Benjamin Netanjahu – kolejny izraelski premier z kryminalnymi zarzutami. To zła wiadomość dla Polski

24 lutego 2018, 08:45
Źródło:MAGAZYN DGP
Benjamin Netanjahu, premier Izraela. Bruksela, 11.12.2017

Benjamin Netanjahu, premier Izraela. Bruksela, 11.12.2017źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Dario Pignatelli

Szef rządu w Jerozolimie przez lata unikał zarzutów, tym razem zainicjowane w zeszłym roku śledztwa mogą położyć kres jego karierze. Dla Polski nie jest to jednak najlepsza wiadomość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (22)

 • xxx(2018-02-25 17:38) Zgłoś naruszenie 01

  jak widzę jak niektórzy na nowo tutaj piszą historie to nie dziwie się ze w Polsce zostały ulomy

  Odpowiedz
 • Alek(2018-02-24 23:24) Zgłoś naruszenie 40

  W Polsce też mieliśmy takiego "Bibiego", który zajmował się głównie kreowaniem afer.

  Odpowiedz
 • Polska górą !!(2018-02-24 23:13) Zgłoś naruszenie 40

  Co nas interesują izraelskie brudy?? Martwmy się o porządki w Polsce!!

  Odpowiedz
 • Krios(2018-02-24 23:08) Zgłoś naruszenie 40

  Przecież rząd Izraela to syjoniści. Cały syjonizm to ideologia przestępcza.

  Odpowiedz
 • Mikołaj Ant.(2018-02-24 20:47) Zgłoś naruszenie 771

  Monia, nie sądzę, aby to toczyło się wg narracji I.z.r.a.e.l.a - w tej sprawie atakują tak mocno, bo nas się boją. BOJĄ. Bo jesteśmy jedynym narodem, który może przeczołgać i rozliczać Ż.y.d.ó.w i obalić ich intratny Interes H.o.l.o.c.a.u.s.t i ich polityczny "soft power" budowany na tej "świeckiej religii jedynych ofiar II w.św.". Teraz krzyczą uderzeniowo w mainstreamie, ale szczerze mówiąc to już spalili amunicję propagandową i teraz nasza kolej na kontruderzenie , a przy naszej nieugiętej postawie i oparciu się o głoszenie prawdy i faktów - to efektem bumerangu i odbicia wahadła, wszystkie ich kłamstwa i oszczerstwa, teraz tak skumulowane, uderzą z potrójną siłą w nich samych. Nasza rzecz, to nie ugiąć się, tyko stać w prawdzie i robić swoje na cały świat i bez przerwy aż do skutku - nawet latami.

