Dodano, w porównaniu z marcem ub. r. najbardziej wzrosło znaczenie barier związanych z niedoborem wykwalifikowanych pracowników w budownictwie i usługach oraz niedoborem pracowników w handlu detalicznym.

"W marcu w budownictwie, handlu detalicznym i usługach najczęściej wymienianą barierą są koszty zatrudnienia. Jednostki usługowe jako istotną barierę wskazują także niejasne, niespójne i niestabilne przepisy prawne, handlu detalicznego – zbyt dużą konkurencję na rynku, a przedstawiciele firm budowlanych – niedobór wykwalifikowanych pracowników" - napisano w komentarzu do badania.

Jak wynika z badania GUS, rosną problemy ze znalezieniem pracowników.

"W porównaniu z marcem ub. r. najbardziej wzrosło znaczenie barier związanych z niedoborem wykwalifikowanych pracowników w budownictwie i usługach oraz niedoborem pracowników w handlu detalicznym" - napisano.

Reklama

Podano też, że "rzadziej niż w analogicznym miesiącu 2017 r. w budownictwie, handlu detalicznym i usługach zgłaszano problemy wynikające z niepewności ogólnej sytuacji gospodarczej i zbyt dużej konkurencji na rynku (w usługach zarówno firm krajowych jak i zagranicznych), a w budownictwie i usługach – barierę niedostatecznego popytu". (PAP Biznes)