„Silver tsunami” w mieszkaniówce. Jak deweloperzy widzą perspektywy budownictwa senioralnego?

31 marca 2018, 08:00
Źródło:RynekPierwotny.pl
Osiedle

Osiedleźródło: ShutterStock

Statystyki krajowej demografii w sposób jednoznaczny, by nie powiedzieć nieubłagany, wskazują na coraz szybsze tempo starzenia się polskiego społeczeństwa. Oznacza to m.in. uruchomienie procesu dopasowywania biznesu szeregu branż do zaspokajania potrzeb „silver tsunami” – silnie rosnącej liczebności seniorów, którzy także dla deweloperów mieszkaniowych powinni stawać się coraz ważniejszą grupą docelową.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • Silber(2018-03-31 09:13) Zgłoś naruszenie 35

    Powinny powstawać osiedla dedykowane dla emerytów z całą infrastrukturą w rejonach gdzie ziemia jest tania i kiepskiej jakości i mała gęstość zaludnienia, co zapewnia lepsze powietrze i wolniejsze tempo życia. Powinno to wpłynąć na ceny takich nieruchomości i korzyść ze sprzedaży mieszkania w dużym mieście, lub wynajęcia takiego mieszkania. Jeśli by to było w dużym mieście to koszty windy, dojazdów i innych "udogodnień" podbiją cenę a wcale nie uczynią życia pełniejszym. Emeryci przy spełnieniu pewnych warunków mogliby chętnie przenieść się do wyludniających się miasteczek lub osad.Musiałoby to jednak być w rejonie jakiegoś ośrodka zdrowia i w zasięgu szpitala z istniejącą komunikacją masową.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mowie NIE - dla enklaw mieszkaniowych dla seniorow(2018-03-31 10:05) Zgłoś naruszenie 163

    Enklawy mieszkaniowe dla seniorow? Jestem przeciwnikiem takiego rozwiazania. Uwazam, ze powinno sie zmodernicowac istniejace budynki np. poprzez zainstalowanie wind zewnetrznych zamykanych na klucz, zjazdow dla osob niepelnosprawnych i wozkow z dziecmi. Mieszkam na osiedlu, gdzie takie rozwiazanie z winda zewnetrzna zostalo zastosowane, narazie w jednym przypadku, przy 3-kondygnacyjnym budynku administracji spoldzielni. Bardzo ladnie oszklone pomieszczenie dla windy wpisuje sie w bryle budynku. ---- Mowie NIE - dla enklaw mieszkaniowych dla seniorow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • W...(2018-03-31 10:36) Zgłoś naruszenie 71

    W jednym z miast niemieckich zwiedzalem enklawe mieszkaniowa z XVIII/XIX wieku dla biednych i bezdomnych. Obecnie takich rozwiazan nie stosuje sie w Niemczech. Niekiedy przy wielkich miastach spotyka sie b. duze osrodki dla starszych osob niesamodzielnych z opieka lekarska i pielegniarska. Ale generalnie na Zachodzie odchodzi sie od instytucjonalnych rozwiazan dla chorych starszych osob, stosuje sie caly szereg innych rozwiazan i bynajmniej nie mam tu na mysli obowiazkowej eutanazji. Uwazam, ze mieszkaniowe enklawy dla seniorow z roznych wzgledow nie sa dobrym rozwiazaniem

    Odpowiedz
  • dużo, dużo do zrobienia(2018-03-31 12:30) Zgłoś naruszenie 80

    Już teraz obniżyć wysokość pojedynczego schodka o 2 cm i poręcze z obu stron schodów, svp Wyprodukować wózek zakupowy z większymi kołami, tak by łatwo dał sie ciągnąć w góre schodów po tych mniejszej wysokosci schodkach Najlepiej prosty robot zasilany z gniazka i monitorujacy żywą obecność seniora ki/seniora. Przypominający o ważnych obowiązkacha jak np wzięcie lekarstw Umiejacy zadzwonić po pogotowie i UWAGA: Umiejacy otworzyć pogotowiu i autoryzowanym osobom drzwi Dla osób nawet w domu poruszających sie o kulach wyprodukować uniwersalny 3-kołowy wózek, to zamiast tych kul. Byłby pomocny także w okresie rehabilitacji szczegolnie singli. Nawet 30-latek chwilowo o 2 kulach miałby problem z przeniesieniem o 2 mtr kubka z kawa NFZ mogłby oszczędzić majatek i zdrowie tysiecy Polaków promując domową rehabilitacje tą przed i pooperacyjną. Wielu sobie poradzi. Na początek wystarczy przepisać strony szpitali amerykańskich

    Odpowiedz
  • as(2018-03-31 13:12) Zgłoś naruszenie 60

    Od kilku dni na wszystkich portalach widać wysyp artykułów dotyczących nieruchomości. Już dawno nie było ich aż tyle. Prawie wszystkie namawiają do kupna własnego mieszkania. Czyżby zakończenie programu MDM spowodowało zapaść na rynku nieruchomości i stąd ta nagonka?

    Odpowiedz
  • TŁUSTE KOTY z banku(2018-03-31 13:17) Zgłoś naruszenie 51

    Nie ma to jak hipoteka od 30stki i odwrócona hipoteka po 60siątce.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-31 15:34) Zgłoś naruszenie 01

    „Gold a nie Silver tsunami” to inwestycje w budowę domów "spokojnej" starości!!!W Szwajcarii za miejsce w domu "spokojnej" starości płaci się od 5000 CHF - ponad 10000 CHF (18000 PLN - 36000 PLN) i to na miesiąc no i prawie nie ma wolnych miejsc!!! Za kilka lat będzie podobnie w Polsce!!!

    Odpowiedz
  • .(2018-04-01 09:22) Zgłoś naruszenie 11

    Budownictwo senioralne jest już rozwinięte, wystarczy pójść na lokalny cmentarz. Artykuł tak naprawdę informuje o wielkim ZAŁAMANIU na rynku mieszkalnym, tzn. młodzi ludzie będą mieli więcej mieszkań od dziadków, niż będą w stanie je zasiedlić. Czyli generalnie polepszy się społeczeństwu, co spowoduje niewielki wzrost liczby urodzeń w perspektywie 20 lat.

    Odpowiedz