  Odpowiedz
 • Ironia losu(2018-02-24 20:17) Zgłoś naruszenie 951

  Luftwaffe Ż,y,d,a marszałka Milcha masakrowało Polaków w 1939 i podczas Powstania Warszawskiego, a 150 tys żołnierzy ż,y,d,o,w,s,k,i,c,h w Wehmachcie i nawet SS [np. słynny Reinhard Heydrich] robiło Drang Nach Osten z Polską i Polakami jako numerem 1 do odstrzału i likwidacji. Natomiast Ż,y,d,z,i towarzysza Stalina wyróżniali się gorliwością jako oprawcy Polaków. Nie tylko w NKWD - np. Ż,y,d generał Kriwoszejn [wymieniany jako wybitny dowódca w II w.św. !] jako dowódca wojsk sowieckich odbierał wspólną s,o,w,i,e,c,k,o-n,i,e,m,i,e,c,k,ą defiladę razem z generałem Guderianem w Brześciu nad Bugiem z okazji Świetnego" pokonania Polski. W K,a,t,y,n,i,u mord na Polakach powierzono głównie Ż,y,d,o,m z N,K,W,D, a to ze względu na ich absolutne posłuszeństwo i bezwzględność w mordowaniu. O zachowaniu wielu Ż,y,d,ó,w i czynnym uczestnictwie w denuncjowaniu sowietom, czy o bezpośrednich pogromach Polaków po 1,7 w,r,z,e,ś,n,i,a 1939, nawet nie wspominam. A i potem tzw. ż,y,d,o,w,s,k,o-s,o,w,i,e,c,k,a "partyzantka, terroryzująca i ograbiająca Polaków na Kresach, dopuszczała się terroru i mordów na Polakach. Np w K,o,n,i,u,c,h,a,c,h czy N,a,l,i,b,o,k,a,c,h. Potem we wspomnieniach jeszcze się tym chwalili - np. w książkach wydawanych oficjalnie w USA.... No, a od 1944-5, gdy władza komunistów rozciągnęła się na cała Polskę....szkoda, gadać - naśladowców głównego ubeka B,e,r,m,a,n,a z tej samej nacji było wielu.... Inna rzecz, że sowietów stworzyli R,o,c,k,e,f,e,l,l,e,r,o,w,i,e i R,o,t,s,c,h,i,l,d,o,w,i,e, którzy suto wsparli nie tylko Ż,y,d,a T,r,o,c,k,i,e,g,o w 1917, ale generalnie partię bolszewicką, a potem w ramach wielkiej akcji "Ręce precz od Rosji" uratowali sutymi zasileniami kasy i transportami rządy bolszewików w pierwszej połowie lat 20-tych. No i ,H,i,t,l,e,r doszedł do władzy wyłącznie dzięki paktowi H,i,t,l,e,r-W,a,r,b,u,r,g z 1929, a potem rozbudowa L,u,f,t,w,a,f,f,e, P,a,n,z,e,r,w,a,f,f,e, K,r,i,e,g,s,m,a,r,i,n,e i całej machiny przemysłowo-wojennej szła na kredytach R,o,t,s,c,h,i,l,d,ó,w i R,o,c,k,e,f,e,l,l,e,r,ó,w.

  Odpowiedz
 • Monia(2018-02-24 19:58) Zgłoś naruszenie 412

  Czas nastąpił aby zajmować się antypolonizmowi i tylko na ten temat rozmawiać. Co nas obchodzi jakiś a ntysemityzm? To nie jest nasz problem to ich problem. Jak siejesz wiatr, to zbierasz burzę. Daliśmy się wpuścić w narrację która pasuje tylko wrogom Polski.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Hinek(2018-02-24 18:14) Zgłoś naruszenie 833

  Jedno zdanie tu jest prawdziwe"nie ma żadnych podstaw do porównywania działań Polaków w czasie Holokaustu do działań swoich braci w wierze” – Polacy nie służyli w niemieckiej armii i SS a 17 generałów było pochodzenia wiadomego oraz 51 polkownikow. Polskie gminy nie współpracowały z SS i Gestapo a Judenraty, owszem. Polska policja granatowa nie zbierała informacji o Polakach a ichniejsza robiła wszystko, nawet przynosiła Niemcom tzw.fanty, organizowała transporty, tworzyła listy przeznaczonych do Auschwitz. On naprawdę wie co mówi.

  Odpowiedz
 • BB(2018-02-24 17:40) Zgłoś naruszenie 83

  "...możesz mu poobcinać ręce, a on i tak nie zagłosuje na lewicę..." A spróbuj zagłosować bez rąk . Panie autorze, panu to chyba automat tłumaczył tekst że wyszedł taki bezsens ?

  Odpowiedz
 • Pawlak(2018-02-24 16:13) Zgłoś naruszenie 392

  Z tego wywnioskować można ,że Izrael to republika bananowa , a wydawali się tacy amerykańscy jaka szkoda.

  Odpowiedz
 • Terminator(2018-02-24 14:11) Zgłoś naruszenie 314

  Benjamin Netanjahu – kolejny izraelski premier z kryminalnymi zarzutami. To zła wiadomość dla Polski. Oszusta i manipulator!!!

