Afera Cambridge Analytica większa niż podejrzewano. Facebook podał, że dotyczy 87 mln użytkowników

4 kwietnia 2018, 05:24 | Aktualizacja: 05.04.2018, 07:26
Źródło:PAP
Symbol słynnego przycisku "Lubię to", zawieszony obok zegarów w nowym centrum przechowywania danych Facebook w pobliżu koła podbiegunowego w szwedzkiej miejscowości Lulea, 12. czerwca 2013.

Symbol słynnego przycisku "Lubię to", zawieszony obok zegarów w nowym centrum przechowywania danych Facebook w pobliżu koła podbiegunowego w szwedzkiej miejscowości Lulea, 12. czerwca 2013.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Facebook poinformował w środę, że Cambridge Analytica może mieć dane 87 mln użytkowników serwisu; wcześniej oceniano, że firma ta, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Donalda Trumpa, pozyskała nielegalnie dane 50 mln klientów Facebooka.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • Same świry(2018-04-05 11:11) Zgłoś naruszenie 30

    Dlatego jestem za całkowitą likwidacją jakichkolwiek mediów społecznościowych, dosyć tej cyfrowej prostytucji. Jestem za zniesieniem produkcji smartfonów i powrót do produkcji i użytkowania zwykłych telefonów komórkowych. Smart technologie, sztuczną inteligencję, algorytmy i inne fetysze technologiczne jak roboty i automatyzacja pracy wywalić w uj. To wszystko co wymieniłem nie jest postępem dla ludzkości, ale kompletnym uwstecznieniem, rozleniwieniem i zaprzeczeniem ludzkiej natury. To istna próba oszukania ludzkiego umysłu i wmawiania mu, że wszystkie zmiany technologiczne, które zachodzą są koniczne - bzdura! Są konieczne bo finansują je miliarderzy i narzucają tylko dlatego te trendy, bo mają olbrzymie pieniądze. Jeśli naprawdę chcą pomagać to niech rozwiążą problem głodu na świecie, niech walczą z chorobami, niech powstrzymają fale uchodźców docierających do Europy, a nie wciąż zajmują się manią ulepszania głupich przedmiotów, które są dobre i nie potrzebują ulepszeń, ale wg. nich potrzebują, bo każde z nich musi mieć dostęp do sieci, nieustannie zbierać dane o ludziach na całym świecie, bo stale trzeba dokarmiać zaglądający w każdy aspekt życia człowieka marketing i natrętnych reklamodawców. Jesteśmy świadkami coraz bardziej obsesyjnego zainteresowania dominowaniem technologii w życiu człowieka, a to prowadzi do definitywnego uzależnienia i w konsekwencji reżimu technokratycznego, rządu robotów i maszyn. Świat staje się jednym wielkim domem wariatów, którym wydaje się, że wszystko jest okej, ale pozory mylą i to często bardzo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze