Zza Buga bliżej do polskich szpitali. Zbliża się medyczna rewolucja

5 marca 2018, 20:32 | Aktualizacja: 27.03.2018, 15:27
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Szpital

Szpitalźródło: ShutterStock

Brakuje nam lekarzy, ale tym z zagranicy śrubujemy wymagania. Resort zdrowia chce rozluźnić obowiązujące zasady.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • bajki o polskich lekarzach(2018-03-06 09:49) Zgłoś naruszenie 11277

    Rankingu dla polskich uczelni medycznych nie da się sprawdzić , są tak dobre że ich tam nie ma w odróżnieniu do 8 ukraińskich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koko(2018-03-05 21:41) Zgłoś naruszenie 9789

    lekarze zza wschodniej granicy? taaaa, nie mogą sobie poradzić z korupcją, gruźlicą, odrą i HIV, nie umieją mówić po polsku i jeszcze im poluzować wymagania? nie!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • lekarz(2018-03-05 21:36) Zgłoś naruszenie 8057

    "nie musieli zdawać części egzaminów". i to jest pomysł? kto to wymyślił. polscy studenci całe studia piszą ciężkie egzaminy a tutaj dyplom od ręki? poza tym twierdzenie, że lekarzy w Polsce brakuje nie jest faktem - spójrzcie na dane epidemiologiczne a nie na kłamstwo które było powtarzane tysiąc razy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bkb2(2018-03-06 13:53) Zgłoś naruszenie 611

    To wreszcie ktoś zatkał nienajedzoną gębę tej hołocie zwanej lekarzami...

    Odpowiedz
  • jestem ZA!!(2018-03-06 13:00) Zgłoś naruszenie 594

    Oj będzie ból dooopy polskich lekarzy jak ich koledzy z Ukrainy będą leczyć i lepiej i o połowę taniej :)

    Odpowiedz
  • Lek. Medycyny(2018-03-06 09:40) Zgłoś naruszenie 5441

    Ukraincy najlepiej pomoga Polsjej Służbie Zdrowia, jak zaczną myć ręce i przestaną zarażać Polaków żółtaczką. To najbardziej pomoże szpitalom.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • taka prawda(2018-03-06 12:09) Zgłoś naruszenie 452

    Prawda jest taka, że do lekarzy z Ukrainy w przychodniach są kolejki, gdyż pomimo lepszego przygotowania mają w sobie dużo empatii i człowieczeństwa, czego w przypadku większości polskich lekarzy ewidentnie brakuje. Znam przypadek, kiedy odmówiono pacjentowi przyjęcia na odział neurologiczny w jednym z warszawskich szpitalu na Szaserów), pomimo skierowania na cito oraz bardzo poważnego zagrożenia życia, a lekarz zapytał się dlaczego to on ma przyjąć i dlaczego właśnie tu. Krytykowanie lekarzy z zagranicy czy to wschodniej, czy innej opłaca się wyłącznie krajowym lekarzom, natomiast dla pacjentów , którzy są zmęczeni zachłannością, niesumiennym, nierzadko pogardliwym stosunkiem wielu lekarzy do nich , ta zmiana będzie korzystna .

    Odpowiedz
  • zielak(2018-03-05 21:37) Zgłoś naruszenie 3042

    egzamin jest po to aby nie leczyli nas znachorzy spod chaty w lesie! żadnej liberyzacji!

    Odpowiedz
  • Gabi(2018-03-05 21:50) Zgłoś naruszenie 2158

    Bez przesady. Jeśli ich wiedza jest taka z medycyny jak na przyklad z filologii angielskiej lub innych kierunków to rownie dobrze można nie leczyć się wcale.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • guru122(2018-03-06 12:29) Zgłoś naruszenie 188

    Przyjadą, popracują, zobaczą jak jest, zrobią obywatelstwo ue i sp....lą na zachód.

    Odpowiedz
  • .(2018-03-06 08:18) Zgłoś naruszenie 1539

    W Polsce nie ma mało lekarzy, przekonać się o tym można, płacąc za prywatną wizytę. Nie ma wówczas żadnych kolejek, żadnego oczekiwania. Identycznie z badaniami laboratoryjnymi. Jedną rzecz nalezy wprowadzić, a mianowicie 10zł za wejście gabinetu, wówczas liczba hipochondryków spadnie o 99%.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eeede(2018-03-06 00:49) Zgłoś naruszenie 1118

    Niemieckie media informowały w ostatnim czasie o dwóch przypadkach śmierci pacjentów z powodu braku wiedzy zagranicznych lekarzy w niemieckich szpitalach. Sprowadzenie lekarzy z Ukrainy to dobry pomysł ale jeden egzamin by się przydał.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jacek(2018-03-05 23:34) Zgłoś naruszenie 89

    A może przyuczyć weterynarzy i chodowców rybek? za trudny egzamin? Znieśc egzaminy i do pracy .

    Odpowiedz
  • Pacjent(2018-03-06 22:47) Zgłoś naruszenie 50

    Wreszcie realne działania zmierzające do przełamania dyktatu cenowego grupy uprzywilejowanych kosztem reszty społeczeństwa. Koszty usług medycznych w stosunku do poziomu wynagrodzeń są horrendalne a do tego ich jakość jest coraz niższa. Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w medycynie skoro dla polskich lekarzy najważniejsze są tylko i wyłącznie stawki wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • JJ(2018-03-06 23:53) Zgłoś naruszenie 40

    Brawo - a rezydenci niech jada na zmywak do UKa, jak tylko zwroca oplate za swoje studia. Nikt nie powinien byc niezastapiony, w zadnym zawodzie.

    Odpowiedz
  • szkoda(2018-03-05 23:36) Zgłoś naruszenie 313

    Widać takie prikazy dostał reżim z centrali w Moskwie

    Odpowiedz
  • krzywy zgryz(2018-03-07 00:06) Zgłoś naruszenie 30

    Nie straszcie ministra zdrowia, też lekarza. Przecież jak będzie taka konkurencja to nie zarobi na ubezpieczenie swojej kolekcji samochodów, a o paliwie nie wspominając!

    Odpowiedz
  • Aleksander(2018-03-07 00:30) Zgłoś naruszenie 30

    "(jedno podejście to wydatek rzędu 2–3 tys. zł) i zdecydowanie za trudny." Oczywiście, со za trudny. Polskie uniwersytety dobrze zarabiają na lekarzach ze wschodu. Jeśli wnioskodawca ukończył dyplom, pieniądze nie zostaną przekazane na uniwersytet. Lekarz, który nie zdaje egzaminu jest stałym źródłem pieniędzy, bo przyjdzie zdawać egzamin jeszcze nie jeden raz. "w 2017 r. na 172 osoby zdało 17. Rok wcześniej wyniki były lepsze: test zaliczyło 41 ze 108 kandydatów. W Łodzi 3 lata temu – na 25 osób egzamin nostryfikacyjny zdały dwie. Rok później na 31 – osiem." To nie lekarze ze wschodu są głupi.Tо polskie uniwersytety są chciwe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robert(2018-03-06 10:17) Zgłoś naruszenie 319

    A może po prostu zmienić system kształcenia lekarzy w Polsce, a nie dopuszczać niedouczonych ze wschodu?

    Odpowiedz
  • szkodagadac(2018-03-06 15:39) Zgłoś naruszenie 13

    może jeszcze dyplom na ładne oczy? ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz