Solaris idzie na sprzedaż. Kto kupi polską gwiazdę eksportową?

2 kwietnia 2018, 20:23 | Aktualizacja: 05.04.2018, 11:48
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Solaris - lider wśród polskich producentów autobusów

Solaris - lider wśród polskich producentów autobusówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Właściciele jednej z wizytówek eksportowych Polski szukają nabywcy na autobusowy biznes. zainteresowanych jest siedem podmiotów. Ofertę złożyć może również Polski Fundusz Rozwoju.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (59)

  • Jaro(2018-04-03 07:03) Zgłoś naruszenie 2088

    Spokojnie, ludzie... to tylko biznes. Przedsiębiorstwa się skupują i wyprzedają każdego dnia, w takich Niemczech czy UK też. Różnica jest taka, że tam w większości — choć nie zawsze! — nabywcami są krajowe podmioty. U nas jest takich stosunkowo niewiele — ale razem z rozwojem polskiego przemysłu i sektora usług, takich miejscowych fortun będzie przybywać i my też zaczniemy skupywać nie tylko nasze, ale i niemieckie czy brytyjskie firmy. A oni nasze — jeżeli będzie im się to opłacało. I tyle, nie ma o co drzeć szat. Bez oceanu ropy pod ziemią nie da się przeskoczyć z pariasów w grube ryby światowego rynku w jedno czy dwa pokolenia. To wymaga czasu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • julek(2018-04-03 09:06) Zgłoś naruszenie 20227

    I bardzo dobrze. W Polsce jest bardzo trudno prowadzić biznes, jest niesprzyjające otoczenie prawno-podatkowe a jeszcze na dodatek w świadomości rodaków każdy biznesmen to złodziej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bartek(2018-04-03 09:24) Zgłoś naruszenie 18615

    Po co PFR ma marnować pieniądze podatników. Pewnie będą tak zdeterminowani, że nie odpuszczą.

    Odpowiedz
  • gonzo(2018-04-03 12:29) Zgłoś naruszenie 16046

    Lepiej dobrze sprzedać i spokojnie żyć do końca życia niż użerać się z bolszewikami z PiS-u. Wstanie taki, rano - jeden z drugim - lewą nogą i nąśle na nich różne CBA, skarbówki i użytecznych idiotów z TVP. No bo jak to możliwe, że się uczciwie dorobili? Mus, że kradli.

    Odpowiedz
  • So lange schon(2018-04-02 21:24) Zgłoś naruszenie 1559

    W każdym biznesie przetrwanie 7 lat to sukces, dłużej to już cud. Normalne że po skalkulowaniu ryzyka i przeanalizowaniu strategii wybrano wariant najbardziej komfortowy.

    Odpowiedz
  • tui(2018-04-03 09:07) Zgłoś naruszenie 15431

    Jakbym miał wielomiliardowy biznes, wstrzymywany zwrot vat i wizję rozprawy z kukiełkami ziobry, też bym się zastanowił czy to dalej ciągnąć.

    Odpowiedz
  • jan88(2018-04-02 20:39) Zgłoś naruszenie 15124

    Kończy się wymiana toboru ze środków UE --- pora na ewakuacje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-02 20:50) Zgłoś naruszenie 144140

    No to oznacza koniec dobrego Polskiego przedsiębiorstwa!!!AMEN!!!

    Odpowiedz
  • alex(2018-04-02 21:27) Zgłoś naruszenie 117175

    Tasy są polscy "biznesmeni". Na szybko nachapać się i opchnąć firmę byle komu. Podobnie było z Biedronką, Żabką czy Stokrotkami.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Albert(2018-04-02 21:59) Zgłoś naruszenie 91168

    Nie wyobrazam sobie aby tej spolki nie kupil Polski Fundusz Rozwoju. Polska po prostu nie moze stracicvtej firmy!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • mercedes(2018-04-02 21:38) Zgłoś naruszenie 83127

    No to konie polskiej przedsiębiorczości , nie ma prawdziwych polskich biznesmenów z klasą.

    Odpowiedz
  • Kurt(2018-04-02 22:04) Zgłoś naruszenie 461

    Czy wiadomo czemu sprzedają?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • alex(2018-04-03 00:09) Zgłoś naruszenie 4619

    Trzeba zacząć zerkać na Chiny. Dziś było info o rozmowach Trump - Putin, jeśli się dogadają i będzie kolejny reset, zostaniemy w Polsce z ręką w nocniku. Musimy uciekać do przodu i zbliżyć się do Chin jeśli nie chcemy dominacji rosyjskiej lub niemieckiej.

    Odpowiedz
  • tom(2018-04-03 23:02) Zgłoś naruszenie 305

    "Potęgę Solarisa zbudowaliście z mężem. Dlaczego oddał ster rządów pani? Bo w życiu każdego biznesmena przychodzi czas, że trzeba szykować miejsce dla następnego pokolenia. Mąż doszedł do wniosku, że on pierwszy pójdzie do rady nadzorczej, a ja później do niego dołączę. Mam nadzieję, że firmę przejmą nasze dzieci. Ale nie chcielibyśmy popełnić błędów właścicieli Neoplana i zaufać wyłącznie genom. Jeśli będzie taka konieczność, Solarisem pokieruje jakiś zdolny menedżer. " Powód jest już znany

    Odpowiedz
  • sid(2018-04-02 21:26) Zgłoś naruszenie 2863

    sprzedajcie komuś z UE,tylko nie chińczykom

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Eed(2018-04-03 05:15) Zgłoś naruszenie 2645

    Doradza firma z Monachium czyli tam gdzie jest siedziba Man. I wszystko jasne!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bun(2018-04-03 11:09) Zgłoś naruszenie 1845

    W Polsce jest wielu milionerów, których jeśli nie samemu, to w konsorcjum stać na to by kupić tę firmę i dalej promować dobrą markę. Nie trzeba od razu nacjonalizować. Problem w tym, że ci biznesmeni nie mają takich ambicji. Wolą szybkie łatwe interesy albo jeszcze lepiej kombinacje z politykierami jak tu wyrolować Państwo i podatników. Np pewien pan K. i jego słynna autostrada.

    Odpowiedz
  • anna(2018-04-02 23:35) Zgłoś naruszenie 1737

    prima aprilis?

    Odpowiedz