Emigracja w Unii Europejskiej: Polska nie jest już liderem

27 lutego 2018, 05:28
Źródło:RynekPierwotny.pl
Emigracja w UE

Emigracja w UEźródło: Materiały Prasowe

Skala polskiej emigracji zarobkowej z pewnością jest powodem do niepokoju. Według danych GUS-u i Eurostatu, w innych krajach UE obecnie mieszka mniej więcej 2,5 mln naszych rodaków. Skutki emigracji zarobkowej są widoczne m.in. na rynku pracy i mniejszych rynkach mieszkaniowych. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie tylko Polacy masowo wyjechali do pracy za granicą. Mieszkańcy kilku innych państw Unii Europejskiej jeszcze częściej wybierają emigrację.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • karina(2018-03-18 20:52) Zgłoś naruszenie 14

    Ale i tak dużo rodaków wyjeżdża. czy to na stałe czy tymczasowo. Jeździłam kilka razy w różne miejsca ale zawsze z zaufaną agencją otto, żeby nie musieć się o nic martwić. Najlepsza opcja. Myślę,że jeszcze nie raz pojadę zagranicę.

    Odpowiedz
  • autor (2018-02-28 15:59) Zgłoś naruszenie 41

    Ilu Rosjan kupiło litewskie i łotewskie paszporty? Znam kilku mieszkających w Londynie.

    Odpowiedz
  • Takyak(2018-02-28 01:00) Zgłoś naruszenie 57

    Ceny w Niemczech 1.14 euro za litr paliwa, jajka 1 euro, maslo 1.2 euro, wynajem mieszkania od 280 euro w tym wyplata minimum 1300 euro netto... Polska 1500zl wypłaty w tym mieszkanie od 800zl plus oplaty, jajka 6zl, maslo 7zl, paliwo 5zl za litr... samimsobie odpowiedzcie ludzie...

    Odpowiedz
  • Radosny już teraz...(2018-02-28 00:53) Zgłoś naruszenie 75

    Ludzie wyjechałem dopiero rok temu ibw końcu żyję... w Polsce 20 lat pracy, skonczone studia, jezyki obce i co? I nic... tutaj 2500euro na miesiąc, oplaty za mieszkanie plus inter itd 340euro... 2000, ale euro odkładam... nie będę dalej płacić na tych darmozjadów... samochody, diety, podróże, telefony i wiele innych rzeczy, a szczegolnie układów no i prawo tylko dla wybranych... urzędy w Polsce 100 lat wstecz...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • opo(2018-02-27 23:55) Zgłoś naruszenie 65

    Trzeba wziąć pod uwagę, że Irlandczyk jechał za lepszym życiem, a Polak w desperacji dla ratowania bytu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-27 12:46) Zgłoś naruszenie 4434

    Emigracja jest bardzo wysoka (2-3 mln.) bo Polska jest krajem niesprawiedliwym dla swoich obywateli!!!Istnieje bardzo duża różnica w dochodach!!!W Chechach i na Słowacji ta różnica jest o wiele mniejsza i dlatego jest też niższa emigracja zarobkowa!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bob(2018-02-27 09:45) Zgłoś naruszenie 8810

    Co dwudziesty Polak wyjechał i to najczęściej młody to nie nie najgorzej to jest katastrofa i rząd powinien stworzyć w urzędach jakieś ramy jak tym ludziom pozytywnie przedstawić możliwości pracy w PL założenia firmy np pomoc w opracowaniu kosztorysów itd ( nie lanie wody w rodzaju silnych słabych stron a konkrety). Ja też wróciłem a jak poszedłem do urzędu to najpierw w kolejeczkę potem wchodzę a Pani mi *** 4 stron formularzy ...jakby wzorów formularzy nie można było wyłożyć na zewnątrz i takim sposobem coś co powinienem załatwić w 30 minut załatwiałem 1,5h. No ale u nas urzędy są dla urzędników rodziny psl itd. U mnie w miasteczku w Polsce wschodniej połowa roczników wyżu wyjechała jak z nimi rozmawiam wrócić by chcieli właśnie Ci bardziej rozgarnięci z jakimiś oszczędnościami i wykształceniem ale jak ciągle będą obserwowali to jak tutaj urzędnicy zlewają obywateli to im ochota będzie przechodzić

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czechy a Polska(2018-02-27 09:37) Zgłoś naruszenie 5951

    Przede wszystkim Polska powinna obnizyc nierownosci dochodowe do poziomu Czech. Wskaznik Giniego dla Czech wynosi 25 dla Polski powyzej 32 oraz obnizyc naklady na konsumpcje prywatna i zwiekszyc na konsumpcje publiczna, w tym na zdrowie i refundacje lekow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan88(2018-02-27 09:27) Zgłoś naruszenie 2421

    Interes jest prosty jak drut --- po brexicie wpływ US na UE może mieć miejsce tylko poprzez RP, Rumunie, kraje bałtyckie. Widać wyraźnie , po tym co robią elity Frankogermańskie , pod pozorem ustanowienia " ram praworządności. Jak postępujesz wbrew naszej woli spotka Ciebie kara. A bazy amerykańskie a samoloty, systemy obrony przeciwrakietowej , etc. ?? to co niby jest --- przecież amerykanie nie pchali by sprzętu do kraju którego nie kontrolują --- tutaj pojawia się kwestia RFN czy one, elity niemieckie, dojrzały do tego aby wyrwać się spod kontroli US? --- wydaje się , że tak bowiem zdają sobie sprawę z tego , że US słabnie --- i co wtedy np. jak wymiana dóbr odbywać się będzie poza systemem dolara amerykańskiego. Amerykańce utworzyli WTO aby niby handel odbywał się na warunkach wolnego rynku --- tylko co róż FR i ChRL przekonują się , że de facto ta organizacja jest fasadą np. Chiny uzyskały status członka więc powinny mieć możliwość swobodnej sprzedaży np. stali --- a teraz kombinują z wprowadzeniem przepisów w zasadzie uniemożliwiających jej sprzedaż. Tak samo ze spalinami --- ustanowili normy , tak wyśrubowane , że same niemieckie firmy motoryzacyjne musiały fałszować dane --- tylko po to aby chronić układ sił na swoim rynku.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • .(2018-02-27 07:27) Zgłoś naruszenie 6654

    Nie potraficie napisać porządnego artykułu. Najważniejsze wnioski pod koniec, tabela z nimi współgrająca nie jest uszeregowana rosnąco lub malejąco. Wynik 6,2% dla Polski nie jest właśnie wysoki, gdy zestawi się go z bogatą Austrią aż 2,4% oraz Holandią aż 3%. Owe 6,2% to pokłosie 20% bezrobocia, teraz jest ono jednym z najniższych w UE, więc szybko zejdziemy do poziomu Czech, czyli 1%.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan88(2018-02-27 06:03) Zgłoś naruszenie 3340

    To jest jeden z efektow transformacji ustrojowej na obszarze bylych satelitow sowieckich --- nadwyzka musi z czegos wynikac aby moc zaspokoic rosnace aspiracje konsumpcyjne " elity". To tylko pokazuje co sie stanie w Romunii -- jak agentura amerykanska bedzie coraz bardziej oddalac ten kraj od UE --: wykopia te 3 mln momentalnie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz