgu !

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Leon Z(2018-02-15 20:48) Zgłoś naruszenie 43863

    Nie rozumiem tego.?! Przecież rząd powinien wydać rozporządzenie, że ludzie mają być szczęśliwi. Jak ktoś się nie zastosuje, to należy go przykładnie ukarać. Jego i całą rodzinę, najlepiej dwa pokolenia w przód i w tył. Odechciałoby się samobójstw....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gosc(2018-02-15 20:53) Zgłoś naruszenie 514

    Marynarka z rękawami trochę poniżej łokci, ciekawe jak to wygląda na swobodnie?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuba(2018-02-15 21:04) Zgłoś naruszenie 197182

    Większych bzdur dawno nie czytałem. "Polacy samotni, smutni i zmęczeni" no nie w PRLu było wesoło szczególnie jak się stało w kilometrowej kolejce za papierem toaletowym. "Polacy najbardziej depresyjnym pokoleniem" Od lat czołówkę zajmują Litwa, Korea Płd., Rosja, Japonia natomiast Polska jest daleko, daleko w tyle " Badanie dotyczące satysfakcji nastolatków" no proszę was, dzisiaj młodzi mają 7 procentowe bezrobocie, jeszcze nigdy nie było tak niskiego bezrobocia w polsce, to jest rekord wszechczasów, prezent dla młodych ludzi od Unii.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • zdegusto(2018-02-15 21:06) Zgłoś naruszenie 15656

    Korposzczury kręcą się coraz szybciej w kołowrotkach. W końcu głowa się poddaje. Ciekawe czy antydepresanty pomogą każdemu .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • byly farmer(2018-02-15 21:16) Zgłoś naruszenie 20336

    Najwięcej samobójstw popełniają rolnicy i bezrobotni, tym pierwszym dziwię się najbardziej, wolą się zabić niż sprzedać hektar z hektarów powiedzmy dwudziestu i spróbować innego życia

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-15 21:16) Zgłoś naruszenie 33726

    Przez wiele lat Polska stosowała jedną strategię: pracuj, aż się przewrócisz. Burnout to nic innego niż ciężka depresja no i często burnout doprowadza do samobójstwa!!!Dlatego Polacy: take it easy!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dziadek łupa(2018-02-15 22:01) Zgłoś naruszenie 142257

    Nie pasował wam PRL?? to macie coście chcieli!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • V.(2018-02-16 01:03) Zgłoś naruszenie 34024

    Szkoły mają w d... problemy dzieci i nastolatków, aby przepchnąć problem dalej. Psycholog i pedagog szkolny, na którego trafiliśmy w każdej ze szkół, do bani. Na psychologa z NFZ czeka się kilka m-cy. Jak ma byc dobrze?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • polak(2018-02-16 01:17) Zgłoś naruszenie 172101

    to ze musicie x wiecej zapirdalac niz wasi dziadkowie to wina systemu rezerwy czastkowej, wiekszosc z was nie wie co to i nie rozumie jakie niesie implikacje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Goblin(2018-02-16 02:03) Zgłoś naruszenie 38324

    mialem problemy pod koniec liceum, brałem prochy, chciałem się utłuc, kilka razy stawałem przed oknem i zbierałem siły by zakończyć to raz i na zawsze. Wtedy poznałem kolegę który mi pomógł, zwyczajnie dał siłę do życia i szczęście. To prawda co piszecie powyżej, niestety to co sie dziś promuje w TV to ślepa uliczka. Rodzina, odpowiedzialność i równowaga w życiu jest najważniejsza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krios(2018-02-16 04:17) Zgłoś naruszenie 124178

    Za dużo pracy, za mało kasy. Praca 8 godzin dziennie to 1/3 życia spędzona na wyścigu, a nie z rodziną czy przyjaciółmi. Ograniczyć liczbę godzin pracy do 25, zwiększyć pensje, żeby dało się żyć i damy radę. Ale wszyscy wiemy, że to marzenia ściętej głowy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Edd(2018-02-16 04:21) Zgłoś naruszenie 2155

    To dobrze, nich się zabijają, będzie więcej miejsca dla tych, którzy wolą żyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antypsychiatra(2018-02-16 07:29) Zgłoś naruszenie 2339

    Psychiatria to propaganda. Jeśli czegoś nie leczysz bądź według ciebie jest nie uleczalne to po co kłamiesz ,że leczysz lub umiesz leczyć ?? To chohsztaplerstwo i szamanizm. Są zwykłą sektą aby usprawiedliwić swoją głupotę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KBKB(2018-02-16 07:49) Zgłoś naruszenie 14882

    Lemingi,wyznawcy Lenina i sekty Spinellego giną, bo utopia marksistowska nie spełniła się .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Bob(2018-02-16 09:10) Zgłoś naruszenie 15345

    ten krotki tekst jest po prostu genialny!

    Odpowiedz
  • nhgy(2018-02-16 09:58) Zgłoś naruszenie 1128

    Ludzie zacznijmy od tego ze "psychiatria" nie jest nauka,nie istnieje pojecie lekarza psychiatrii bo to cos czego nie da sie powtorzyc ,jest nienukowe W skrocie mowiac jeszcze nikt nie "wyleczyl" zadnej osoby z ich stanu tzw "leki" to psychotropy ktore przypieszaja proces destrukcji zawieraja glownie fluor ktory dobija mozg oglupiajac go Tyle Potrzeba zachowac rownowage emocjonalna,zdrowo sie odzywiac vit B3 i RUCH jak najwiecej ruchu ,ogolnie mowiac profilaktyka zdrowia,ale kto ma na to czas i wiedze??

    Odpowiedz
  • Dpbranoc(2018-02-16 10:12) Zgłoś naruszenie 413

    Ja teraz wlasnie oblalem rekrutacje i ide sie zabic. Poprostu.

    Odpowiedz