Polska młodzież nie pracuje w weekendy. Ich europejscy rówieśnicy robią to dużo częściej

6 kwietnia 2018, 06:30 | Aktualizacja: 07.04.2018, 22:21
Źródło:forsal.pl
Osoby młode pracujące w weekendy

Osoby młode pracujące w weekendyźródło: Forsal.pl

W całej Unii Europejskiej 29 proc. młodych pracowników (w wieku od 20 do 34 lat) zazwyczaj pracowało w weekendy w 2016 r. – podał Eurostat. A jak było w Polsce?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (25)

  • Marian(2018-04-06 10:36) Zgłoś naruszenie 485

    Niewolnicy za mało pracują? Wg eurostat Polacy są w top10 najbardziej pracowitych narodów EU.

    Odpowiedz
  • Olo(2018-04-06 06:51) Zgłoś naruszenie 489

    No i gitara. U nas weekend przeznaczamy na odpoczynek od roboty i regenerację organizmu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • An(2018-04-06 07:50) Zgłoś naruszenie 400

    Z calym szacunkiem, ale nie nazywajmy 30latkow mlodzieza. U nas w takim wieku 25 i > a w przypadkow studiow zaocznych 19 i > zapitala sie full-time, a nie jak we Wloszech czy Grecji u rodzicow na garnuszku.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czesio(2018-04-06 08:35) Zgłoś naruszenie 294

    Taki stan rzeczy powoduje zlaicyzowanie zachodnich społeczeństw,dla nich niedziela to zwykły roboczy dzień, w Polsce to świętość .W Holandii,Uk za prace w weekend stawki wynagrodzenia są wyższe ,od cała prawda.Dlaczego zatem ustawodawstwo nie poszło w kierunku zwiększenia wynagrodzenia za prace w weekendy,tylko wprowadziło zakaz handlu w niedzielę .

    Odpowiedz
  • aaa(2018-04-06 08:09) Zgłoś naruszenie 210

    Nic dziwnego. Tam, gdzie jest turystyka, to i jest praca w weekendy.

    Odpowiedz
  • Krios(2018-04-06 13:54) Zgłoś naruszenie 181

    Rówieśnicy za granica to w same weekendy zarabiają połowę tego co przeciętny polak w ciągu miesiąca. To raz. Dwa, Polacy pracują najwięcej ze wszystkich narodów europejskich, gdyby pracowali jeszcze w weekendy, to nie robili by NIC poza pracowaniem. Szanujmy się, do cholery.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nkm(2018-04-06 06:40) Zgłoś naruszenie 162

    A ja .uj położył na taką UE

    Odpowiedz
  • xyz(2018-04-06 13:10) Zgłoś naruszenie 134

    No i dobrze. Młodzi POLSCY POLACY są zbyt dumni i bogaci, żeby pracować w weekendy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-06 21:21) Zgłoś naruszenie 102

    Bogaci Polacy!!!😊

    Odpowiedz
  • Bedzie mnostwo pracy w weekendy(2018-04-06 09:57) Zgłoś naruszenie 80

    Narazie polska mlodziez nie pracuje w weekendy bo montowmie w tym czasie sa zamkniete, ale kiedy zamienimy montownie na tuczarnie przemyslowe, bo na to z sie zanosi w handlu swiatowym, praca bedzie i w soboty i w niedziele. ----- Po 27-30 kwietnia sytuacja zacznie sie wyjasniac. Kanclerz Merkel jedzie do Trumpa i odpowiednie decyzje zostana podjete.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • co(2018-04-06 07:14) Zgłoś naruszenie 648

    Roszczeniowe nieroby gdzie? Polska i Węgry ----> wiadomo dlaczego rządzą Orban i Kaczyński...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czesław(2018-04-06 15:50) Zgłoś naruszenie 40

    Kiedy zaczną się lamenty i naciski na ustawodawcę w sprawie niepracujących w weekendy dzieci?

    Odpowiedz
  • time management(2018-04-06 13:16) Zgłoś naruszenie 10

    Jak miałem pracować w weekend jak musiałem się uczyć na poniedziałek. Jeśli teraz nie muszą się uczyć, żeby zaliczyć w poniedziałek kolokwium to super. Potrafiłem zadbać, żeby w sobotę wieczorem zabalować.

    Odpowiedz
  • Jaro(2018-04-07 05:21) Zgłoś naruszenie 00

    20-34? Może od razu pociągniemy to do pięćdziesiątki? A tak prywatnie, to ja weekendami przez w sumie 3 lata (między 18. a 21. r. ż.) rozdawałem ulotki, ale rzuciłem w cholerę, jak mi doszedł nowy uczeń na korki z angielskiego. Tylko że lekcji udzielałem w ciągu tygodnia, a nie w weekendy, czyli wykonywałem pożyteczniejszą (moim skromnym zdaniem) robotę za w sumie lepszy hajs, a soboty i niedziele miałem wolne, a mimo to nie uważam, żebym był wtedy mniej zapracowany, niż jak rozdawałem ulotki.

    Odpowiedz
  • mpl(2018-04-07 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do Mariana, ktory napisal (bledy ortograficzne poprawiono): "wg Eurostat Polacy są w top10 najbardziej pracowitych narodów UE". PRZESIADYWANIE w pracy nie jest oznaka pracowitosci. Oznaka pracowitosci jest WYDAJNOSC. Niestety, wydajnosc w PL jest kiepska.

    Odpowiedz