  Odpowiedz
 • Mirmił(2018-02-24 12:54) Zgłoś naruszenie 10010

  Netanjahu odejdzie, Morawiecki zostanie. I polska narracja wygra, bo politycy ż,y,d,o,w,s,c,y i różne lobby mogą wić się i kręcić i oskarżać fałszywie - jak to właśnie haniebnie robią politycy I,z,r,a,e,l,a i koła Biznesu H,o,l,o,c,a,u,s,t, ale jeżeli nie damy się zastraszyć, na co właśnie tak tam liczą waląc w wielki bęben, to spokojnie na bank cierpliwą konsekwentną nieustępliwością wygramy. Trafiła kosa na kamień - zawsze innych zastraszali, bo ci mieli sporo na sumieniu w II w.św. - tyle że w przypadku Polaków jest DOKŁADNIE NA ODWRÓT - to my możemy stawiać i inne narody i Ż,y,d,ó,w też pod pręgierzem historii - porównanie z nami jest dla innych nacji katastrofą w rozliczeniu. Dlatego właśnie wygramy - Ż,y,d,z,i głupio przyjęli łatwy schemat postępowania wobec innych narodów, pycha i pogarda do Polaków ich zgubiły i zapłacą za to wielka cenę nie tylko wizerunkową, ale w utracie wiarygodności i przez docelowa izolacje polityczną. Na prawdę - i to dobrze udokumentowaną - zwyczajnie nie ma siły - bo w dłuższym czasie efekt kontrastu i efekt wahadła uderzy drugim końcem w oszczerców i zrujnuje ich narrację polityczno-roszczeniową i historyczną. Pula do wzięcia wszelkich bonusów politycznych jest po stronie Polaków. Niemcy pierwsi zdali sobie z tego sprawę i dlatego Merkel skapitulowała na samym początku przyznając autorstwo i pełne sprawstwo H,o,l,o,c,a,u,s,t,u Niemcom - bo szybko zdała sobie sprawę, że grillowanie spraw zbrodni i publiczne pranie wszelkich brudów Niemiec w II w.św, zrujnuje politykę i pozycję Niemiec nie tylko jako hegemona UE, ale na całym świecie. To właśnie czeka I,z,r,a,e,l - będą mieli to grillowanie i pranie ich budów na własne życzenie - i do końca. My wygramy - oni zostaną ze wstydem i pustymi rękami w izolacji i jako bankruci Biznesu H,o,l,o,c,a,u,s,t.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • no comments(2018-02-24 11:16) Zgłoś naruszenie 442

  Trafiła antysemicka kosa reżimu Kaczyńskiego na kamień Netanjahu i się nieco poszczerbiła. Dla Polaków to dobra wiadomość

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • m.(2018-02-24 10:06) Zgłoś naruszenie 275

  razem z warszawskim gronkowcem do Rawicz

  Odpowiedz
 • rollo(2018-02-24 09:35) Zgłoś naruszenie 364

  jeszcze handelek szklanymi butelkami po wodzie dochodzi, ponad 100 tys dolarów zebrali, sprzedająć państwowe butelki. To bardzo dobre wieści, ten dziennikarz bardzo sie pogubił. Nie wie, gdzie interes Polski. A może bierze jurgielt?

  Odpowiedz
 • PO(2018-02-24 09:30) Zgłoś naruszenie 342

  ..ale oni tacy kryształowi są!Jak my!

  Odpowiedz
 • jaaanko(2018-02-24 09:30) Zgłoś naruszenie 783

  Benjamin Netanjahu i Lapid Yair rozkręcili awanturę z Polską z powodu gorączki wyborczej w Izraelu. Szkoda, że wielu ojkofobów w Polsce wsparło Izrael w tym konflikcie.

  Odpowiedz
 • Ed(2018-02-24 09:26) Zgłoś naruszenie 711

  Wykłady Pani dr Ewy Kurek są bardzo ciekawe. Sporo wyjaśniają

  Odpowiedz
 • nex(2018-02-24 09:03) Zgłoś naruszenie 596

  a co nas to obchodzi

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze